ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

ПРОГНОЗ ОД ШИЇ

ПРОГНОЗ ОД ШИЇ

 

 

Спроба прогнозу літературної ситуації.

 

Безперечно, література дедалі більше комерціалізуватиметься, що означатиме повільне її зникнення а заміну на ерзац-літературу. Зрештою, так є ув усіх цивілізованих країнах, на які ми так рівняємеся, мов дикун на омріяну пляшку рому у руках білого, хоча і ром, і білий, провадять го до могили.

Ми – цивілізованіші, хоча охоче визнаєме себе дикунами. Там шестиліток порішає з автоматом психольоґічні проблеми і потім накладає на себе руки. Проте там краще. Мені уже обридло запитувати – хто ж там путній письмак після Селінджера?  Я не рахую бестселлерників, за ширмою чиїх гучних імен сидить бригада літ клерків і патеричить на комп’ютерах убогі романи про мутантів а позапланетних істот.

  Література стане засобом заробітку. Тільки ж не тіштеся заучасу, таланти у лапках а без. Літератуна справа буде настільки кланово-корпоративною, же із суконним рилом туди не лізь. Якщо ти хоча би на рівні шестірки не належиш до жадного клану – до троки тебе не допустять., бо уся отся літератураі замислювалася як колосальна годівниця для найспритніших. Якщо не умієш працювати ліктями – пиши як Гемінґвей, тебе оголосять графоманом і примурком на пару з архаїчним таточком Гемом. Подібно до суспільної ієрархії літ шахрай ставатиме літ братком, літпаханом , зрештою – шанованим літ босом, кий. Уже надбавши капіталець, сам улаштовуватиме престижні (і не инакші) літпремії для своїх, літконкурси а перемоги на них, майструватиме талановитість  -- та і популярність, зрештою, теж. Зрозуміло. У сподіванці на прибуток.

Оскільки ми до абсурду мавпуєме московитські моделі, у нас поз’являються літературні фетиші на кшталт Мінаєва чи Пєлєвіна, книжки котрих купуватимуть щобільше – щобільше про них галасуватимуть. Безперечно, за гроші.

Московитський літінтернет уже забитий творами, повними матюччя на кшталт нашого Подерв’янського . не треба бути аж таким пророком аби мовити, же ми не відбіжимо далеко од московитів.

Браткові до фені література – йому необхідні гроші. Якщо він упевниться. Же гроші принесе друк творінь Дємьяна Бєдного – він буде го продукувати.

Нехай розслабляться і вісім десятники, котрі, як і усі леворуціонери чекали, же леворуція щойся та їм принесе. І про них швидесенько забудуть , якщо вони не перекваліфікуються писати серіяльні нікчемацтва про черепашок ніндзя.письмаки старшого покоління мало кого хвилюватимуть  -- з ними змиряться як із такими, же поки що існують. Бал правитиме браток, єдиною прив’язкою якого до культури України буде характеристика КІЯВСКІЙ ПІСАТІЛЬ – байдуже, чи москворотий чи косоокоротий. Байдуже також, чи ув електронній, чи у паперовій версії. Поза усяким сумнівом, же він буде саме КІЯВСКІЙ – бо тут крутяться найбільші гроші.

Сій ситуації не зарадить ні держава, ні НСПУ, ні СМОЛОСКИП, ні дух великого Кобзаря.

НЕ ЗУПИНИШ ВІТРУ – ТО ПОСТАВ ВІТРЯКА – радять мобільніші уми. Одні гнатимуть вітер, инші ставитимуть вітряки а молотимуть борошонеце. Нечисленні Дон Кіготи махатимуть кумедними списами . слвом – повне мамауд виходить.

Може, се надпохмура антиутопія? Але веселкові антиутопії слабко уявляються. Селявушка така, панімаш.

 

Олександер Шия Яровий.

 

ДЗВІН число 10 за 2000 рік.

 

До друку зладив Василь Велимчий липня  6 дня року Божого 2022 у Чернівцях