РОЗМОВИ

Микола КМІТЬ : футбол - це командна гра , але її створюють особистості

Микола КМІТЬ :  футбол - це командна гра , але її створюють особистості
інтерв"ю з президентом футбольного клубу «Скала» (Стрий)

- Миколо Івановичу, у цьому році виповнюється 100 років з дня створення футбольного клубу «Скала» (Стрий). Чи можете Ви підтвердити, що з весни футбольна команда «Скала» буде представляти місто Стрий? Чи планує Ваш клуб провести заходи, пов’язані з цією знаменною подією?

Цього року в навколофутбольному світі сталися дві помітні події. Перша  – це 100-ліття футбольного клубу «Скала», який саме був створений у Стрию. Це один з найстаріших футбольних клубів України і протягом року ми збираємось провести декілька святкувань з нагоди цієї дати - цікаві футбольні поєдинки, різноманітні заходи та футбольні турніри. І друга, радісна для вболівальників подія – ми зареєстрували команду «Скала» у Стрию, як це було  сто років тому, повернувши  їй не лише прописку, але й традиційні  зелено-малинові  кольори. Таким чином місто  Стрий повернуло собі професійну команду II ліги України, і я думаю,  що найближчим часом, за активної підтримки вдячних вболівальників,  ФК «Скала» стане командою I ліги України. У  Моршині ж залишається команда, що грає  у Прем’єр – Лізі Львівщини, а також Академія дитячого футболу, де чотири  команди у різних вікових групах виступають у вищій дитячо-юнацькій футбольній лізі України.

- Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея створення Академії футболу «Скала»?

Ідея  перетворення дитячо-юнацького спортивного клубу «Моршин» в Академію футболу  «Скала» виникла після того, коли ми з партнерами –  Всеволодом Біласом, Бесо Чихрадзе та Володимиром Пилипенком –  зрозуміли, що наші зусилля у розвитку дитячого футболу можуть стати ефективнішими та успішнішими навіть на загальнонаціональному рівні за дотримання кількох умов. Наші вихованці в значній мірі можуть покращити свої результати - і особисті, і командні, якщо клуб більш професійно підійде до їх підготовки. Йдеться насамперед про підсилення тренерського складу, зміну тренувального процесу, удосконалення методики та покращення  умов тренувань і, звичайно, створення комфортних умов проживання та здорового харчування. Великі надії покладаємо на застосування сучасних спортивних методик та технологій, які здатні дати унікальний результат, особливо на фоні стану дитячого футболу в Україні. Після довгого переговорного процесу нам вдалось залучити до співпраці футбольного спеціаліста високого класу - Володимира Сергійовича Реву, який очолив Академію. Я вважаю це величезним інтелектуальним вкладом у розвиток дитячого футболу, і ми вже маємо певний позитив і хороші результати нашої праці. А в перспективі п’ятирічної програми розвитку, яку ми розробили, впевнений, що наша Академія буде однією з найкращих Академій українського футболу. Ми маємо значні переваги. Місто Моршин – це визнаний курорт з хорошою екологією, чистим довкіллям, повітрям і  водою, компактність Моршина дозволяє дітям та їх батькам почувати себе затишно і безпечно. Але найголовніше наше надбання це, звичайно, тренерський склад. Нам пощастило знайти людей, які люблять не лише футбол, але і дітей. Це важливо,бо саме виховання дітей у футболі має певну специфіку. Адже це не дорослі, зрілі футболісти, а хлопчики, до яких треба ставитись по - особливому, визначати  сильні сторони кожного, виявляти талант і розвивати індивідуально. Футбол – це командна гра, але я завжди підкреслюю, що її створюють особистості.

- Чи задоволені Ви роботою тренерського колективу Академії та футбольного клубу «Скала»?

Повторюсь,що успіх великою мірою залежить від тренерського колективу і, аналізуючи роботу тренерів, які зараз працюють в «Скалі», слід сказати, що всі ці люди однозначно дуже різні, але всі мають одну спільну рису - вони фанатично люблять футбол. Люди працюють з ранку до ночі і всі їхні думки пов’язані з футболом, направлені на покращення результатів, на виховання дітей. Я дуже задоволений атмосферою у колективі і впевнений, що наш клуб не лише стане хорошою «кузнею» для класних футболістів,але й тим місцем, де виховують справді якісних та професійних тренерів.

- Миколо Івановичу, чого Ви очікуєте від старту весняної частини чемпіонату України з футболу серед команд II ліги?

Весняний старт може принести будь-які результати, але  команда має сталий склад, підсилений за рахунок наших молодих резервів. Ми  залучили декількох футболістів 1992 - 1993 років народження. З тих, хто вже на фініші сезону покинув команду, це Олександр Чорноморець,  який зараз перебуває в лавах київського «Динамо» і Олександр Єрмаченко, який, попри  запрошення від одного з клубів Прем’єр-Ліги  України, ще веде перемовини  про можливість залишитись у ФК  «Скала» на наступний сезон. Тому, переконаний, що в другому колі вболівальники побачать більш якісний футбол, більше голів та перемог.

