ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

Віра СВИСТУН: ЗАВДАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ -- ЗРОБИТИ МАЙБУТНЄ ПРИЙДЕШНІМ

Віра СВИСТУН:  ЗАВДАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ -- ЗРОБИТИ МАЙБУТНЄ ПРИЙДЕШНІМ
відповіді на анкету письменника СУЧАСНИЙ СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. 1.   Чи можете Ви чітко означити своє місце у літературі?

Його у мене, поки що, немає. Написано і надруковано дві російськомовних книги поезій.  Готується до друку україномовна книга віршів для дітей. Мрію написати автобіографічний роман. Може тоді й притулюся до  української літератури.

  1. 2.   Ставлення до клясики. Кого бракує у літературному обігу?

Позитивне. Пам’ятаю зі дитинства передачі на радіо «Театр перед мікрофоном». Слухали щоденно.

  1. 3.   Чи бракує Вам ринку продажу книжок  та ринку авторського права в Україні?

Ринку продажу, як такого, на мій погляд  в Україні не існує узагалі. Книга видана автором за свій кошт накладом 100 примірників, одразу стає «бестселером», бо недосяжна для масового читача.

  1. 4.  Охарактеризуйте стан сучасної української поезії, назвіть імена.

Для мене слово поезія - це щось вишукане, незвичне і привабливе. Віршовані твори  і поезія -- це дві близькі, але різні складові літератури. Аванґардна філософська поезія Анатолія Горового, історичні сонети Надії Чорноморець – «Поема про Оноре та Евеліну», сонети про українських гетьманів.

  1. 5.   Охарактеризуйте стан сучасної української прози, назвіть імена.

Із прочитаного останнім часом -- трилогія Антонії Цвід про Т.Г.Шевченка. У ній погляд авторки на події і час, у якому творив Тарас Григорович та спільноту навколо нього. Щемлива і до болю знайома за відчуттям проза Мирослава Дочинця. По кожному, навіть невеличкому творі, можна знімати кінофільми, ставити спектаклі або просто читати їх зі сцени – настільки вони духовно глибокі та мовно привабливі. Поява історичної трилогії Олександра Курися «Шлях вітру» для юнацтва не відпускає увагу і дорослого читача.

  1. 6.   Охарактеризуйте стан сучасної української драматургії, назвіть імена.

Із сучасною мало знайома. Її б на широкий екран телебачення.

  1. 7.   Чи здатна українська література  не просто вижити  в  лавині бездуховності, яка вкотре  захопила спільноту,  а створити індивідуальні стації спротиву?

Бездуховність кидається у вічі та вуха з телеекранів словами відомих, і не дуже, акторів та телеведучих – «капєц», «клас» і т.д. І цей вербальний непотріб не осучаснює мову і літературу, а викреслює із неї епітети, прикметники, дієприкметники - які здатні описувати і змальовувати героїв, події, охудожнювати місце і час.

 

 

  1. 8.   Яким Вам бачиться майбутнє української літератури?

Майбутнє у «руках» та художньому слові молодих авторів, яким конче потрібні свої імпресаріо, ринок, державна зацікавленість для того, щоби зробити майбутнє прийдешнім.

Віра Свистун,

м. Київ.