ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

Роман КУХАРУК: АВАКОВЩИНА ЯК ЗАГРОЗА УКРАЇНСТВУ

Роман КУХАРУК: АВАКОВЩИНА ЯК ЗАГРОЗА УКРАЇНСТВУ

В. Сорока: Вітаю! У студії голова громадської організації «Український клуб» Роман КУХАРУК. Роману Васильовичу, ви так прохолодно ставитесь до АВАКОВА,  і сказали що навіть таке явище є, як «Аваковщина». До розмови з вами я навіть про таке явище не чула. То як це розуміти? Ви таким чином хочете заробити прихильність іншої партії конкурента, або прихильність «Блоку Петра Порошенка»? Чи це підспівування самому ПОРОШЕНКУ? Як це розуміти?

Р. Кухарук: АВАКОВ має свій бекграунд як політик, як громадський діяч, як бізнесмен. Він починав свою кар’єру, як бізнесмен, як я розумію. Потім став керівником Харківської області при президенті ЮЩЕНКУ, завдячуючи тому, що він був бізнес-партнером  брата старшого ЮЩЕНКА Петра. Відповідно, син Петра ЮЩЕНКА був його заступником в цій адміністрації. Він там протримався нівроку п’ять років. А в той самий час Антон ГЕРАЩЕНКО, якого ще не знала Україна, тоді завідував районною адміністрацією в Харківській області, здається Красноармійськ, якщо я не помиляюсь. І прославився тим, що пропив, продав чортове колесо в парку містечка нещасного. І, звичайно, це великий удар по цьому містечку, тому, що люди влітку, восени, навесні бавились тим чортовим колесом.

Потім між першим і другим туром 2010-го року раптом АВАКОВ «прозрів», і покидає команду ЮЩЕНКА і переходить у команду ТИМОШЕНКО. Це звичайно був удар у спину, а можливо, по-бізнесовськи, це було правильно. Коли він ще був керівником Харківської області, то знаходив спільну мову із ГЕПОЮ, із ДОПОЮ і вони крутили бізнес разом. Грались в тата-мами на пороховій бочці, але він ніколи не переходив на українську мову, ніколи нічого не робив, крім того, що брав участь у фестивалі борщу, і проводив антиукраїнську політику. І коли КИРИЛЕНКО почав створювати рух, спочатку рух, а потім партію «За Україну», то на харківській установчій конференції виступали люди абсолютно з антиукраїнських позицій. Українські люди, які там з Києва із Харкова були на тій конференції, вони зацитькали їх і сказали, що «вибачте де ви знаходитесь взагалі?». То вони би так і пішли. Потім він втік, коли Янукович переміг, до Італії. Там його арештовували. Потім він з’явився на Майдані і з’явився в кріслі Міністра внутрішніх справ. Ми знаємо всю майданівську когорту наших чиновників. Вони всі втратили свої посади, за винятком АВАКОВА. І це дуже сумно, тому, що на цій людині дуже багато антиукраїнського, при чому принципово антиукраїнського. Він принципово антиукраїнський, це його позиція громадянська, політична. Він принципово «русскоязычный», він нав’язує свою російськомовність цілому Міністерству внутрішніх справ. Його там керівники, прес-служби дозволяють зневажати державну мову, начальники управлінь, його заступники і т.д. Як риба гниє з голови, то так воно і відбувається.

