ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

Чому я хочу навчатись в ІМВ?

Чому я хочу навчатись в ІМВ?

 

Рано чи пізно перед кожним з нас постає питання: « Чому я тут? Яке моє призначення?». Я довго шукала відповідей, помилялась, втрачала себе у світі, який, здавалося, прагнув мене зламати. Інколи, я була переконана, що живу не своїм життям. Була переконана, що зруйнувала власне майбутнє, зробивши один неправильний крок…

Почнімо з початку. Мене звуть Ярина, мені 18 років. Ще з малку я прагнула навчатись закордоном. Відмінні оцінки, рекомендаційні листи, іспити – і мрія стала реальністю. У 17 років , одразу після закінчення школи, я вступаю у Католицький Університет Словаччини. Здавалося б, життя не могло бути кращим. Перспективний університет, затребувана спеціальність, небачені раніше можливості. Чого б ще хотіти?

Але раптом наївне сімнадцятирічне дівча стикається з гіркою правдою – відчуження. Щодня ти прокидаєшся у чужій країні, де люди говорять не твоєю мовою, де Татри зовсім не схожі на рідні Карпати, а суспільство видається тобі паралельною реальністю. Реальністю, яку ти не хочеш приймати.

 Проте найскладнішим етапом стала інформаційна війна, яку відчуваєш щоденно. Тоді я не знала, що люди в Європі сприймають Україну та ситуацію, що склалася у нашій державі, крізь призму пропаганди та маніпуляцій. Коли мої словацькі друзі доводили мені, що війну на Сході почали американці, а Росія стала жертвою брехні Штатів – я усвідомила, що з мене годі.

До тієї розмови, я ніколи не замислювалась, якою необмеженою силою володіє інформація. Як вона може впливати на міжнародні питання та формувати свідомість молодого покоління. Уже тоді я зрозуміла, що так більше не може продовжуватись. Я зателефонувала батькам та сказала: « Я закінчую навчальний рік та повертаюсь додому»

Звичайно, пандемія внесла свої корективи. Додому я повернулась раніше, склала іспити та забрала документи з КУ.

В одну мить у моїй голові більше не було питань, натомість я знайшла усі відповіді. Я знала, що вступатиму в Інститут Міжнародних Відносин.Усвідомлювала, що жоден інший навчальний заклад не зможе підготувати фахівця-міжнародника краще, ніж ІМВ. Спеціальність обрала мене сама . «Міжнародні комунікації» - це не вибір, це покликання.

Я вірю, що кожен з нас може зробити світ кращим. Вірю, що зможу зробити це, працюючи в міжнародних медіа. Я втомилась від брехні та дезінформації. Я більше не хочу терпіти фейки, які руйнують репутацію нашої країни, підривають її авторитет в очах інших держав та змушують прирівнювати нас до «країн третього світу». Я хочу доносити правду та викривати брехню. Хочу допомагати людям бачити ситуацію у суспільстві без прикрас, бачити її у світлі фактів та реальності. Моєю метою є не лише робота у ЗМІ, але й реформація медіаринку України. Прийшов час покласти край політиці замовчування та фабрикування інформації, яка, на жаль, є поширеною практикою у нашій країні.

Саме тому я обрала спеціальність «міжнародні комунікації». Навчальний план поєднує у собі непоєднувані предмети : іноземні мови та  інформаційні технології, історія та  математика,  економіка та зарубіжна культура. Для людини, яка прагне працювати у медіа, бути обізнаним у всіх можливих сферах надзвичайно важливо. Крім того, мені імпонує можливість представляти Україну у міжнародних ЗМІ.

 Зараз я пишу це есе, аби за кілька років прочитати ці рядки та усвідомити: мені все-таки вдалося зламати тренд «фейків та маніпуляцій», які огортають інформаційний простір. Я прагну побачити наші ЗМІ гідними представниками четвертої гілки влади, яка зможе стати не лише правдивим інформатором, але й захисником прав кожного українця.

 Ярина  Лоїк