ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

ПОЛЬСЬКІ АНТИУКРАЇНСЬКІ НАСТРОЇ У 1948 РОЦІ

ПОЛЬСЬКІ АНТИУКРАЇНСЬКІ НАСТРОЇ У 1948 РОЦІ

1948  року видатний український фільмар на еміграції  Евген ДЕСЛАВ у своєму ревю ЧУЖИНА ПИШЕ ПРО УКРАЇНУ зокрема зауважує:

Ревю де Парі від 1 січня 1948 р. містить репортаж Аллена де Преля ПІДНІМАЮЧИ ЗАЛІЗНУ ЗАВІСУ, у якому автор подає свої вражіння від подорожі по сучасній Польщі.

Крізь шкло спального вагону де Прель бачить руїни Бидгоща, Торуня, Кутна… Знищення Варшави не надається опису, -- той, хто знав колишню столицю, її тепер не пізнає. Від люксусових готелів та каварень не лишилось і сліду. Кімнатка, в якій мешкав під час свого побуту де Прель, не мала жадного комфорту, ані навіть чистої білизни.

Головною темою для розмов у Варшаві є «південні терористи», -- так польський уряд називає  УПА. Цим південним терористам автор репортажу присвячує цілу статтю під заголовком ПОВСТАННЯ. ЩО ТЯГНЕТЬСЯ ВІСІМ РОКІВ.

«Терористи» нараховують десь коло 180 000 осіб і складаються вони головно з галичан та рутенців. Терен акції цих  повстанців доходить на захід  аж до Лодзі і на схід аж до Києва. кордонів для них ніяких не існує.

Польські втрати після  урядової статистики варшавської влади наслідком цього повстанчого терору є 9000 польських урядовців 5000 польських старшин  і солдатів, 1402 старшин, підстаршин, вояків червоної окупантської армії. Час від часу Варшава оголошує амністію  для повстанців, на яку не відзивається.

Стаття кінчається цікавим  признанням: цих повстанців не треба змішувати з невеличкими групами польських бандитів, що користаються відсутністю будь-якої влади  на місці і грабують населення.

У кн.. ЛИСТУВАННЯ ЄВГЕНА ДЕСЛАВА (Київ, 2009).