ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Івано-Франківська
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Назва:Івано-Франківщина

Утворена:4 грудня 1939 року

Код КОАТУУ:26000

Населення:1380716

Площа:13928 км²

Густота населення:99,1 осіб/км²

Телефонні коди:+380-34

Обласний центр:  Івано-Франківськ

Райони:14

Міста обласного значення:5

Міста районного значення:10

Райони в містах:0

Смт:24

Села:745

Селища:20

Селищні ради:24

Сільські ради:477

Номери автомобілів:AT

Інтернет-домени:

ivano-frankivsk.ua;if.ua 

Обласна влада

Адреса:76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21

Веб-сторінка:    http://www.if.gov.ua

Голова ОДА:Вишиванюк Михайло Васильович

Рада:Івано-Франківська обласна рада

Голова ради:Олійник Ігор Мирославович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

Ірина ФОТУЙМА: У ЛІТЕРАТУРІ ВАЖЛИВО ІСНУВАТИ ПОЗА ПРОСТОРОМ

Ірина ФОТУЙМА: У ЛІТЕРАТУРІ ВАЖЛИВО ІСНУВАТИ ПОЗА ПРОСТОРОМ
  1. 1.   Чи можете Ви чітко означити своє місце у літературі?

Чи можна чітко означити своє місце будь-де? Певно, ні. Тому скажу штриховано. Десь колись дуже влучно зауважив відомий письменник Богдан Дячишин: «Я не в літературі. Я біля неї». Моя думка якоюсь мірою суголосна з цим твердженням. Достатньо того, що я причетна до літератури, до цього безмежного простору, в якому неможливо зайняти чужого місця, тому, мабуть, я на своєму.

  1. 2.   Ставлення до клясики. Кого бракує у літературному обігу?

Для кожного покоління своє розуміння класики. Хтось із захопленням зачитується романами М. Стельмаха, а хтось каноном сучасної української літератури вважає О. Слоньовську, і найцікавіше, що перші і другі мають рацію. Для мене класика – це те, що ще здатне хвилювати, надихати та існувати поза простором. Кого бракує у літературному обігу? Напевно, не кого, а чого? Людей, які відносять себе до рангу «письменник/письменниця» достатньо, мало справжности, щирости та безпосередности.

  1. 3.   Чи бракує Вам ринку продажу книжок  та ринку авторського права в Україні?

Того й іншого предостатньо. На щастя, минули часи, коли омріяну книгу передавали з рук у руки, обмотуючи газетою в два шари і ховаючи на дно сумки, щоб ніхто не побачив, бо проблем не обберешся. Бракує вдумливого та вимогливого читача – це єдиний дефіцит, який ніяк не може забезпечити таке невтомне ХХІ століття.

  1. 4.   Охарактеризуйте стан сучасної української поезії, назвіть імена.

На сучасному етапі українська література може зодовольнити смаки навіть найвибагливішого гурмана. Кожен шукає свого письменника, творчість якого, хоча б на йоту була наближена до його власної долі. Модерної поезії в літературному просторі не бракує. З’являються нові імена – і це добре, знаходиться й попит – і це куди краще. Особисто мене цікавить різна поезія, тому одним іменем обійтися важко: це і колоритно-гуцульська та яскрава поезія Власти Власенко та Іванки Стеф’юк; і глибоко філософська та космічна поезія Ярослава Ясінського; і навіть інколи брутальна та влучна поезія вже так званого бренду «Іздрик». І це далеко не повний перелік – це миттєва асоціація.

  1. 5.   Охарактеризуйте стан сучасної української прози, назвіть імена.

Так склалося, що проза мені чомусь ближча, аніж поезія. Скажу направду, що своєї книги я ще поки не знайшла – і це добре, бо пошук «тієї, що змінить» куди більше розширює інтелектуальний горизонт, ніж кінцевий результат. Сучасна проза ступила на шлях проговорення власних травм та наболілого. Тішить, що українська література експериментує з жанрами і в її обігу з’являються яскраві психологічні детективи (Роксолана Сьома «Світи суміжні»), непогане фентезі (Галина Пагутяк), жіночі романи (Ганна Арсенич-Баран) та багато іншого.

  1. 6.   Охарактеризуйте стан сучасної української драматургії, назвіть імена.

Це питання мені далеке, оскільки не пригадуються мені ні імена сучасних драматургів, ні п’єси, які б мені запам’яталися. Скажу одне, що в репертуарі нашого місцевого театру побільшало добротних п’єс експериментального плану, які мають свого глядача.

  1. 7.   . Чи здатна українська література не просто вижити в лавині бездуховності, яка вкотре захопила спільноту, а створити індивідуальні стації спротиву?

Література, без сумніву, зможе подолати отой бар’єр, за яким бездуховність та безтілесність, а от чи зможуть це зробити письменники? Не відомо…Все залежить від того, чи ми творимо літературу, чи вона творить нас?

  1. 8.   Яким Вам бачиться майбутнє української літератури?

Не скажу, що через кільканадцять років замість цукру до кави додаватимуть книжки, чи замість агітлистівок випадковому зустрічному впихатимуть до рук якусь тематичну книгу, а він, своєю чергою, не бігтиме до сміттєвої урни, щоб її викинути…Ні, звісно, це фантазії.

Надіюсь, що через кільканадцять років в книгарнях за книгами будуть такі черги, як на вулиці за кавою, надіюся, що побільшає якісної літератури і книжковий бренд складе гідну конкуренцію манікюрним салонам, дорогим ресторанам та модним бутікам. А сама література стане доступнішою, якіснішою та майстернішою…

 Ірина ФОТУЙМА,

м. Івано-Франківськ.