ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Африка
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
НОВИНИ

ГОМА. КОНҐО

ГОМА. КОНҐО
стало місцем похвали для українських вояків

 

Заступник Генерального секретаря ООН місіс Аміра Хак: “Я вдячна українським військовим у Демократичній Республіці Конго за тривалу і професійну службу”

 

У зоні відповідальності 18 окремого вертолітного загону, що виконує завдання з підтримання миру і безпеки у ДР Конго, на вертолітному майданчику аеродрому міста Гома відбулася зустріч командира національного контингенту льотчика-снайпера полковника Андрія Когута з делегацією Місії ООН на чолі з заступником Генерального секретаря ООН – головою департаменту польової підтримки місіс Амірою Хак (Ameerah Haq).

Основною метою візиту заступника Генерального секретаря ООН у ДР Конго, яка спочатку відвідала столицю країни – місто Кіншаса, було ознайомлення із авіаційним компонентом Місії, визначення поточних проблем із логістичним забезпеченням.   

У місті Гома до складу делегації увійшли командувач силами Місії ООН у ДР Конго генерал-лейтенант Сантус Крус, представники Секретаріату ООН, штабу Місії, миротворчих контингентів у ДР Конго.

Полковник Андрій Когут розповів місіс Амірі Хак про бойові і транспортні можливості гелікоптерів Мі-8 та Мі-24, на яких льотчики загону виконують завдання, систему підготовки льотно-підйомного складу в Україні. Також офіцер звернув увагу на те, що вітчизняні вертольоти не потребують спеціальних ангарів для стоянки, спроможні виконувати завдання як на максимальних, так і на мінімальних висотах (відстанях до цілей).

Місіс Аміру Хак, з огляду на інтенсивність експлуатації українських вертольотів, зацікавив робочий ресурс авіатехніки та можливість здійснювати пошуково-рятувальні операції у важкодоступних районах країни. Також вона відзначила, що вертольоти Мі-8 та Мі-24 добре відомі у світі своєю надійністю, а українські льотчики неодноразово доводили свій професіоналізм у Ліберії, Сьєра-Леоне, Кот-д’Івуарі, ДР Конго.  

Після завершення зустрічі заступник Генерального секретаря ООН місіс Аміра Хак подякувала українцям за складну роботу на Африканському континенті:

– Я вдячна українським військовим у Демократичній Республіці Конго за тривалу і професійну службу, яка є вагомим внеском у справу становлення безпеки і стабільності у регіоні.

 

Начальник інспекції з оперативної готовності штабу сил Місії ООН у ДР Конго підполковник Арджун Ранган: “Український контингент завжди демонстрував високі показники в організації служби військ”

 

Базовий табір 18 окремого вертолітного загону, що виконує завдання з підтримання миру і безпеки у ДР Конго, відвідала комісія зі штабу Місії ООН зі стабілізації у цій країні.

До складу делегації, очолюваної начальником інспекції з оперативної готовності штабу сил Місії підполковником Арджуном Ранганом (Arjun Rangan), увійшли представники тилових служб і відділів Місії ООН у ДР Конго Хосам Аболхода (Hossam Abolhada) та Кан Санджад (Khan Sajjad). 

Відповідно до плану командування Місії ООН у ДР Конго, основна мета роботи інспекції, яка проводиться один раз у півроку для усіх контингентів, є розширена перевірка готовності до виконання завдань, організація, взаємодії та забезпечення.

Командир українського вертолітного підрозділу льотчик-снайпер полковник Андрій Когут під час брифінгу ознайомив гостей з організаційно-штатною структурою національного контингенту, станом авіаційної та забезпечувальної техніки.  Після цього гості оглянули житлову, технічну та господарську зони, місця і умови зберігання автотранспорту, зброї та боєприпасів, перевірили дії особового складу табору на випадок тривоги або інших надзвичайних подій. На вертолітному майданчику загону офіцерам-інспекторам Місії продемонстрували стан авіаційного майна та засобів авіаційного ураження, розповіли про бойові та транспортні можливості вертольотів Мі-8 та Мі-24, на яких виконують завдання українські льотчики.