Звичайно, АВАКОВУ тісно у маленькій сорочечці «Народного фронту».  «Народний фронт» втрачає, завдячуючи АВАКОВУ, ПАШИНСЬКОМУ, ГЕРАЩЕНКУ свою політичну силу. АВАКОВ, оскільки він веде бізнес на посаді міністра внутрішніх справ, він заробив дуже добре на реформі Національної поліції. Ще він заробив немалі гроші, коли випускав Януковича з Криму до Московії, можливо, заробив коли відпускав багатьох з команди Януковича, які спокійно втекли після Революції гідности. Тепер він пропонує президентові ПОРОШЕНКУ створити спільну партію, яка має називатись «Національна солідарність», наскільки я обізнаний. ПОРОШЕНКО в нього запитав: «А скільки ж ти хочеш відсотків?», а він відповів «50 на 50». Партія, яка має мінус два відсотки громадянської і суспільної прихильности, претендує на 50% у новій політичній силі. На що президент йому відмовив. АВАКОВ перейшов до дій. Скоріш за все те, що він робить зараз, у ці дні по розгону блокувальників, сьогодні він завів своїх ментів(беркутят) до парламенту. Такого ще не було. Там було багато чого. Там Тетяна ЧЕРНОВОЛ заходила з морозивом, заходили сторонні люди, які брали участь у бійках, коли Партія Реґіонів відстоювала свою трибуну. Але щоб озброєні в одностроях військові заходили до парламенту, які не є обраними, які не мають мандату, такого ще не було. І  Віце-спікер парламенту Оксана СИРОЇД, зорієнтувалась у цій ситуації і закрила ранкове засідання до повернення голови Верховної Ради і до вияснення, що це було, чому було і як це сталось.

ПОРОШЕНКО сьогодні зіграв на РНБО, з одного боку, розгромив політично-словесно блокадників, з иншого боку -- підтримав блокаду, фактично став на їхній бік. Вони привітали це рішення РНБО. Уряд і АВАКОВ, якщо він залишиться на своїй посаді (я в цьому сумніваюсь), має реалізувати це рішення РНБО. АВАКОВ зараз контролює більшу частину партії. Він контролює більшу частину уряду від «Народного фронту», особливо це стосується Володимира ОМЕЛЯНА, міністра інфраструктури. Ми його називаємо в Українському клубі міністром піару, тому, що його важко назвати міністром інфраструктури. Ніякої ваги  у цій сфері він не має. Він не знайшов нічого кращого, як в кінці минулого року найняти на роботу Ігора МОЛЯРА, такий шоумен, який вів телепрограму «Парк автомобільного періоду», яка ніякого стосунку до транспортної сфери не має, який займається шоу-бізнесом. Ну от він і створив шоу-програму замість підсумкової прес-конференції, при чому на гроші фірми, яка є клієнтом «Укрзалізниці». Це пряма корупція. Плюс до того, що в прямий ефір на трьох телеканалах приватних, очевидно, що вони задурно це не роблять, а якщо і роблять, то якийсь такий витончений хабар. І звичайно, що журналісти там були статистами, але найгірше було, що статистами там була половина кадрового складу Міністерства інфрастурктури, які в робочій час, в робочий день о 16 годині сиділи в залі на прес-конференції свого шефа тільки для того, щоб поплескати йому в долоні. Там сценарій був уже написаний і по ньому вони йому плескали в долоні. Після цього ОМЕЛЯН свариться з директором «Укрзалізниці», поляком БАЛЧУНОМ, звинувачуючи його у всіх гріхах. Тоді прем’єр-міністр ҐРОЙСМАН ухвалює рішення кабміну про перепідпорядкування «Укрзалізниці» кабміну напряму. Тобто Міністерство інфраструктури втратило  основний хребет транспортної галузі України. Це як в людини витягти хребет і сказати їй -- рухайся. Це неможливо. Далі що робить ОМЕЛЯН? На громадській раді «Український клуб», який входить у громадську раду Мінінфраструктури, пропонує: «Давайте перестанемо звертатись до президента та прем’єр-міністра, які не мають впливу на бездарного міністра. Давайте звернемось напряму до голови партії «Народний фронт» ЯЦЕНЮКА, до лідера фракції цієї партії у парламенті БУРБАКА, і до голови профільного комітету у парламенті ДУБНЕВИЧА. І запросимо їх на 6 квітня на громадську раду при Міністерстві інфраструктури і запитаємо, яку партія політичну відповідальність несе за міністра та його художества, за це все. І так само із парламентським комітетом». Що робить ОМЕЛЯН? В нього страшний переполох, всі бігають, все міністерство.  І він не знаходить нічого кращого, як сьогодні зранку написав наказ про розпуск громадської ради. Тобто я його на прес-конференції запитую: «Хто буде нести політичну відповідальність? Ваша партія, ваша фракція в парламенті, чи ви особисто?». Він з’їхав і все. Він має велику надію, що його порятує АВАКОВ. АВАКОВ не порятує його. Він піде разом із ним у відставку.

