Кропивницька
область
НОВИНИ

КРОПИВНИЦЬКИЙ. ВІНҐРАНОВСЬКИЙ

КРОПИВНИЦЬКИЙ. ВІНҐРАНОВСЬКИЙ
пошанований поетами а спудеями
7 падолиста 2021 року , у день народження Миколи Вінграновського, зібралися шанувальники творчости митця. Упродовж зустрічі учасники ділилися спогадами, враженнями від творів поета.
Модерував творчий вечір професор Григорій Клочек. Нагадав, як Микола Вінграновський запевняв, що побував у американського письменника Джона Стейнбека – він любив вигадувати.
Технічно організувала зустріч студентка ІІІ курсу Єлизавета Єрещенко.
Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Михайло Наєнко поділився своїми спогадами про Миколу Степановича – він досі зберігає подаровану Вінграновським касету з фільмом, що мав стати частиною серіалу про українські столиці. Михайло Кузьмович нагадав про навчання Миколи Вінграновського в Олександра Довженка та значення поезії Вінграновського для молоді 60-х років.
Земляк поета, доктор педагогічних наук, директор Миколаївського інституту підвищення кваліфікації вчителів Василь Шуляр повідомив про те, як на Миколаївщині вивчають творчість Вінграновського, популяризують, створюють методичні матеріали для шкіл.
Кіносценарист, кінознавець Сергій Тримбач розповів про режисерську та акторську манери Вінграновського, науку в Довженка. Поділився цікавим фактом, що до кінця Микола Степанович друкував твори на машинці. Не хотів на комп’ютері. На пропозицію опанувати клавіатуру й екран Вінграновський відповів: «Ліна казала те саме!» (себто, Ліна Костенко).
Поет Анатолій Качан, друг Вінграновського, згадав про поїздки у степові краї Миколи Степановича, як захоплювалися його поезіями у творчих колах.
Я розповів про моє знайомство із творчістю митця, поетичну та прозову інтонації Миколи Вінграновського.
Студенти ЦДПУ імені Володимира Винниченка виконували пісні на слова Вінграновського, читали його поезії.
Максим БРИЧКА