ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

Наталка ПОКЛАД: ПИСЬМЕННИК НИНІ -- ЯК ПОПЛАВОК У БУРЮ

Наталка ПОКЛАД: ПИСЬМЕННИК НИНІ -- ЯК ПОПЛАВОК У БУРЮ
відповіді на анкету письменника СУЧАСНИЙ СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Чи можете Ви чітко означити своє місце у літературі?

 

Можу означити лиш те, ЯК сама працюю і ЩО хочу лишити для громади. А про місце мого доробку загалом у літературі повинні сказати инші – се, гадаю, буде об’єктивніше. Знаю: моя поезія для дорослих свого часу викликАла громадський інтерес і високо цінувалась. Шанували мою публіцистику. Добрі відгуки маю і про творчість  для дітей, на якій зосередилася тепер.

 

2. Ставлення до клясики. Кого бракує у літературному обігу?

 

Українську класику поважаю – вона відобразила здебільшого страдницький шлях українців у різні історичні періоди, показала вершини й низини чутливої української душі. Нині, здається, бракує правдивих текстів про складні політичні метаморфози, що відбулися і відбуваються у нашому суспільстві, залежність його від світових глобалізаційних процесів та втрачання чутливости до усього сього людської душі.

 

 

3. Чи бракує Вам ринку продажу книжок  та ринку авторського права в Україні?

 

Безумовно, ринку продажу книжок дуже бракує. Книгарень обмаль, у селах вони абсолютно відсутні. Про ринок авторського права обізнана менше.

 

 

4. Охарактеризуйте стан сучасної української поезії, назвіть імена.

 

Наша нинішня поезія нагадує мені дельту Нілу: десятки «рукавів», кожен має свою конфіґурацію-орієнтацію, свій закон – і, звісно, свого речника. Ув одних богом – блискуча форма, ув инших превалює зміст. Другорядні стають лауреатами і воздвигаються на п’єдестал, яскраві а правдиві – не зауважені… А загалом поетичний вир клекоче, і є чимало цікавих авторів. Що мене приваблює у їхній творчості? Чуття часу, образна, лексична та стилістична довершеність, правдиве і глибоке висвітлення емоційних зрушень, тонко переданий катарсис душі…  Однак: «Усі слова уже були чиїмись. А ти їх маєш вимовити вперше…» Так, здається, означила се впізнавання Ліна Костенко.

 

 

5. Охарактеризуйте стан сучасної української прози, назвіть імена.

 

Нинішня проза теж ріжна. Здається, вона скерувала свій вектор «розвитку» у світ містики, віртуальности.  Особисто мені більше імпонують твори «про життя», у яких є намагання розшифрувати усі складнощі людської долі у сув’язі з викрутасами історичного часу.  Виділила б таких авторів, як Валерій Шевчук, Мирослав Дочинець, Сергій Осока, Василь Шкляр, Степан Процюк, Євгенія Кононенко, Марина Гримич…

 

 

6.Охарактеризуйте стан сучасної української драматургії, назвіть імена.

 

На жаль, загалом погано обізнана з нинішньою українською драматургією. Вартісні твори пише Валерій Герасимчук – читала, подобаються, шаную…

 

 

7.  Чи здатна українська література  не просто вижити  в  лавині бездуховності, яка вкотре  захопила спільноту,  а створити індивідуальні стації спротиву?

 

Література, може, й створить щось вагоме, вартісне, - але чи дійде воно до читача? Чи буде він годний упізнати-почути її застороги й кличі? І хто інтерпретує читачеві літературні збурення та відкриття, якщо критика згасла, мов тоненька свіча, а на радіо (телевізора не маю і не дивлюсь) лише вряди-годи подається аналітика, і то не найкраща? Опріч того, загрозливою, як на мене, стає скерованість літератури (літературного процесу?) на піар та самопіар авторів: суцільний суб’єктивізм.

 

 

8. Яким Вам бачиться майбутнє української літератури?

 

Це залежить від того, як кодуватиметься-шануватиметься у суспільстві український ПИСЬМЕННИК. А він нині – мов поплавок у бурю.

 

Наталка Поклад

м. Київ.