Тому що АВАКОВ і «Аваковщина» – манера поведінки, манера управління -- це антиукраїнське явище. Йому потрібно покласти край.

В. Сорока: Була наприклад «Коліївщина» це явище було масове. Воно охоплювала багатьох людей. «Коліївщина» козацько-селянське повстання. Це був рух всеукраїнський. То яке відношення має «Аваковщина» до цих явищ.

Р. Кухарук: «Аваковщина» - це антиукраїнське явище.

В. Сорока: Але ж воно не має масовості.

Р. Кухарук: Таких Авакових багато. В усьому міністерстві, наприклад. У Міністерство внутрішніх справ входить прикордонна служба. У це міністерство входить багато чого. І він, як міністр, він управляє цим всім і призначає на посади людей, які на Майдані, або у часи Майдану, були по той бік барикад. У мене велике питання до такого міністра. Міністр, який три роки не може вивчити державну мову, міністр, який посилає своїх представників Міністерства внутрішніх справ за мої податки, бо я плачу податки, я утримую його міністерство. Він посилає в суд, щоб вони відстоювали його російську мову, його зневагу до державної мови. Ну це клініка. Я не уявляю такого міністра внутрішніх справ у Німеччині чи у Франції, які б не володіли державною мовою. Вони узагалі б не могли стати міністрами. Але як вже стали, то така справа. Я питав на прес-конференції міністра юстиції, однопартійця АВАКОВА, ПЕТРЕНКА. Кажу: «Вам зручно бути в одній партії із цим огидним типом? Чому він не володіє державною мовою? Це ваша партійна позиція, це ваша партійна політика, як ви можете в уряді з ним сидіти, як ви взагалі можете розуміти його?».

В. Сорока: Це ви розповідає про діяльність окремої людини, але явища такого в Україні не бачу. Чому ви зводите це в рамку явища?

Р. Кухарук: Ви не бачите, але є міністр АВАКОВ, є міністр ОМЕЛЯН, є багато инших, є ціле міністерство. Він підбирає кадри. Такі як він. І наших там немає.

В.Сорока: Ну у нас є багато міністерств. Є міністр ГРОЙСМАН, є ПОРОШЕНКО. Але ви їх діяльність чомусь не називаєте ні «Порошенківщиною», ніяким іншим явищем. Хоча ПОРОШЕНКО також займається огидними справами. Він веде бізнес з Росією, він дозволяє торгівлю с окупантами, але такого явища ви чому не називаєте?

Р. Кухарук: Тому що явище «Аваковщини» огидне, а до ПОРОШЕНКА ми дійдемо.

В. Сорока: Давайте просто порівняємо. Є багато людей незадоволених діяльність саме ПОРОШЕНКА.

Р. Кухарук: Ви задоволені діяльністю АВАКОВА на посаді міністра?

В. Сорока: Я? Ні, не задоволена. Але я не зводжу це до явища.

Р.Кухарук: Ви стикалися із розхваленою новою поліцією?

В. Сорока: Особисто ні. Але я також не підтримую реформу.

Р. Кухарук: А їх нема. Вони поїздили за американські гроші на корейських, чи китайських машинах, і вже перестали їздити. Знову взяли даїшників. Стріми затримань вчорашніх, в зоні АТО, 95% блокувальників говорять українською мовою, тобто державною мовою. Тобто всі без винятку, окрім національної поліції говорять державною мовою. Вони звинувачують їх «Ви майданутые! Мы вам покажем. Тут вам не Киев» і так далі. У мене таке враження, що московитський мір у Міністерстві внутрішніх справ і в Національній поліції переміг.  Якщо за ЯНУКОВИЧА внутрішніх військ було чотири тисячі, то з подачі партії «Свобода» в українському парламенті був ухвалений закон «Про Національну поліцію», який нараховуває 80 000 озброєних до зубів військових. І ці військові вже зайшли у парламент. Зайшли в сесійну залу. Тобто вони порушили Конституцію, реґламент Верховної Ради, взагалі розуміння парламентаризму як такого. Я помічник народного депутата, я акредитований журналіст у парламенті, але якщо на  парламентське слухання, коли ти можеш зайти в залу, то в залу ти не заходиш. Ти заходиш в ложу помічників, або в ложу преси, або в їдальню йдеш, або йдеш в прес-пойт, або в комітет. Де тобі дозволено реґламентом. Я собі не дозволяю заходити в сесійну залу доки я не депутат. А вони собі дозволили. І «Народний фронт» кричить в один голос, що СИРОЇД потрібно у відставку. То почекайте, а за що саме? Вона натиснула на червону кнопку. Вона побачила людей, які неналежним чином знаходяться у сесійній залі. Вона закрила засідання і почала розбиратись з апаратом Верховної Ради, з охороною Верховної Ради. В чому справа? Хто їх впустив? Тому що вони могли витягти зброю, могли покласти там кількадесят народних депутатів. І хто би за це ніс відповідальність? Кричали би СИРОЇД винна, що вона не закрила засідання. От така справа.

