ПАНОРАМА

Мерефа: Від козацької слободи до європейського міста

Мерефа:  Від козацької слободи до європейського міста

Ініціативна група міста Мерефи бере участь у всеукраїнському проекті з картування громад

Мерефу відібрали для навчального курсу з картування громад

У Мерефі за допомогою карт вирішуватимуть проблеми міста

Наше місто стало одним із переможців конкурсу з картування громад. Проект реалізується в межах дворічного проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ВГО «Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

Картування – це виявлення проблем міста, сильних і слабких сторін, його потенціалу, а також пошук ресурсів для вирішення питань громади. За допомогою позначок на карті ініціативна група фіксує такі місця, на які треба звернути увагу активних громадян.

                Місто Мерефа пройшло відбір на участь у навчанні з такого картування і стало одним із 14 міст України, де буде впроваджуватися цей проект. Після успішного захисту проектів громадські активісти отримають гранти для того, щоб покращити співпрацю зі своєю громадою і поширити карти міста серед зацікавлених сторін. 

Під час навчальних семінарів тренери з України та Польщі вчать громадських активістів як ефективно взаємодіяти з місцевою владою та всіма зацікавленими у розвитку міста сторонами.

Наше місто у проекті представляють: Селезньова Тетяна - керівник проекту, Бондаренко Маргарита - секретар проекту,  Цурікова Наталя – адміністратор проекту, Романов Костянтин - експерт-краєзнавець, Малько Олексій – експерт з організації  міні-проектів, Ломова Ірина – інтерв»юєр , Назаренко Лариса -коректор, Селезньов Юрій – технічний адміністратор.

 «Ми вирішили прийняти участь у проекті, бо вважали, що географічне становище та наявність козацької тематики в Мерефі дають можливість введення міста  в історико – краєзнавчий обіг і місто може бути частиною козацького шляху, туристичних маршрутів на Січ. Реалізація програми картування громадської активності міста дасть можливість створити привабливу  картину міста з точки зору пізнавальності, використовувати її в перспективі розвитку міста, а саме: розвиток інфраструктури, прокладення туристичних шляхів, благоустрій території, розвиток зеленого туризму, облаштування зон відпочинку, створення Краєзнавчого музею та встановлення пам»ятника славетному кошовому Військо Запорозького Івану Сірку  за моделью відомого скульптора Івана Макаровича Гончара», - розповідає про проект Тетяна Селезньова.