Волинська
область
НОВИНИ

ЛУЦЬК. МІСЬКРАДА

ЛУЦЬК. МІСЬКРАДА
засекретила доходи чиновників

Transparency International Україна отримує незаконні відмови в доступі до публічної інформації від державних установ. Особливо «порадувала» Луцька міська рада, яка всупереч законодавству повністю засекретила відомості про доходи своїх працівників.

Під час Національної моніторингової кампанії «Декларації без декорацій» експерти громадської коаліції на чолі з Transparency International Україна виявили, що в Луцькій мерії створено документ, який обмежує доступ до інформації, безумовно відкритої за чинним законодавством. Документ має назву «Перелік відомостей, що становлять службову інформацію у виконавчих органах Луцької міської ради». Розпорядження про визначення переліку таких відомостей 18 вересня 2013 року підписав міський голова Микола Романюк. З юридичної точки зору цей документ суперечить Законам України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади запобігання та протидії корупції».

В список службової інформації потрапили:генеральний план міста, відомості про заробітну плату працівників, відомості,що містяться у деклараціях про доходи. На думку мерії розголошення цієї інформації може призвести до «порушення конституційних прав і свобод людини та громадянина, нанесення шкоди територіальній громаді, створення перешкод роботі муніципалітету» тощо.

Як зауважує Анатолій Стоян, аналітик Transparency International Україна та координатор ініціативи«Декларації без декорацій», не виключено, що рішення влади м. Луцьк викликане саме діяльністю місцевих активістів, які почали моніторити декларації держслужбовців та надсилати інформаційні запити до держустанов: «Якщо надання публічної та законної інформації перешкоджає роботі Луцької мерії, то варто замислитися про зміст роботи цього муніципалітету. Кожна така спроба виглядає досить підозрілою, тому спонукає нас приділити ще більш пильну увагу отриманим відомостям».

За інформацією активістів Національної моніторингової кампанія «Декларації без декорацій» інформацію про статки власного керівництва відмовилися надати Державна служба статистики, Уряд Автономної Республіки Крим, Донецька міська рада. Крім того, Секретаріат Кабінету Міністрів України попросив додаткові 20 робочих днів аби обробити дані трьох осіб.

 

Нагадаємо, Національна моніторингова кампанія відповідності стилю життя високопосадовців України задекларованим ними статкам «Декларації без декорацій» стартувала влітку 2013 року. 40 громадських організацій,журналістських агенцій та індивідуальних розслідувачів під керівництвом Transparency International Україна моніторять декларації держслужбовців. Перевірці підлягає стиль життя міністрів, голів обласних держадміністрацій, мерів обласних центрів, а також усіх їхніх заступників. Відео, що пояснює суть ініціативи.