ПАНОРАМА

ДРЕВЛЯНИ У КИЄВІ

ДРЕВЛЯНИ У КИЄВІ

 

У п’ятницю, 20 січня, у Київському міському будинку учителя відбулась урочиста подія «Різдвяні зустрічі», основною метою якої було представлення Коростенщини у всій її красі та заклик до співпраці.

 

Умовно, захід можна поділити на дві частини - Концерт та виставку.

 

Виставка проводилася до початку концерту, який був запланований на 13:00. Своїми роботами і досягненнями поділились талановиті митці, майстри народної творчості та успішні підприємства міста Коростень.

 

Анатолій Гаєвський та його син Микола привернули увагу гостей своїми роботами в різьбі по дереву. Їхнє сімейство займається цією справою вже декілька поколінь.

 

Живописні картини Сергія Кирієнко та Катерини Лисової притягували своїми барвами, придавали виставці атмосфери тепла і загадковості водночас.

 

Свої книжки і збірки презентували майстри пера і слова поетеса Галина Цепкова та заслужений журналіст України, за сумісництвом дитячий письменник, Віктор Васильчук. Працівники міської Центральної бібліотеки міста Коростень показали велику кількість книжок про землі та людей Житомирщини.

 

Для зацікавлених вишивками, рушниками і килимами ручної роботи Лідія Власенко зібрала вражаючу колекцію. Розповіла присутнім про етнічні та сучасні технології вишивки, мережива, ткацтва. Поділилася подробицями і відмінностями виробів із різних регіонів. Продемонструвала рушник, створення якого датується 1920 роком.

 

Відомі коростенські підприємства завод Янтар і завод МДФ також взяли участь у виставці. На стендах було представлено зразки продукції, буклети, фотографії. Представники підприємств ділилися подробицями і досягненнями із усіма зацікавленими.

 

О першій години почалася головна подія – концерт «Різдвяні зустрічі». За кілька хвилин до початку зал міського будинку вчителя повністю заповнився, а глядачі зацікавлено очікували. Концерт відкрили із пишністю та короваєм під чудову оркестрову музику. Велика кількість талановитих артистів Коростенщини приїхали до Києва, щоб поділитись скарбами свого серця із глядачами. Народний-етнографічний ансамбль «Тещі та свекрухи», тріо «Спокуса», Лариса Бондар, корост енський духовий оркестр із солодкоголосою Юлією Матвієнко, гурт «Завзяті холостяки» та багато інших талановитих людей. Жартівливі народні пісні, пісні, що торкаються струн душі, божевільні соло на баянах! Кожний виступ закінчувався бурними оплесками і викриками “браво!”.  Усією процесією керував ведучий Андрій Степанчук, який навіть звичайні паузи між виступами артистів перетворював у щось незвичне, завдяки харизмі, жартам і прекрасному декламуванні віршів. Окрім душевних народних пісень, також розповідалося про землі Житомирщини, піднімалась тема захисників України всіх часів, від Другої Вітчизняної війни до героїв, що зараз захищають нас на сході країни. Усіх присутніх було запрошено на Міжнародний фестиваль дерунів та на Фестиваль льону, що проводитимуться у Коростені. Наприкінці всі учасники концерту вийшли на сцену та заспівали хором.

 

Незабутні враження та відчуття. Древлянська земля дійсно має цілу скарбницю талантів.

 

Володимир ШТЕРНОВ