Донецька
область
ПАНОРАМА

ГУМАНІТАРНА СИТУАЦІЯ НА СХОДІ УКРАЇНИ

ГУМАНІТАРНА СИТУАЦІЯ НА СХОДІ УКРАЇНИ
Уточнена інформація щодо кількості постраждалих у Донецькій і Луганській областях
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20140611_e.html
11.06.2014  
Від початку протистоянь на Сході України по теперішній час за даними Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА в Донецькій області загинуло 225 осіб (підтверджено висновком бюро судово-медичної експертизи). З них 8 жінок. Також є попередня інформація про загибель двох дітей. За медичною допомогою приводу поранень звернулось 576, нині на стаціонарному лікуванні знаходиться 150 осіб, із них 1 дитина віком 14 років. Припинило своє функціонування 10 закладів охорони здоров’я.

За даними Департаменту охорони здоров’я Луганської ОДА, від початку протистоянь на Сході України по теперішній час, в Луганській області загинуло 45 осіб (підтверджено висновком бюро судово-медичної експертизи). З них 7 жінок. Загалом постраждало 137 осіб.

Довідка

Уточнюємо інформацію, надану Міністром охорони здоров’я Олегом Мусієм під час брифінгу перед засіданням Уряду 11 червня 2014 року. Наведена інформація щодо смерті 14 дітей стосується дітей до 1 року, які померли з початку червня 2014 року в Донецькій області від захворювань, не пов’язаних зі збройним протистоянням.

Прес-служба МОЗ України


Заклади охорони здоров’я, що знаходяться в зоні АТО, повністю забезпечені усім необхідним
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20140611_c.html
11.06.2014

Начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко під час брифінгу в МОЗ України повідомила журналістам про особливості функціонування закладів охорони здоров’я в зоні проведення антитерористичної операції.

За її словами, ще в березні 2014 року МОЗ України доручило своїм регіональним структурним підрозділам посилити заходи із безперебійного постачання електроенергією, газом, водопостачанням закладів охорони здоров’я, додаткового резерву ліжок та можливості їх швидкого розгортання, створення резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення, чергування достатньої кількості бригад швидкої медичної допомоги, створення додаткових пунктів надання медичної допомоги тощо. Саме завдяки такій роботі нині медицина Донецької та Луганської областей повністю забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення, на маршрути виведено додаткові карети швидкої, створено резерв медикаментів, розгорнуто додаткові ліжка в лікарнях тощо. Це стосується й лікарень, що знаходяться безпосередньо в епіцентрі бойових дій.

Окремо Альона Терещенко торкнулася теми організації медичної допомоги вагітним, дітям, особливо дітям-інвалідам та дітям-сиротам, в зоні збройного конфлікту.

За її словами, із Луганської області на оздоровлення до Одещини виїхало 449 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах сфери управління Міністерства освіти і науки України. На даний час вирішується питання щодо переводу 9 дітей-інвалідів з будинку дитини № 2 до Краснодонського обласного дому-інтернату для дітей-інвалідів, яке підпорядковане Департаменту соціального захисту населення. У Донецькій області поки необхідності у вивезенні вихованців будинків дитини до аналогічних закладів регіону немає, бо в усіх них створені всі належні умови щодо безпечного перебування діток. Що стосується породіль, то бажання перевестися в інші заклади охорони здоров’я ніхто не виявив.

«Також, завдяки співпраці з Фондом народонаселення ООН, ЮНІСЕФ, Червоним Хрестом та іншими благодійними організаціями, в зону конфлікту вдається доставляти гуманітарний вантаж для малюків та їх мам. Це гігієнічні набори, пакети для немовлят», - повідомила журналістам Альона Терещенко.

Прес-служба МОЗ України


Фахівці роблять все можливе для того, щоб санітарно-епідеміологічна ситуація на сході була контрольованою
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20140611_a.html
11.06.2014

Усі підрозділи санітарно-епідеміологічної служби України на території Луганської і Донецької областей працюють у штатному режимі. Фахівці виходять на роботу і роблять все від них залежне для того, щоб ситуація залишалася контрольованою. Про це 11 червня 2014 року під час брифінгу у Міністерстві охорони здоров’я сказав виконуючий обов’язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук.

«Ми виконуємо свій лікарський обов’язок і незалежно від того, хто на цій території в даний момент перебуває, якщо об’єкт має якесь епідемічне значення, чи становить загрозу, наші співробітники туди виходять. Проте у Слов’янську дуже важко виконувати свої обов’язки. Дуже прикро, що будівля нашого лабораторного центру у цьому місті пошкоджена і він фактично не працює. Тому повноцінний санітарно-епідемічний нагляд у Слов’янську, на жаль, не можливий», - сказав він.

За словами Олександра Кравчука, епідемічна ситуація, як в цілому по Україні, так і в районах, де проводиться антитерористична операція, в цілому контрольована, групових випадків захворювань не зафіксовано.

«На жаль, ми маємо проблеми з потенційним ускладненням епідемічної ситуації в зв’язку з тим, що в районі міста Слов’янська пошкоджено магістральний водопровід. І якщо по містам Краматорську, Дружківці і Костінтинівці цю проблему вже вдалося вирішити (Краматорськ повністю забезпечений водою з альтернативних джерел водопостачання, у Дружківку і Костінтинівку воду провозять), то центральне водопостачання Слов’янська припинено, підвіз питної води у місто не здійснюється», - наголосив він.

Крім того, припиняє функціонування канал Сіверський Донець – Донбас, від якого залежало водопостачання багатьох місць цього регіону. «Ми отримали листа від підприємства «Вода Донбасу», яке займається водопостачанням у цьому регіоні, з переліком населених пунктів, які будуть переведені на альтернативне водопостачання. У зв’язку з цим нашими підрозділами буде посилено лабораторний контроль води у цих місцях, а також будуть здійснюватися додаткові протиепідемічні заходи», - зазначив виконуючий обов’язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Олександр Кравчук також розповів про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя переселенців зі сходу України. «Всі з 251 об’єкта (санаторії, будинки відпочинку, готелі, турбази), у яких було вирішено тимчасово розмістити переміщених осіб, перед заселенням людей були перевірені санітарно-епідеміологічною службою. Санітарні норми там виконуються, заклади перебувають під посиленим контролем (проводиться перевірка води та продуктів харчування, попереджаються інфекційних захворювання)», - сказав він.

Організованим переселенцям, які офіційно зареєструвалися, надається повне медичне забезпечення та контролюється санітарно-епідемічна ситуація в місцях їх проживання. Однак СЕС не контролює умови проживання тих осіб, які самі знайшли для себе помешкання. Але в разі потреби всі допомога їм обов’язково буде надана.

Олександр Кравчук також запевнив, що СЕС надасть усю необхідну консультаційну допомогу та підтримку приватним готелям, які виявлять бажання прихистити у себе переселенців.

Прес-служба МОЗ України