Чернігівська
область
НОВИНИ

ЧЕРНІГІВ. ОПОРА

ЧЕРНІГІВ. ОПОРА
відмоніторила голосування мажоритарників

Із 12-ти євроінтеграційних законів, прийнятих Верховною Радою України, 4 закони не були підтримані Комуністичною партією України, по 2 – ВО «Батьківщиною» і «УДАРом». Лише 1 закон не підтримала ВО «Свобода». Партія регіонів та позафракційні підтримали усі закони, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС до саміту у Вільнюсі. Народні депутати України, обрані в одномандатних округах Чернігівської області, переважно підтримали євроінтеграційні законопроекти. Найбільше - 11 законопроектів - підтримав І. Куровський. Лише 3 законопроекти підтримав В. Дубіль. Проти двох ініціатив висловився О. Ляшко. Також обранець запропонував 8 поправок до проекту закону №2515. Такі дані отримала Громадянська мережа ОПОРА після підрахунку результатів голосування фракцій та присутності депутатів під час прийняття євроінтеграційних законів.

Половина законопроектів була ініційована Кабінетом Міністрів України, 5 – Народними депутатами та один – Президентом України (щодо повноважень Рахункової палати).

Каменем спотикання для депутатів став Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення (№2515), за який не голосували три фракції: ВО «Батьківщина», «УДАР» і ВО «Свобода». Документ,  розроблений міністерством доходів і зборів,  передбачає механізм боротьби з виведенням прибутку підприємств в офшорні зони і країни з низьким рівнем оподаткування. Опозиція стверджує, що законопроект не відповідає нормам і вимогам Організації економічного співробітництва і розвитку, які були покладені в основу законопроекту, та вважає, що Закон дозволяє впливати на внутрішнє ціноутворення, що може негативно позначитися на економічній ситуації.

ВО «Батьківщина» і «УДАР» не підтримали Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у відповідність з Кримінальним процесуальним кодексом України (№0894), натомість свободівці голосували за прийняття закону.

Комуністична партія України не голосувала за Проект Закону про повторні вибори у 5-ти «проблемних» округах (№2971-Д), за законопроекти стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (№2803 і №2990), а також за Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (№2802).

Опозиція не одностайно підтримала і Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації (№2731) – лише половина депутатів із опозиційних фракцій підтримали цей законопроект. А за законопроект №2990 (щодо виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно відповідальності юридичних осіб) не голосували аж 43% депутатів фракції «Батьківщина».

Партія регіонів найсумлінніше голосувала – від 80 до 92% фракції брали участь у голосуванні за кожен із 12-ти євро інтеграційних законів. Лише одна фракція у повному складі голосувала – це ВО «Свобода», яка 100-відсотково підтримала два законопроекти - №2803 і 2802. З тих фракцій, які підтримували законодавчі ініціативи, найменш сумлінною була ВО «Батьківщина» - більше третини опозиціонерів не голосували за 3 законопроекти, трохи більше 20% - ще за 4 ініціативи.

6 народних депутатів України, обраних в одномандатних округах Чернігівської області, переважно підтримали євроінтеграційні законопроекти. Найбільше - 11 законопроектів - підтримав І. Куровський. За 10 законопроектів проголосував В. Атрошенко, за 9 – І. Рибаков. Лише 3 законопроекти підтримав В. Дубіль, за 5 депутат не голосував і 4 рази не був присутнім при обговоренні євроінтеграційних питань. Проти двох ініціатив висловився О. Ляшко. Також обранець запропонував 8 поправок до проекту закону №2515.

Ніхто з депутатів-мажоритарників Чернігівщини на пленарному засіданні не взяв участі в обговоренні євроінтеграційних законопроектів.

3 народних депутати України, обраних в регіоні, були відсутні на деяких засіданнях парламенту під час розгляду євроінтеграційних законопроектів  (О. Дубіль, І. Рибаков, М. Рудьковський).

 

Депутат

Кількість законів

За

Проти

Не голосував

Відсутній

Правки/обговорення

Дубіль В.О.

12

3

 

5

4

 

Атрошенко В.А.

12

10

 

2

   

Рибаков І.О.

12

9

 

2

1

 

Ляшко О.В.

12

7

2

3

 

8

Куровський І.І.

12

11

 

1

   

Рудьковський М.М.

12

7

 

3

2