Україна
ПАНОРАМА

ПРО З'ЇЗД БУХГАЛТЕРІВ УКРАЇНИ

ПРО З'ЇЗД БУХГАЛТЕРІВ УКРАЇНИ

25 березня 2017 року в прес-центрі Торгово-промислової палати України, як і було передбачено планом, відбувся з’їзд Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України. На порядку денному перевибори Президента, Віце-Президентів, Членів Ревізійної комісії та Наглядової Ради ФПБАУ.

На з’їзді заслухано доповідь Президента – Олександра Олексійовича Папаіки, повноваження якого закінчилися,   стосовно роботи Федерації за 2016 рік та звіт Ревізійної комісії, які були визнані задовільними.

В доповіді Президента було розкрито роботу Федерації в напрямі співпраці з законодавчими органами, проведенні навчання на отримання професійних сертифікатів та семінарів на актуальні теми, співпраці з університетами у справі впровадження МСФЗ та нових освітніх стандартів, а також співпраці зі Світовим банком. Пан Президент відмітив, що всі досягнення ФПБАУ є результатом колективної праці та подякував Зубілевич С.Я., Пантелейчук Л.Б. – за проведені навчальні заходи, Бондаря М.І. - професора КНЕУ ім. Вадима Гетьмана – за активну співпрацю у напрямі розробки нових освітніх програм, Коноваленко Н.В.– координатора програми STAREP - за співпрацю зі Світовим банком.

На посаду Президента ФПБАУ було висунуто чотири кандидатури від різних регіональних відділень: Кричун Петро Михайлович, Олексієнко Дмитро Володимирович, Савченко Алла Іванівна, Макарець Вячеслав Олександрович.

Кожен з кандидатів  представив свою програму розвитку ФПБАУ, зосереджуючи особливу увагу на збільшенні кількості членів професійної організації, залученні фінансування, зростанні цінності фахівців з обліку і аудиту, визначенні регуляторної ролі Федерації з законодавстві України. У подальшому Макарець В.О. та Савченко А.І. зняли свої кандидатури.

За результатами таємного голосування більшістю голосів Президентом ФПБАУ було обрано Кричуна Петра Михайловича, в доповіді якого  було відзначено ті виклики, які необхідно подолати для переходу на новий рівень діяльності організації. За словами Кричуна М.П., це неможливо зробити дуже швидко, але і зволікати не можна собі дозволити. Окресливши коло проблемних питань та загроз, Михайло Петрович  визначив ряд стратегічних напрямів, на яких слід зосередити основну увагу:  зміна іміджу – мінімум 10000 активних членів, у т.ч. юридичних осіб; створення ціннісної пропозиції; пропагування та роз’яснення застосування МСФЗ,  лобіювання інтересів ФПБАУ. Намітивши організаційні заходи, він зазначив, що амбітні цілі потребують про-активної команди, над створенням якої він і буде працювати.

Новообраний Президент ФПБАУ Кричун Петро Михайлович  народився 6 квітня 1979 року в селі Рожнів Косівського району Івано- Франківської області.

Вищу освіту за спеціальністю економіка підприємства (спеціалізацією економіко-правове регулювання, економіст-правознавець) отримав у Тернопільській академії народного господарства у 2001 році.

В 2002 році почав працювати бухгалтером-експертом, консультантом в редакції газети «Все про бухгалтерський облік». З 2008 року вже очолював її на посаді головного редактора. За цей час отримав другий диплом про вищу освіту Академії адвокатури України за спеціальністю «Правознавство» (2008 рік) та захистив дисертацію на тему «Облік та аудит незавершеного виробництва будівельних підрядних підприємств» (2012 р.), отримав науковий ступінь кандидата економічних наук.

З 2012 року очолював  редакцію  офіційного  видання  Державної фіскальної  служби  України  «Вісник. Право  знати  все  про  податки  і  збори». Одночасно  навчався в Міжнародному інституті менеджменту, де отримав ступінь MBA.

Має  понад 13 років професійного  досвіду  в  податковому  консалтингу, операційному  управлінні підприємствами і запуску нових бізнес-проектів. комплексних експертних методик і практики оподаткування, податкового планування й  розробки  облікових  політик,  цивільного  й  господарського  права, міжнародних та  вітчизняних  стандартів бухгалтерського обліку, бюджетування, підготовки управлінської звітності. Пан Кричун має також вдалий управлінський досвід запуску великих виробничих проектів (заводів), досвід управління командою понад 100 осіб (підбір, адаптація, навчання та професійний розвиток),  налагодження комунікації та взаємодії з органами виконавчої влади (Мінфін, ДФСУ, Держфінінспекція,  Казначейство  України, ПФУ,  Мінпраці,  Мінбуд, МВД і ГПУ тощо),  досвід   проектного  менеджера  під  час  створення  та  запуску стартапів (окремі підприємства, бухгалтерський онлайн-сервіс «Інтерактивна бухгалтерія» (interbuh.com.ua), електронна газета «Справжня Бухгалтерська Газета» (buhgazeta.com.ua), проект «OSBB-inform»).

Освіта  та  професійний досвід Петра Михайловича пов’язані з професійною  діяльністю  бухгалтерів  та  аудиторів.  Пан Кричун  має міжнародні сертифікати з управління  бізнесом та сертифікат CAP (Certified Accounting Practitioner), виданий Федерацією професійних бухгалтерів і аудиторів України та Євразійською радою Сертифікованих бухгалтерів і Аудиторів.

Досвід громадської діяльності Петро Михайлович отримав перебуваючи з 2014 року на посаді Віце-президента Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України (на громадських засадах)  та з 2008 здійснюючи діяльність як член громадських рад при ДФСУ кількох скликань.

 За сумлінну працю, високий професіоналізм і плідну взаємодію з органами влади  Кричун Петро Михайлович  має подяки та грамоти Міністерства фінансів України, ДПАУ, ГоловКРУ, Державного казначейства України.

Має доньку. Вільно володіє англійською мовою.

Віце-Президентами було обрано Макарця Вячеслава та Суворова Олександра.

 

 

Робочі моменти 21-го з’їзду ФПБА України.

 

На з’їзді обговорили та прийняли стратегічний план на 2017-2019 рр. Ключовими принципами Стратегії є: орієнтація на високі професійні стандарти, в першу чергу, міжнародні; співпраця з державними органами, вищими навчальними закладами, професійними організаціями та суб’єктами підприємництва; членство в міжнародних професійних організаціях; відкритість для вступу до складу ФПБАУ третіх осіб; відсутність комерційних і політичних інтересів; незалежність.

В стратегічному плані дій розкриваються напрями: контроль якості аудиту, міжнародні стандарти освіти, міжнародні стандарти аудиту, кодекс етики МФБ, розслідування та дисциплінарні заходи, МСФЗ.

Робота з’їзду завершилася прийняттям резолюції, в якій зазначається, що ФПБАУ повинна відігравати активну роль у зростанні довіри до діяльності представників бухгалтерської професії, співпрацюючи з партнерами і  регуляторами з метою запровадження високих стандартів професійної діяльності та дотримання Кодексу етики професійних бухгалтерів.

Розпочинається новий етап в роботі і розвитку ФПБАУ, Президентом якої сьогодні став Петро Кричун. Хочеться побажати йому та новій команді плідної і успішної роботи задля майбутнього професії.

 

Мазіна О.І., к.е.н., доцент, член ФПБАУ