В. Сорока: От дивіться. «Народний фронт» - він є конкурентом «БПП»…

Р. Кухарук: Почекайте, вони не є конкурентом «БПП». Вони не можуть бути конкурентом БПП, якщо вони партнери. Вони партери в коаліції.

В. Сорока: Хіба не йде у них боротьба за виборців?

Р. Кухарук: В українському парламенті, в українській владі сьогоднішній, є дві політичні сили -- «БПП» і «Народний Фронт», які утворюють коаліцію і формують уряд. Вони не є конкурентами. Вони є єдиною командою. Вони мають коаліцію, голосують за закони, голосують за кадрові рішення. Ну як, АВАКОВ сидить разом з ҐРОЙСМАНОМ в одному уряді, разом із КУБІВИМ та иншими. Яка в них конкуренція?

В. Сорока: А хіба не йде боротьба за виборців, за популярність, боротьба за сфери впливу на виборців. Це ж і є політична боротьба.

Р. Кухарук: Почекайте. Політична боротьба, це політична боротьба. Сьогодні формально вони в одній команді. Влада же не формальна, вона реальна. Вони ухвалюють рішення, вони підписують міжнародні угоди, всередині держави ухвалюють закони, за якими ми живемо. Це не формально, насправді, це дуже серйозно. І вони несуть відповідальність 50 на 50 за все, що відбувається в Україні і поза її межами. В кожній амбасаді, в кожному міністерстві, у кожному відомстві, у кожній обласній держадміністрації і так далі.

В. Сорока: От раніше прем’єр-міністром був ЯЦЕНЮК, тепер міністр змінився. Зараз ГРОЙСМАН. ЯЦЕНЮКА за його діяльність постійно їли, поки не з’їли і не викинули з цієї посади. Зараз інший, але при цьому жити нікому не стало краще. Зараз ви також не задоволені АВАКОВИМ і дуже багато також незадоволений АВАКОВОМ, і зокрема я. І вам не здається, що ця діяльність не має залежати від людського фактору. От як він захотів, так він себе і повів, а на це мають впливати виборці, на таких людей. Від довіри виборців повинна залежати діяльність посадових осіб.

Р. Кухарук: У «Народного фронту» довіри мінус нуль, мінус два відсотки. Тобто довіри не мають. Вони не мають морального права правити в Україні. Ні АВАКОВ, ні ЯЦЕНЮК і всі, хто там з «Народного фронту» і в уряді. Але чому вони бояться йти на вибори? Тому, що вони розуміють, що в них мінус два відсотки. З цим брендом і з цими людьми з ПАШИНСЬКИМ, АВАКОВИМ, ОМЕЛЯНОМ вони програють вибори будь-які, тому бояться йти на вибори. І вулиці бояться. Вони кажуть: «На вулицю не йдіть». АВАКОВ призначив собі КНЯЗЕВА, такого собі вуйка, який першу заяву на посаді зробив, керівника Національної  поліції, що зброї не дасть українським громадянам. Тобто бандити мають зброю, сепаратисти мають зброю, окупанти мають зброю, менти, сбушники мають, а от просто громадяни ні. І захищати простих громадян він не збирається, і захистити себе він не дає можливости. Нащо мені такий хлопець на посаді національної поліції?