- Мені б дуже хотілося почути Вашу думку про рівень суддівства у другій національній лізі?

У нашому футболі є велика проблема, про яку я не можу не сказати – це суддівство. Під час свого виступу на зборах клубів I та  II українських ліг я висловлював думку, що рівень суддівства не витримує жодної критики. Хоча б такий банальний приклад: футболісти  «Скали» за півтора року не пробили жодного одинадцятиметрового, проте це не йде у порівнянні з кількістю пенальті, які пробили інші команди. Це про щось говорить. Але ми ніколи не будемо грати в ті нечесні ігри, які пов’язані з корумпованим суддівством. Можливо, це і є тією особливістю футбольного клубу «Скала». Тому ми не в трійці призерів II Ліги нашої групи  «А». Але ми повинні більше забивати і стати на голову вище від усіх супротивників, тоді суддівству буде важко втручатись і впливати на результат гри. Хоча, слід визнати, що і сьогодні вже є судді, які  показують приклад достойного і справедливого суддівства, а з приходом італійського футбольного спеціаліста, арбітра ФІФА П’єра-Луїджі Колліни, відбулись зрушення в позитивну сторону. Я маю його особисті гарантії, що він буде переглядати всі відеозйомки наших поєдинків, до яких ми маємо претензії, аналізуючи конфліктні ситуації з усіх сторін та добиваючись справедливого суддівства, навіть якщо трапилась помилка, від якої ніхто не застрахований.

- Як на Вашу думку, чи вдалося зробити нинішньому головному тренеру ФК «Скала» Івану Антоновичу Бубісу те, чого не зміг зробити  його попередник — заслужений тренер України Олександр Олександрович Томах? Чи підтримуєте Ви зв’язки з Сан Саничем?

Звичайно, ФК «Скала» вже пройшов певний шлях і я надзвичайно вдячний Олександру Олександровичу Томаху, з приходом якого почався розвиток дорослого футболу. Зрозуміло, що початок завжди складний і він з командою пройшов найважчий шлях, бо це було становлення команди. Величезний вклад Олександра Олександровича у формуванні тренерського складу, адміністративного штату. Я за це йому дуже вдячний. Я підтримую з ним зв’язок, він вболіває за нашу команду, спостерігає за динамікою клубу, завжди радий допомогти і підказати. При кадрових ротаціях в клубі ми віддаємо перевагу власним спеціалістам – задля збереження доброзичливої атмосфери у клубі. І звісно, коли Олександр Олександрович прийняв запрошення працювати  у київському «Арсеналі», то ми перш за все думали, хто з існуючих спеціалістів займе посаду головного тренера. Іван Антонович Бубіс став саме тією людиною, яку підтримали і футболісти, і керівництво, і  засновники клубу. Я вважаю, що він з кожним днем підвищує свій рівень і клас. У футбольному клубі це головне, бо поки команда розвивається і рухається вперед – тренер на своєму місці.

- Миколо Івановичу, цьогоріч Ви відкрили відділення Академії футболу у Стрию. Хто очолив це відділення?

Саме так. Це дуже приємна новина. Нещодавно у Стрию і Стрийському районі ми відкрили дитячі спортивні школи. У Стрию це  відділення очолив відомий на Стрийщині футбольний тренер Юрій Смєрдов. У школі будуть займатись діти з семи років, буде створено чотири групи і ми це розглядаємо як один із  стратегічних кроків ФК «Скала» у плані селекції. У Стрийському районі буде кілька селекційних центрів, завданням яких  буде пошук і підготовка  юних футболістів для ФК «Скала». У Стрию один з таких центрів вже почав діяти на базі Стрийського аграрного коледжу, з яким ми підписали угоду про надання нам  спортивного залу.  Футбольний клуб забезпечує екіпіровкою, м’ячами, інвентарем, тренерським складом, тому всіх юних стриян, віком від 7 до 12 років, бажаючих  навчатися футболу, запрошую долучатись до світу футболу. Батьків можу запевнити, що Ваші діти отримають навики гри у футбол, а також, безперечно, радість і здоров’я.

- І на завершення, що б Ви хотіли побажати вболівальникам та прихильникам футбольної команди «Скала» (Стрий)?

Користуючись такою нагодою, хотів би через Вашу шановану та популярну газету передати палкий привіт усім шанувальникам та вболівальникам футбольної команда «Скала» (Стрий). Ми завжди раді бачити Вас  на трибунах стрийського стадіону «Сокіл», де Ви палко підтримуєте і вболіваєте за нас. Пам’ятайте, що ми граємо для Вас. Успіхів Вам у  подальшому житті, міцного Вам здоров’я, довголіття та процвітання.

за матеріалами прес-служби ФК "Скала"