ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Італія
ІНФОРМАЦІЯ


Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

КОНСУЛЬСТВО У МІЛАНІ ВЧИНИЛО ЗУСТРІЧ

КОНСУЛЬСТВО У МІЛАНІ ВЧИНИЛО ЗУСТРІЧ

29 лютого 2012 року на запрошення генерального консула України в м. Мілан п. Картиша Андрія Анатолійовичa відбулась зустріч з представниками українських громадських організацій північної Італії. На зустрічі від дипредставництва України були присутні також новопризначений консул України в м. Мілан п. Пода Сергій Володимирович та віце-консул пані Савчук Світлана. Хоч до цьогорічних осінніх парламентських виборів ще далеко, проте, деяку профілактичну роботу з громадянами України за кодоном Генконсульство вирішило провести, адже з одного боку потрібний робочий звіт про роботу з громадськими організаціями за кордоном, а з другого боку чинна влада прагне перемогти на наступних виборах сподіваючись на пасивність виборців, а тому й через представницькі структури старається виразити своє "піклування”. Щож логіка цілком зрозуміла. 

 

 

Тому Генконсульство зі своєї сторони розуміючи що краще процедурна синиця в руці, аніж політичний журавель в небі, вирішило провести "вечір знайоств” на якому обговорило ряд "болючих питань” разом з іншими питаннями, які поставили представникам дипредставництва голови громадських організацій, а також питання більш прагматичного співробітництва між громадськими організаціями і українською дипустановою в Мілані та їх подальші перспективи.

 

На сьогоднішній день (як і зрештою впродовж останніх 3-ох років) відносини між генконсульством України в Мілані та асоціаціями мають якийсь дивний характер, які часто нагадують про певний компроміс між "владою” та "опозицією” в Україні. Суть цього компромісу полягає у тому, що "опозиція”, – а точніше, голови громадських організацій – йдуть на будь-які вимоги генконсульства заради задоволення своїх цілком незначних потреб таких як мати прямий преференційний зв'язок з ним у випадках критичних ситуацій з огляду на те, що в дипредставництво додзвонитись просто нереально, або виділення приміщення для прийняття громадян і.т.п.), а "влада” зарезервовує для себе адмінправо сформувати свою необхідну "більшість” у генконсульстві, через "фракцію” своїх наближенців, які в реальності часто є фальшивими і ненадійними партнерами.

 

Такі відносини, по суті, є шкідливими, оскільки віддаляють "владу” від "опозиції” та ізолюють можливість громадським організаційям вести контроль над діяльністю генконсульства у сфері прийняття, обслуговування та надання послуг громадянам України, які до нього звертаються, та співрацювати більш оперативно особливо у випадках смерті громадянина України в Італії чи у випадку його арешту правоохоронними органами.

 

Але повернемось до суті. На вчорашніх зборах були присутні голови українських товариств з Тренто, Дженови, Феррари, Фріулі Венеція Джулія, Удіне, Бреші, Местре, Венеції, Падови, Варезе, Реджьо-Емілії, та представники українських церковних громад з м. Мілан, капелани для українців з міст Новара та Павія.

 

Під час зустрічі піднімались питання про:

 

- зарахування трудового стажу в Італії до українського, нарахування пенсії в Україні після повернення громадянина з-за кордону та при досягненні ним пенсійного віку на основі трудової діяльності за кордоном і сплачених податків в Італії.

 

- відсутність відповідних угод між Пенсійним Фондом України та INPSом через профільні міністерства України та Італії щодо пенсій.

 

- Переоформлення паспортів. Тут консул зазначив, що практика "продовження” терміну дії паспорта буде здійснюватись генконсульством ще на протязі наступних 6 місяців після чого видаватиме лише нові паспорти навіть тим у кого він вже продовжений. Подати заяву на отримання нового паспорта можна буде у разі особистого звернення, а забрати новий паспорт можна буде навіть по нотаріально завіреній довіреності.

 

Для хроніки (про паспорти): Те, що українські заробітчани, які при при отриманні «Нулла Оста» повертаються додому, добре знають працівники кордону і не лише італійського але й українського. Проте італійські прикордонники випускають нелегалів із країни і не чіпляються до них, не створюючи зайвих проблем, а в Україні натомість працівники паспортного контролю здирають з них (свої зі своїх) як мінімум 20 євреїв, бо інакше й фотографію у паспорті можуть підірвати, як це вже неодноразово траплялось.

 

Натомість італійська прикордонна поліція абсолютно не толерує випадки корупції, оскільки у разі викриття, їм загрожують негайне звільнення без майбутнього права поновлення в органах та ув'язнення.

 

Відомий випадок стався у 2009 році в аеропорту м. Неаполя: під час контролю знайшовши у паспорті гроші, поліцеський відразу наказав жінці йти за ним для оформлення акта за спробу корумповати держслужбовця під час виконання ним його службових обов'язків (стт. 319 та 357 Кримінального Кодексу Італії). Перелякана українка (розуміючи що за такий вчинок її можуть арештувати) зі сльозами на очах та на колінах піднімалася сходами на другий поверх будинку, благаючи про помилування. Така сцена вразила італійців. Жінку випустили з країни без позначки в паспорті про депортацію...а в Україні ще й вимагали б чітку суму!

 

На українському кордоні ситуація кардинально інша. Вкладання 20-50 євро за обкладинку паспорта тут радше правило, ніж виняток. Невідомо, хто поширив безпідставні чутки, що українські прикордонники можуть поставити громадянам України, які повертаються на Батьківщину, позначку про депортацію, з якою вони не зможуть відкрити в’їзну робочу візу до Італії? Ця інформація лише на руку корумпованим працівникам кордону, через що українські громадяни позбуваються потом зароблених далеко від дому і рідних сотень євро…

 

- Проїзний документ дитини. Тепер видаватимуть його і в Італії на основі заяви батьків.

- Посвідчення водія. На сьогоднішній день між Італією та Україною не підписано жодної угоди про взаємне визнання посвідчення водія. Нагадую, що українське посвідчення водія є дійсним на території Італії лиш на протязі 1 року від дня оформлення громадянином України в Італії "прописки.” З цієї нагоди консул порадив збирати підписи громадян для їх подальшого представлення у Київ в МЗС.

 

Італія декілька років тому зазначила, що питання визнання Італією українських посвідчень водія відбудеться тоді, коли українське посвідчення водія відповідатиме нормам Женевської Конвенції від 1949 року та Віденської Конвенції від 1968 року. Перш за все це має бути посвідчення ОСОБИ, а не ВОДІЯ, її офіційним документом з яким особа може відкрити рахунок в банку, пред'явити його при будь якій фінансовій чи іншій операції, пред'явити працівникам правоохоронних органів у випадку перевірки документів для ідентифікації особи, виїхати без жодних переживань на власному авто за межі країни з цим посвідченням без додаткових офіційних перекладів, нотаріальних завірень та апостилів, взяти спокійно на прокат автормобіль за кордоном. Тож тепер слово за Києвом.

 

- Відновлено виїзні консульські візити. Обслуговування громадян здійснюватиметься раз на квартал, проте надаватимуться лише окремі (незначні) консульські послуги.

 

Ось графік консульських виїздів у 2012 році:

 

1 квартал 14 березня м. Дженова

 

Парламенські вибори 2012. Генконсульські працівники пояснили головам українських асоціацій про всі проблематики цьогорічних виборів і повідомили що при українському дипредствництві в Мілані як і у всі попередні роки знаходитиметься виборча дільниця на якій зможуть проголосувати всі громадяни України незалежно від того чи їх статус в Італії є легальним чи нелегальним. Склад виборчої комісії складатиметься від 18 до 24 чоловік. На голову виборчої комісії консул запропонував п. Юрія Журавля.

 

Щож, якщо як і в попередні роки "влада” сподіватиметься на низький рівень присутності громадян, то помиляється, оскільки ми українці за кордоном організуємо в день виборів всеукраїнський флеш-моб, прийдемо і проголосуємо всупереч всім їхнім технологічним розрахункам та проектам!

 

Наталія Зубик

м. Болонія (Італія