ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
АНOНСИ

ФАУСТ НА КОНУ МУЗАКАДЕМІЇ

ФАУСТ НА КОНУ МУЗАКАДЕМІЇ

Безсмертний «Фауст» знову на сцені Оперної студії

10 травня 2017 року на сцені Великого залу Оперної студії Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського знову прозвучить безсмертна опера Шарля Гуно "Фауст". У цій виставі головну партію Маргарити виконає молода талановита оперна співачка Дар'я Литовченко.

«Фауст» - опера Шарля Гуно в чотирьох діях з прологом і балетними сценами. Написана на сюжет першої частини трагедії Гете «Фауст». Лібрето: Жюль Барб'є і Мішель Карре.

«Фауст» - одне з найвищих досягнень французького оперного творчості XIX століття. Музика опери мелодійна, правдива в окресленні характерів і ситуацій. Композитор майстерно використав багатство оперних форм, створивши драматично насичену, різноманітну у сценічному плані дію.

Ми бачимо тут багатогранний образ Маргарити, створений немов на одному диханні. Спершу це - незаймана чистота: звучить старовинна пісня на мотив, який ведуть струнні, і виникає цілісний образ героїні, незабаром жорстоко обдуреної. Ось вона вже в тенетах спокуси: арія в сцені зі скринькою дуже віртуозна, насилу стримуваний захват поступається в ній місцем пристрасті, і перед нами образ палкої закоханої.

Трансформація героїні, типова для мелодрами, спровокована Мефістофелем, здатним рухати гори. Він готує царську ніч для любовного побачення, благочестиво-сентиментальну атмосферу. Ця сцена, в якій виконує соло скрипка, наближає до священної ночі. Тому сцена в церкві не така вже несподівана. Її раптові крещендо, трепети і пориви на тлі сумних нашептів демона призводять аж до прокляття-заборони, в якому гримлять мідні, народжені романтизмом другої половини XIX століття.

Фінальний дует відрізняється цілісністю. Танцювальний мотив - чарівне воскресіння щасливих днів - створює в похмурій темниці навколо засудженої до смерті сферу незаплямованої чистоти. Героїню підносить пристрасний гімн-молитва. Голос її лине вгору, щабель за щаблем, і панує над усіма персонажами. Це одна з рідкісних вдалих сцен релігійного прославлення за всю історію музичного театру.

«Від вистави чекаю незабутніх емоцій! Щоразу перед "Фаустом" відчуваю приємний трепет і радість, оскільки шалено люблю цю оперу, - каже Дар'я Литовченко. - Виконуючи Маргариту, я відчуваю різні емоції, але завжди вони по-своєму прекрасні! Під кінець вистави мені зазвичай не хочеться, щоб він закінчувався! Хочу і сподіваюся, що ця опера буде йти частіше!».

У цей день глядачі зможуть насолодитися не тільки співом Дар'ї, а й інших талановитих виконавців. Ролі виконують: Молодий Фауст - Микола Шуляк, Старий Фауст - Олег Тонкошкура, Мефістофель - Олександр Харламов, Валентин - Михайло Гуменний-Петрівський, Зибель - Яна Шкуратівська, Марта - Марина Морозова, Вагнер - Дмитро Кононенко.

Диригент - Лауреат міжнародного конкурсу Сергій Голубничий. Спектакль поставлений видатним режисером, оперним співаком і педагогом Дмитром Гнатюком, який рік тому пішов від нас у вічність.

Дивіться фотогалерею фрагментів опери "Фауст" >>>

Також дивіться у розділі відео окремі арії з оперы “Фауст”

 

Інформація для преси:

Дар'я Литовченко - лауреат міжнародних конкурсів.

Закінчила Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського (2014 року, клас професора Валентини Антонюк).

У 2011 завоювала Гран-прі на Четвертому музичному конкурсі «Солоспів», присвяченому пам'яті Н.К.Кондратюка (м.Київ),

в 2012 - Гран-прі на Другому Міжнародному фестивалі-конкурсі вокального мистецтва, присвяченому творчості Н.А.Обуховой (м.Феодосія). На цьому ж конкурсі отримала диплом за краще виконання арії.

На сцені Оперної студії Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського виконала партії у виставах «Фауст» Ш. Гуно (Маргарита), «Пробний камінь» Дж.Россіні (Донна Фульвія), «Алеко» С.Рахманінова (Земфіра), «Царська наречена» М.Римського-Корсакова (Сабурова), «Весілля Фігаро» В. А. Моцарта (Барбаріна).

З 2015 - солістка-вокалістка Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

Для організації інтерв'ю телефонуйте:

067 693 4930 - Герман Богапов

063 307 8411 - Дар'я Литовченко

Більше інформації, фото і відео на сайті:

DariaLytovchenko.com