Сирія
ПАНОРАМА

СВІТОВІ ЗМІ ПРО СИТУАЦІЮ В СИРІЇ

СВІТОВІ ЗМІ ПРО СИТУАЦІЮ В СИРІЇ

Увесь світ з особливою увагою спостерігає за подіями, які відбуваються в Сирії протягом останніх днів. Минулого тижня з’явилася інформація, що сирійська влада застосували проти повстаців хімічну зброю, внаслідок чого у пригороді Дамаску загинуло більше тисячі людей.

У понеділок в Сирії розпочала роботу група інспекторів ООН, яка займатиметься збором доказів застосування хімічної зброї. І тільки-но представники Організації Обєднаних Націй виїхали з Дамаску у супроводі військових, щоб провести свої дослідження, як їх кортеж обстріляли невідомі снайпери. «Перша машина з групи, яка займається розслідуванням застосування хімзброї була обстріляна невідомими снайперами в буферній зоні», - сказано в заяві генсека ООН Пан Гі Муна. Утім, ніхто з людей не постраждав.

«Генсек ООН закликає до повного та негайного розслідування сьогоднішньої актаки і він сказав, що «кожна година цінна», - пише The Guardian про атаку на інспекторів ООН. На сайті видання протягом всього понеділка велася пряма трансляції сирійських подій. Цитати і заяви міжнародних лідерів про Сирію, відео, фотографії і пости із соціальних мереж. У матеріалі «Сирійська криза: Британія та США наближаються до інтервенції», газета цитує слова міністра закордонних справ країни Вільяма Хейга, який сказав, що країни можуть втрутится в сирійський конфлікт без мандату ООН. Міністр визнав, що дипломатія по відношенню до Сирії провалилася. «Всі наші дії будуть відповідати міжнародному законодавству і будуть будуватися на рекомендаціях, які отримає рада з національної безпеки і кабінет міністрів», - цитує його слова видання.

Лавров запевняє, що Росія не збирається ні з ким воювати через Сирію

Інша британська газета The Telegraph повідомляє, що прем’єр-міністр країни Девід Кемерон перервав свою відпустку у зв’язку з Сирією. «Кемерон, як очікується, проведе пізніше подальші переговори з Бараком Обамою і буде скликати нараду Ради національної безпеки, щоб обговорити відповідь Британії на кризу в найближчі 48 годин», - йдеться в матеріалі газети.

Російська газета «Известия» взяла інтерв’ю у президента Сирії Башара Асада. В розмові він відкинув всі звинувачення у використанні хімзброї. «Нас звинувачують в тому, що армія застосувала хімічну зброю в районі, який начебто контролюють бойовики. Насправді в цьому районі немає чіткої лінії фронту між армією та бойовиками. І хіба може держава застосувати хімічну та будь-яку зброю масового ураження в місці, де сконцентровані її війська? Це суперечить будь-якій логіці», - сказав Асад в інтерв’ю.

США вирішуватимуть сирійську проблему тільки разом з іноземними партнерами

Коментуючи можливе залучення міжнародного контингенту в сирійський конфлікт, Асад відзначив: «Від початку кризи США, Франція і Велика Британія намагалися здійснити військове вторгнення, але їх нещастя, справа прийняла інший поворот… Ще одна перепона для військового вторгнення – розуміння всіма, що те, що відбувається в Сирії – це не народна революція і не вимоги реформ. Це тероризм…».

На сайті іншого російського видання «Российская газета», велася пряма трансляція конференції міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова щодо ситуації в Сирії. « Лавров закликав всіх міжнародних гравців не повторювати помилок минулого і не допустити військового втручання в Сирію. Жоден випадок силового втручання ззовні в ту чи іншу країну не привів до відновлення безпеки, а навпаки – ставав причиною дестабілізації регіону», - пише видання.

Інспекторів ООН в Сирії атакували снайпери

Водночас, як повідомляє сайт НТВ.ru, Лавров відповідаючи на питання, як реагуватиме Росія на втручання Заходу в сирійський конфлікт, сказав: "Росія не збирається ні з ким воювати через Сирію".

Водночас, в Білому домі дедалі більше впевненості в тому, що сирійська влада використала минулого тижня хімічну зброю. «Всі представники Білого дому абсолютно переконані, що уряд Сирії винен у використанні хімзброї, що значно підвищує шанси того, що США завдадуть військового удару», - йдеться в матеріалі американського видання The Hill.

Впливова американська газета The Washington Times також пише про обстріл конвою ООН. «Напад на колону, який трапився раніше в понеділок стався після того, як три ключові союзники Америки відзначили, що підтримають адміністрацію Обами, якщо він вирішить вжити заходів щодо Сирії без мандата Організації Об'єднаних Націй», - йдеться в матеріалі.

Біля готелю у Дамаску, де зупинилися експерти ООН, відбулись два вибухи

Інформагентство Reuters пише про телефонну розмову між президентом США Бараком Обамою і його французьким колегою Франсуа Олландом: відомо тільки, що президенти «обговорили можливі заходи, яких може вжити міжнародна спільнота [щодо Сирії] і домовилися продовжувати тісні консультації».

Французьке видання 20 Minutes пише про наслідки, які матиме міжнародна операція в Сирії для Росії. «… Росія попередила США щодо «край небезпечних» наслідків можливого військового втручання в Сирії: таке формулювання пролунало в телефонній бесіді російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова з його американським колегою», - пише газета.

Докази застосування хімічної зброї у Сирії швидше за все вже знищили, - МЗС Великобританії

Інша французька газета Atlantico пише, що нині Захід відмітає «російські варіанти виходу з кризи з опорою на діалог сторін». «Крім того, як і під час втручання НАТО та англо-американських військ проти проросійських режимів Мілошевіча (колишня Югославія та Сербія) і Саддама Хусейна (Ірак, ми стаємо свідками нової холодної війни Заходу і Росії…».

Ігор САМОКИШ, «День»
Рубрика: 
http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-planeti/cvitovi-zmi-pro-situaciyu-v-siriyi