ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

Руслан НОВАКОВИЧ: УСЕ КРАЩЕ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА МАЄ ЗАВДЯЧУЮЧИ ХРИСТИЯНСТВУ

Руслан НОВАКОВИЧ: УСЕ КРАЩЕ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА МАЄ ЗАВДЯЧУЮЧИ ХРИСТИЯНСТВУ
відповіді на анкету письменника СУЧАСНИЙ СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. Чи можете Ви чітко означити своє місце у літературі?

Писака твердого лиця, сіяч ланів класичного слівця. Моє місце у літературі буде помітно за декілька десятиліть – власне для мене самого.

 

  1. Ставлення до класики. Кого бракує у літературному обігу?

 

Ставлюся до класики як до високого штилю, наслідування вартого. Бракує Анатолія Дімарова, братів Тютюнників, Феодосія Рогового, Володимира Дрозда,  Івана Сенченка, Юрія Збанацького («Єдина», «Малиновий дзвін»), Миколи Холодного, Михайла Стельмаха («Чотири броди»), Андрія Головка («Бур’ян»), Василя Захарченка («Прибутні люди»). Ольги Кобилянської з поясненнями діалектних та иншомовних слів – ой як бракує («Апостол черні», «Через кладку» - це визначна европейська література рівня лавреятів Нобеля!). Бракує перекладів українських оповідань Володимира Короленка і Миколи Костомарова!

 

  1. Чи бракує Вам ринку продажу книжок та ринку авторського права в Україні?

Ринок є – книг немає, або обмаль. А ще чимало «прочотних книжок», які просто займають місця на полицях культових книгарень. Вони не несуть жодного художнього змісту. Потрібна система розповсюдження, система оповіщення про надходження для учителів, бібліотек, лекційні курси філологів, літературознавців, письменників, перекладачів (дуже просто в Ю-тюбі!!!). Абсолютно непомітні ювілеї письменників! Не видаєте, так хоча б кажіть, пишіть, оголошуйте рік такого-то письменника, друкуйте його мемуари, спогади про нього, закликайте вшанувати його пам’ять прочитанням творів, записами на радіо, телевізії. Літературні конкурси не мають жодного суспільного резонансу. Про них часто дізнаєшся, коли вони уже проминули і переможці визначені. Немає знакових літературних конкурсів на зразок хоча б того, що проводить Київська міська держадміністрація. Для молоді сяк-так ще можна заявити про себе. А для авторів «за тридцять» ніч-ого-гісінько! Особливо у жанрі малої прози. А якби ж кожна область провела конкурси рукописів без обмежень віку, членства у творчих спілках, наявності виданих книг, рецензій тощо. А потім державний фінал! А потім презентації переможців, видання їх творів. Треба повернути людей до книги, до її вічних сторінок! Любов до слова треба виховувати змалечку! Хіба ж це так складно??? Мабуть таки так, бо на наших очах гине «Літературна Україна», а самі письменники її не завжди передплачують...

 

 

  1. Охарактеризуйте стан сучасної української поезії, назвіть імена.

Див. пункт №3. Імена достойників-поетів: Ліна Костенко, Володимир Базилевський, Дмитро Іванов, Сергій Татчин, Іван Ольховський, Марґо Гейко, Станіслав Бондаренко, Володимир Потебня та багато инших.

 

  1. Охарактеризуйте стан сучасної української прози, назвіть імена.

Див. пункт №3. Імена достойників-прозаїків: Сергій Осока, Мирослав Дочинець.

 

 

  1. Охарактеризуйте стан сучасної української драматургії, назвіть імена.

Див. пункт №3. Щодо драматургів нічого не скажу. Бо не знаю.

 

  1. Чи здатна українська література не просто вижити в лавині бездуховності, яка вкотре захопила спільноту, а створити індивідуальні стації спротиву?

Бездуховність прийшла до нас через телевізори, радіо, інтернет. Якщо через ці канали полине СПРАВЖНЯ українська література і культура узагалі, якщо ми будемо чути і бачити митців, яким дійсно є що сказати, тих, хто може спрямувати допитливих на пошук скарбів художнього слова, будителів отих найдопитливіших – тоді і сплячі почухають потилицю! Потопчемо примітивщину і графоманщину чобітьми класичного крою!

 

8. Яким Вам бачиться майбутнє української літератури?

Майбутнє -- у минулому. На жаль. Великі наклади українських книжок, доступність їх, критика, безліч літературних журналів, можливість надрукуватися і початківцю, екранізація найкращого, просто читання у дворі, транспорті... Треба відроджувати –  у сю можливість я вірю. Але не аматорськими методами і не стихійно! Потрібна цензура у галузі моралі! Мусимо за мораллю стежити, бо ми християнська країна і цивілізаційним поступом, і усім найкращим зобов’язані християнству! Державницький підхід, стратегічне планування, стале фінансування і боротьба з бюрократизмом. Ось і увесь секрет.

 

Амінь і Богу слава!

 

Руслан НОВАКОВИЧ