НОВИНИ

ВР. ШИНЬКОВИЧ

ВР. ШИНЬКОВИЧ
закликав владу повернутись лицем до молочної галузі в реґіоні

Народний депутат України Андрій Шинькович провів сьогодні брифінґ у стінах парламенту. Подаємо текст виступу:

Шановний український народе!

Колеги, однодумці! Дорогі подоляни!

 

Вкрай критична ситуація сталася в Білогірському районі Хмельницької області на ТОВ «Білогір’я молокопродукт». На підприємстві працювало біля 280 працівників, молоко збиралось по усій території Білогірського району. Добова потужність заводу по переробці молока  200 тонн, в останній час переробляли  40-60 тонн на добу.  Догосподарювались до того, що з’явилась заборгованість по заробітній платі за декілька місяців та  заборгованність заводу перед населенням та юридичними особами біля 10 млн.грн. З 9 вересня підприємство зупинилось.

В Красилівському районі на Хмельниччині також існує проблема вчасних розрахунків між постачальником продукції, селянином та заготівельником, молокопереробним підприємством. 

Інколи за вже відвантажене молоко доводиться чекати кошти до півроку. І це при тому, що середня ціна за 1 літр молока складає 3 гривні 40 копійок, що ледь ледь дає змогу селянину забезпечити покриття витрат на утримання худоби.

Проблеми з оплатою за здане селянами молоко тотально по всій країні. Договори між селянином та тими, хто збирає молоко такі, що підприємцю можна все, а селянину нічого.

Галузеве міністерство, силові відомства, місцева влада в переважній частині випадків невтручаються. І все через відсутність чітких регуляторних правил на ринку молочної сировини та молочних продуктів. А недобросовісним переробникам молока та посередникам між заводами і селянами така неврегульована ситуація на руку.

Повертаючись до Білогірського молочного заводу – ошукані сотні селян, сотні працівників без зарплати викинуті на вулицю, бюджети недоотримують податки та збори і крапка.

Звертаюсь до Генерального прокурора України Юрія Віталійовича Луценка: будь ласка, виявіть усю свою  правильну завзятість щодо встановлення справедливості та захисті простих селян, яких обманули, кинули, принизили недобросовісні власники молочних заводів та посередники між селянином та молокозаводами.

Звертаюсь до Уряду з закликом виявити наполегливість в напрямку пошуку ринкув збуту молочної продукції за межами України, а також винайти можливість надати преференції українській молочній продукції на нашому внутрішньому ринку. Всі розвинені економіки в світі проходили період переорієнтації на внутрішнє виробництво і споживчий ринок під назвою “Все своє”, який ставав відправною точкою у початку виведення економіки країни з колапсу.

Якщо не взяти ринок молочних продуктів на деякий час в системне управління і не допомогти йому, ми позбавимо селян одного з небагатьох джерел доходів.

Оренда паю, молоко – і все. За молоком приїзжають. А заготівлею сільгосппродукції з городу та саду після розвалу Укрспоживкооперації ніхто системно не займається. У бідних нещасних селян забрати прибутки від молока і зробити їх ще біднішими та нещасними – хіба потрібна Україні  ринкова економіка такою ціною??

Водночас є приклади, коли тримати корову і продавати молочко вигідно.  На території Красилівського району успішно діє кооператив у селі Радісне Щиборівської сільської ради. Молоко даного кооперативу переробні підприємства отримують по ціні від 4 гривень 60 копійок до 5 гривень 70 копійок за літр, а рівень відповідного договору є дієвим захистом селянина від недобросовісних молокопереробних підприємств. Значить не все критично, якщо господарювати відповідним чином?

 

Ще раз підкреслюю: державне системне управління в молочній галузі та тимчасова переорієнтація споживчого ранку на “Все своє” – це правильно.  Нас усі зрозуміють, тому що добробут українського народу, доходи населення значно важливіші за міжнародні угоди, в окремих випадках антинародні, які підписує українська влада не завжди враховуючи інтереси України.

 

У коментарі інформаційному агентству УКРАЇНСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ КОУБ НАЦІЯ голова економічної ради УК Оксана БЕЛЯКОВА зазначила: "Правління Українського клубу вельми вдячне панові Шиньковичу за те, що підняв таке важливе питання, що хвилює кожного селянина. Ми готуємо низку круглих столів на цю тему, і цей виступ є для нас добрим дороговказом. Мусимо пам'ятати заповіт великого українця Івана Мозгового БУДЕ СЕЛО -- БУДЕ УКРАЇНА" .