Запорізька
область
НОВИНИ

ЗАПОРІЖЖЯ. ПЕКЛУШЕНКО

ЗАПОРІЖЖЯ. ПЕКЛУШЕНКО
убезпечив невідкладні допомоги від нападників

Вчора в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Запоріжжя відбулася презентація функціонування «тривожної кнопки» в автомобілях швидкої допомоги.

 

За словами директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Віталія Казеки, через численні напади на медиків швидкої допомоги, які почастішали,голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко дав завдання оснаститиавтомобілі швидкої допомоги «тривожними кнопками» виклику охорони. Ними вже обладнані 39 автомобілів швидкої допомоги.До кінця жовтня всі 153 машини будуть оснащені такими пристроями для оперативного зв'язку з міліцією. Запорізька область перша в Україні, санітарні автомобілі якої повністю будуть оснащені «тривожними кнопками».

 

«Тривожна кнопка» представляє собою брелок, що знаходиться у лікаря швидкої допомогиі кнопку виклику служби охорони,вмонтовану у панельавтомобіля. Сигнал виклику може надходитияк з кабінисанітарного транспорту, так і дистанційно. У разі потреби медики можуть безперешкодно подавати сигнал тривоги, знаходячись на відстані від машини 200 метрів. Крім цього, автомобіль швидкої допомогиоснащений системою GPS-навігації. Оператор пульта охорони визначає адресу, звідки надійшов сигнал, і направляє за нею найближчу групу реагування Державної служби охорони, яка прибуває на місце впродовж 3 – 5 хвилин.

 

Начальник управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Запорізькій області Сергій Рубанов зазначив, що завдяки фінансовій підтримці ОАО «Запоріжсталь» вдалося придбати усю цю апаратуру на загальну суму біля 600 тисяч гривень. На оснащення одного автомобіля витрачено близько 4 тисячі гривень, що допоможе захистити медичних працівників та знизити кількість злочинів.

 

Довідка:

24 травня 2013 року психічно хворий житель міста Запоріжжя викликав бригаду «швидкої», а коли медичні працівники прибули на місце, він облив їх кислотою та напав на них з побутовим льодорубом. У результаті загинула 29-річна вагітна фельдшер, лікар-кардіолог та другий фельдшер потрапили до лікарні.

 

15 червня 2013 року у Ленінському районі міста Запоріжжя двох працівників бригади швидкої медичної допомоги побив п'яний пацієнт.