Особливо перевіряючих зацікавили взаємодія українського загону із штабом багатонаціональної бригади “Північне Ківу”, куди організаційно входить український підрозділ та оперативні можливості під час виконання завдань Місії.

На підсумковому брифінгу підполковник Арджун Ранган відзначив високий організаційний рівень, забезпечення та чіткі дії особового складу 18 окремого вертолітного загону в екстремальних ситуаціях.

– Український контингент завжди демонстрував високі показники в організації служби військ, налагодженні взаємодії з вищими штабами, побутовими умовами для особового складу. Сьогодні ми вкотре у цьому переконалися, – зауважив офіцер.

 

 

 

Інтенсивність польотів льотчиків українського національного контингенту у ДР Конго підвищилася

 

18 окремий вертолітний загін, де командиром льотчик-снайпер полковник Андрій Когут, продовжує успішно виконувати завдання з підтримання миру і безпеки Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго. Лише за жовтень українські льотчики виконали 283 польоти, а загальний наліт склав понад 350 годин, що майже втричі більше, ніж у вересні. Крім того, за місяць було перевезено 896 пасажирів та понад 86 тонн вантажу. 

Основними задачами українських вертолітників на Африканському континенті і надалі залишається авіаційне супроводження вертольотів Місії, авіаційна підтримка сил швидкого реагування, повітряна розвідка, доставка пошуково-рятувальних груп, гуманітарних вантажів у важкодоступні райони країни тощо.   

Інтенсивність роботи національного контингенту в ДР Конго дуже висока. Фактично кожен день на аеродромі міста Гома, поряд з яким знаходиться базовий табір загону, проходять польоти українських гелікоптерів. На сьогодні в загоні 4 бойових вертольоти Мі-24 та пара військово-транспортних Мі-8. Часто усі повітряні судна одночасно задіяні у виконанні завдань Місії.

Організаційно український загін входить до складу бригади багатонаціональної бригади “Північне Ківу” і виконує завдання у зоні відповідальності – провінції Північне Ківу ДР Конго. Щодня після надходження наказу на польоти від командира бригади починаються підготовчі заходи. Напередодні вильоту для льотно-підйомного складу, служб забезпечення проводиться постановка завдань. Тут командир загону доводить основні завдання, маршрути руху, варіанти заправки і конфігурацію заряджання авіаційного озброєння. Після цього під керівництвом заступника командира загону з льотної підготовки проходить підготовка льотного складу вже безпосередньо для конкретних умов польоту з урахуванням висоти, швидкості польоту, тренажі в кабіні вертольота, самопідготовка. На контролі готовності ці знання перевіряються. Безпосередньо в день вильоту доводяться метеорологічні умови, уточнюється маршрут, можливі умови застосування авіаційного озброєння, зв’язок із командним пунктом, заходи безпеки.

– Для нас основна особливість пілотування авіаційної техніки в ДР Конго – це високогір’я, понад 1500 метрів над рівнем моря, – розповідає заступник командира загону з льотної підготовки підполковник Кирило Захаров. – Нерідко льотчики виконують завдання на висотах, близьких до максимальних – майже 4000 метрів. Часто на політ впливають складні метеоумови, які у нашій зоні можуть швидко змінюватися. Також техніку пілотування, зльоту-посадки ускладнює розріджене повітря, вулканічний пил, вертолітні майданчики обмежених розмірів.

За словами офіцера, усі екіпажі добре підготовленні, і чимало льотчиків мають досвід польотів у Ліберії, Сьєра-Леоне, Кот-д’Івуар.

Незважаючи на значне робоче навантаження, український контингент є одним з найкращих, а вітчизняні вертольоти Мі-8, Мі-24 – одними з найнадійніших на Африканському континенті, і це неодноразово підкреслювало керівництво Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго.