ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

Тетяна ШПИЧУК: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА МУСИТЬ ВИЖИТИ -- БУЛИ І СТРАШНІШІ ЧАСИ

Тетяна ШПИЧУК: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА МУСИТЬ ВИЖИТИ -- БУЛИ І СТРАШНІШІ ЧАСИ
відповіді на анкету письменника СУЧАСНИЙ СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. 1.          Чи можете Ви чітко означити своє місце у літературі?

Амплітуда коливань в оцінці своєї ролі у літературі досить велика: від думки, що я узагалі не маю ніякого стосунку до літератури, і завтрашній день геть зітре навіть згадку про те, що жила така людина і пописувала собі вірші, – до упевнености, що маю там якийся свій маленький куточок, який з часом стане помітним не лише близьким знайомим, а ширшому колові поціновувачів поезії. Остання думка властива усім творчим людям – їм дуже хочеться вірити, що вони недаремно щось створюють і що се комусь потрібно, опріч них самих, а тим більше, буде потрібно комусь у майбутньому.

  1. 2.          Ставлення до клясики. Кого бракує у літературному обігу?

До класики ставлюсь як до святого писання, а до самих класиків – як до уже утверджених «богів». Мабуть, саме їх в обігу і бракує через засилля сучасної дуже ріжної за художнім рівнем літератури. На класиків моляться, але читають мало. А ще багато літераторів так і лишилися «непризнаними богами». Бракує не те, що їхніх творів у обігу, а навіть знань про них.

  1. 3.          Чи бракує Вам ринку продажу книжок та ринку авторського права в Україні?

Не бракує – скористатися б хоча б тим, що маємо. Бракує, скоріше, ресурсів для просування своїх творів на сучасний ринок.

  1. 4.          Охарактеризуйте стан сучасної української поезії, назвіть імена.

Десь вивела для себе таку статистику: поезію читають 1% люду, а пишуть 5 %. Це не парадокс. Відомо, що багато поетів чужої поезії не читають.

Хтось, можливо, скаже, що поезії не буває забагато. Але, певно, буває. У сьому пістрявому різнокольоровому морі часто губляться, на жаль, справжні таланти через надмір у ньому шумовиння, піни, нездорових амбіцій. А імена? На першому місці серед сучасників для мене Ліна Костенко, люблю поезію Бориса Олійника, Дмитра Павличка (раннього), Ірини Жиленко, Ганни Чубач, Леоніда Талалая, Тамари Севернюк; з поетів, народжених у 50-х, 60-х – Анатолія Кичинського, Оксану Пахльовську, Оксану Забужко, Лялю Рубан, Юрія Іздрика. Симпатичний поет-бард Ігор Жук. Нещодавно відкрила для себе глибину поезій Сергія Жадана, якого раніше не любила і не розуміла. З молодих цікаві для мене Світлана Дідух-Романенко, Оксана Самара. Не називаю імен поетів-літфорумівців, хоча тут є поети досить високого рівня. А взагалі, люблю Поезію будь-якого авторства.

  1. 5.          Охарактеризуйте стан сучасної української прози, назвіть імена.

Безліч творів, безліч імен. На поверхні, у полі найбільшої популярности, не завше вартісне. Стихія. Цікавих авторів багато. Нецікавих – ще більше. А в пам’яті відклалися враження від прочитаних творів Катерини Мотрич, Ірен Роздобудько, Валентини Мастєрової. З молодих – Катя Бабкіна.

  1. 6.          Охарактеризуйте стан сучасної української драматургії, назвіть імена.

З сучасною драматургією не знайома.

  1. 7.          Чи здатна українська література не просто вижити в лавині бездуховності, яка вкотре захопила спільноту, а створити індивідуальні стації спротиву?

Гріх не вижити. Були й страшніші часи. А про лавину бездуховности… У теплицях зростають досить хисткі, неміцні рослини. Сила виростає ув спротиві. За третім законом Ньютона дія рівна протидії.

  1. 8.          Яким Вам бачиться майбутнє української літератури?

Чудовим, якщо люди навчаться відділяти зерно від лушпиння. А мусять таки навчитись.

Тетяна Шпичук,

м. Київ, 19.07.2019