В. Сорока: Зараз громадяни України не мають вплив на посадовців.

Р. Кухарук: Але чого ОМЕЛЯН боїться? Чому він розпустив громадську раду при міністерстві? Це абсолютно незаконне рішення. Але він боїться партії своєї. Боїться ЯЦЕНЮКА, як голови Партії, тому, що коли голова партії прийде на громадську раду, і коли 120 членів громадської ради почнуть виступати і висловлювати свої претензії до Міністра ОМЕЛЯНА у присутності голови його партії, яка несе за нього політичну відповідальність, у присутності керівника фракції у парламенті, яка несе за нього відповідальність, і у присутності голови профільного комітету ДУБНЕВИЧА, який має контролювати, здійснювати парламентський контроль над діяльністю цього міністра, то мокрого місця не залишиться. І після такої розправи партія має або сказати: «Він гарний хлопець, ми беремо відповідальність на себе за його корупцію,  за його хамство, за його прес-службу, яка працює проти журналістів, за його коментарі, за Укрзалізницю, за Укрпошту, яка погано працює і багато иншого». Або сказати: «Хлопець, до побачення. Ми не беремо за тебе відповідальність. І ми призначимо на цю посаду иншу людину з нашої партії, чи з иншої». І він цього боїться.

В. Сорока: Як ви ставитеся до такої системи, коли це вирішувалося не в партії, а вирішували громадяни України, кого звільнити, якщо посадовці втратили довіру?

Р.Кухарук: У цілому світі вирішують партії.

В. Сорока: Ну почекайте. Якщо в Америці когось звинуватять в корупції, якогось чиновника, чиновник складе свої повноваження і піде. А зараз роблять, що хочуть.

Р. Кухарук: В Америці инша партійна  система. Там немає прем’єр-міністра, там президент всенародно обраний на чотири роки очолює уряд. І конґрес США затверджує всіх чиновників, які не працюють в адміністрації президента. У свою адміністрацію президент призначає чиновників, яких він хоче, це його команда. Вони несуть перед ним відповідальність за свою роботу -- добру або погану. На державні посади конґресмени затверджують послів, голову держдепу, міністра оборони, усіх міністрів кабінету міністрів. Без конґресу нічого не відбувається, а у нас парламент, формально, затвердження послів взагалі навіть не розглядає.

В. Сорока: Якщо якогось депутата в Америці звинуватили публічно, піймали посадовця на корупції, то якщо це випадок набув розголосу великого, то ця людина буде або захищатися публічно, або складе повноваження.

Р. Кухарук: Так, там подадуть у відставку. АВАКОВ у відставку не подає за будь-яких умов. Він був із візитом за кордоном, здається в Канаді, коли була перестрілка у КНЯЖИЧКАХ. Коли одні менти застрелили инших ментів, бо кришували ріжних бандитів, які крали згідно електронних декларацій. Міністр не взяв на себе відповідальність за це, не пішов у відставку. Сім’ї вбитих отримали по 800 тисяч гривень компенсації від українських платників податків. Вибачте, коли менти почнуть одні одних стріляти і я маю ще  платити їхнім сім’ям відшкодування за те, що вони не мають розуму? І міністр залишився, і партія його не відповіла за це.

В. Сорока: Як би ви поставились до такої системи де б ви особисто мали вплив на діяльність цієї людини. Якщо, наприклад, ця людина втратила довіру населення, у неї є купа голосів мінус, мінус, то ця людина вже б повинна була б скласти свої повноваження.

Р. Кухарук: У нас є два виходи згідно чинної Конституції. Вибори. Вибори можуть бути чергові, або позачергові. Якщо «Народний фронт» має мінус підтримки, як він може керувати державою, як він може брати учать у виборах?

В. Сорока: Ну а чому ці положення не працюють? Чому ці положення Конституції не працюють, вони уже йдуть у мінуси, але нічого не відбувається.

Р. Кухарук: Вони бояться, бо є другий варіант. Коли не працюють вибори, і коли правлячий клас не йде на вибори, щоби отримати мандат довіри, тоді починає працювати п’ятий пункт чинної Конституції.

В. Сорока: А чому за кожним чиновником, за кожною людиною населенню потрібно кидати свою роботу, кидати свою  діяльність і виходити на вулицю? Чому це не може бути простіше?

Р. Кухарук: Знаєте, вчора, в медіацентрі «Український дім», спільно з Українським домом, Український клуб запровадив Центр політичної культури. Раз на місяць ми будемо збирати експертів і обговорювати якісь важливі речі у контексті політичної культури. Нам не вистачає політичної культури -- і правлячому класу, і суспільству. От дивіться, «Батьківщина» довго була в попередній владі, коли прем’єром був ЯЦЕНЮК, і делегувала в кабмін двох міністрів. Один був міністр екології і навколишнього середовища Ігор ШЕВЧЕНКО, і другий міністр молоді і спорту ЖДАНОВ. ШЕВЧЕНКА з неповагою, зі скандалом парламент відправив у відставку і партія не взяла за нього відповідальність, на превеликий жаль, навіть сказали, що вони взагалі не мають ніякого стосунку, особливо Тимошенко це казала, до того листа, що то фейк, що то фальшивка на лобіювання цього міністра. Хоча було відомо, хто від такий, звідки він взявся і чого він прийшов до кабінету міністрів, і хто за ним стояв. ЖДАНОВУ партія сказала «Складай повноваження і все. Ми виходимо з коаліції. Тобі нема що робити в уряді за нашою квотою». Він сказав, що він виходить з партії, і пішов до партії «Народний фронт». Зараз він представляє «Народний фронт» в уряді, хоча прийшов туди з «Батьківщиною».

В. Сорока: Ну ви трішки відійшли від мого запитання.

Р. Кухарук: Ну так це те саме. Це «Аваковщина». Відсутність політичної культури.

В. Сорока: Добре. А чи не здається вам, що саме громадяни мають мати вплив на діяльність цих людей? Вони зараз же не мають впливу.

Р. Кухарук: Громадяни мають вплив. Мінус два відсотки прихильності, оце є вплив.

В. Сорока: Але ж АВАКОВ продовжує свою діяльність. Який же мають вплив громадяни?

Р. Кухарук: АВАКОВ не вічний на міністерській посаді.

В. Сорока: Але чому потрібно чекати?

Р. Кухарук: Сьогоднішня політична криза, коли Аваков розігнав  блокадників на Донбасі, в зоні АТО, коли він завів нацгвардійців до сесійної зали парламенту, він порушив Конституцію, закон, коаліційну угоду і все на світі. І очевидно це політична криза величезна в країні.

В. Сорока: Отож люди на мають впливу на нього?

Р. Кухарук: Люди ще скажуть своє слово. В парламенті є три проекти постанови про його відставку. Вони не розглядаються Комітетом з питань реґламенту і депутатської етики, бо там керує, навіть не голова комітету, а перший заступник цього комітету, бо там так і не обрали голову комітету, представник «Народного фронту», ясно що він не буде це розглядати. Тому що це їхня партія. А оскільки в нас ще є, вперше в історії українського парламентаризму, голова Верховної Ради партійний. Тобто він на посаді голови Верховної ради реалізує політику інтересів своєї партії. Заяви, або повідомлення про його  діяльність  розповсюджується не прес-службою Верховної Ради, яка має це робити, а прес-службою «Народного фронту», тобто партійною. В нас є партійний голова Верховної ради, це також «Аваковщина», відсутність політичної культури. І політична криза просто так не закінчиться, і люди прийдуть і скажуть: «Якщо ви не хочете виборів, то п’ята стаття Конституції».

В. Сорока: Тобто, ви пропонуєте ще один майдан?

Р. Кухарук: Я не пропоную, я просто застерігаю правлячий клас,щоб вони дивились на історію України за 26 років останніх. Що було коли не хотів йти МАСОЛ з посади, що з ним сталось, і що було, коли дуже хотів, і мав президентську посаду ЯНУКОВИЧ, і що з ним сталось в 2004 році, і що сталось з ЯНУКОВИЧЕМ в 2013 році?

В. Сорока: Чи не здається вам, що ця система має бути простіше? Що людям не потрібно виходити на вулиці, щоб щось довести, щоб зняти когось із посади, що це має бути легше. Наприклад в електронному варіанті. Наприклад електронне голосування.

Р. Кухарук: Розумієте, в чому питання, ми говоримо про що? Як простий громадянин може вплинути на ситуацію політичну в країні? Простий громадянин може діяти в чотири способи. Перший спосіб - йти на вибори, і правлячий клас зобов’язаний забезпечити право вибору, бо це право вибору людині дав Бог, а не політик, або держава. Другий спосіб, якщо не працюють вибори, не хочуть, не можуть, бояться, хоче під час війни у нас пройшло троє виборів,  і зараз до цих новоутворених аґломерацій відбуваються перманентні вибори. 30 квітня нові вибори у якомусь реґіоні. Президентські вибори відбулись, відбулись парламентські, тобто вибори можуть бути як шлях виходу із політичної кризи. Нема чого боятися.

В. Сорока: Ви пропонуєте чекати нових виборів?

Р. Кухарук: Я пропоную позачергові вибори. Якщо цього не буде, то буде вулиця. Буде Майдан, мініМайдан, автоМайдан, євроМайдан, буде так. Тому що, якщо не рахуються з думкою українців, то терпіти вони не будуть. Є третій шлях, покинути цю країну. Багато українців це роблять кожного року, кожного дня. Є четвертий шлях, не платити податки, не утримувати АВАКОВА і «Аваковщину».

В. Сорока: Тобто громадянська непокора?

Р. Кухарук: Саме так. Якби я був на місці лідера політичної партії «Народний фронт», я б зібрав з’їзд і розпустив би партію, розпустив би фракцію у парламенті. І це були б автоматичні позачергові вибори.

В. Сорока: Зараз, як громадянин, ви дійшли до якої точки кипіння? Ви готові виходити на вулицю, щоб зняти з посади АВАКОВА, щоб демонструвати свою громадянську непокірність, чи ви будете терпіти?

Р. Кухарук: Я, як громадянин, будую свою «собачу будку», про яку говорив президент ПОРОШЕНКО. В нього «собача будка» - це завод по виробництву автобусів «Богдан» і «Рошен», оце його «собачі будки». А моя «собача будка» - це «Український клуб», який ми відродили в 2002 році. Це виступи на телебаченні, це політична робота зі створення нової політичної сили. Оце моя «собача будка». Одна, друга, третя, четверта. Я роблю свою справу.

В. Сорока: «Рошен» своїми справами підторговує із Росією, а ви собі тихенько займаєтесь своєю справою. А країною хто буде керувати?

Р. Кухарук: Керувати будуть Авакови, допоки ми їх не змінимо.

В. Сорока: Добре, а як ви пропонуєте їх змінити, ви пропонуєте їх терпіти? Чи зараз до наступних виборів, що ви зараз пропонуєте? Або ж будете тихенько працювати собі?

Р. Кухарук: Я сприятиму проведенню позачергових виборів -- парламентських і президентських.

В. Сорока: А що, якщо цього не хоче правляча еліта?

Р. Кухарук: Тоді автоматично починає діяти п’ятий пункт чинної конституції, і їх винесуть.

В. Сорока: А що значить автоматично? Хто буде виходити першим на вулицю?

Р. Кухарук: Громадяни, звичайні громадяни.

В. Сорока: А ви будете їх виводити?

Р. Кухарук: Звичайно, куди я дінусь. Якщо АВАКОВ мені плює в обличчя кожного дня і вже дійшов до того, що завів внутрішні війська до парламенту...

В. Сорока: То ви попереджуєте, що ви самі будете організовувати ці мітинги?

Р. Кухарук: Не тільки я, багато громадських діячів, багато громадських рухів, які будуть цим займатись.

В. Сорока: А ви вже собі якось пропонуєте, чи ви ще будете терпіти, перед тим як вийти на вулицю?

Р. Кухарук: Він же ж не дурний чоловік, він розумний. Лише якщо він не почує людської мови, то він почує иншу мову.

В. Сорока: Скільки ви будете терпіти.

Р. Кухарук: Політична криза вже почалась. Сьогодні парламент не працює. Сьогодні ПАРУБІЙ, однопартієць АВАКОВА, який має розділити з ним всю гіркоту цієї поразки, завалив роботу парламенту.

В. Сорока: Скільки ви будете чикати до того як діяти?

Р. Кухарук: Політичний процес має тривати своїм природнім шляхом. Треба мати політичні інструменти, в АВАКОВА є політичний інструмент. В нього є політична партія в парламенті. За неї проголосували громадяни (21%) в 2012 році. Вони проголосували за ПАШИНСЬКОГО, за ГЕРАЩЕНКА, за АВАКОВА, за ПЕТРЕНКА, за КИРИЛЕНКА -- за всю цю гидомирноту.

В. Сорока: А як вам такий політичний інструмент, як постійний праймериз, щоб люди могли оцінювати в електронному вигляді діяльність цих чиновників.

Р. Кухарук: Вікторіє, люди вже оцінюють діяльність в соціальній мережі.

В. Сорока: Ну і що з того? Просто поговорили?

Р. Кухаурук: У нас Фейсбучний міністр АВАКОВ. Він дуже болісно це переживає.

В. Сорока: Ну а як це впливає на його діяльність?

Р. Кухарук: Якщо він зараз найняв такого Олексія УСРАЧОВА, який працював з попередником АВАКОВА на посаді Міністра внутрішніх справ Віталієм ЗАХАРЧЕНКОМ. То очевидно, що АВАКОВ знайшов у цьому діячеві великого спеціаліста, який бігає по парламенту і питає у всіх: «А ви не могли би пару слів гарних сказати?». Так що цей діяч він спричинився до того, що ЗАХАРЧЕНКО зараз у Москві пише якісь мемуари, не знаю чим він займається. Так само, біда АВАКОВА, всієї його камарильї полягає у тому, чому вони бояться йти на вибори, чому вони бояться вулиці? Тому, що їм немає куди тікати. Він вже не втече в Італію, до Московії не втече. Є одна країна, де його можуть прийняти, але нова влада і там знайде.

В. Сорока: А ви не хочете, щоб всі ці процеси відбувались в країні більш цивілізованим шляхом?

Р. Кухарук: Хочу, але для цього потрібно мати сильний політичний інструмент.

В. Сорока: Ну а як вам такий інструмент як праймериз?

Р. Кухарук: Ми будуємо інструмент.

В. Сорока: А яку політичну силу ви будуєте?

Р. Кухарук: Правильну.

В. Сорока: А як вона буде називатися?

Р. Кухарук: От коли відбудеться з’їзд, тоді я вам скажу, як вона буде називатися.

В. Сорока: З’їзд кого? Партійців вже? Чи що?

Р. Кухарук: Звичайно.

В. Сорока: То вона вже є, ця партія?

Р. Кухарук: Вона вже не є, але вона ще буде. Коли люди приїдуть на з’їзд, здадуть членські внески, проведуть з’їзд і будуть рухатися.

В. Сорока:  Тобто ви ще тільки організовуєте?

Р. Кухарук: Ну а що нам робити? В нас зараз 356 партій. Вчора Борис ПЛАХТІЙ, який нам подарував ідею Центру політичної культури, озвучив цю цифру. 356 партій в Україні. Жодна партія не живе на членські внески, жодна партія не працює.

В. Сорока: А ваша партія якої ідеології буде?

Р. Кухарук: Правої ідеології, з правою економічною програмою.

В. Сорока: А конкретніше?

Р. Кухарук: Я ж не можу вам видати всі секрети на одній програмі. Дочекаємося з’їзду.

В. Сорока: А коли він відбудеться?

Р. Кухарук: Скоріше за все у травні цього року.

В. Сорока: Тобто в травні громадяни побачать вже нову партію?

Р. Кухарук: Сподіваюсь.

В. Сорока: Чудово, буде сайт партії?

Р. Кухаурук: Сподіваюсь що буде все.

В. Сорока: Шановні громадяни слідкуємо за діяльністю пана Романа, до нових зустрічей.

Підготував Володимир Штернов