ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Словаччина
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
НОВИНИ

ПРЯШІВ. НОВОХАТЬКО

ПРЯШІВ. НОВОХАТЬКО
відкрив український культурний центр на українській землі
Міністр культури України Леонід Новохатько відкрив у місті Пряшів (Словацька Республіка) Український культурний центр, – повідомила прес-служба Міністерства культури України

«Вважаю, що ця подія є важливим складником гуманітарної співпраці між Україною та Словацькою Республікою. Зі свого боку хочу запевнити, що українська сторона й надалі докладатиме зусиль для створення на державному рівні належних умов для етнонаціонального розвитку української та словацької національних меншин», – наголосив Леонід Новохатько.

Місто Пряшів є природним центром культурного, освітнього та релігійного життя русинів-українців на території сучасної Словаччини. Тут є греко-католицька і православна єпархії, тобто єпархії тих віросповідань, до яких зголошується більшість цього населення, тут діяли і діють різні культурно-національні установи та організації, були школи різних типів для дітей цієї національності, – пише «Закарпаття онлайн».  З них на сьогоднішні залишилися З’єднана школа ім. Т.Шевченка, кафедра україністики Філософського факультету та Інститут русинської мови та культури Пряшівського університету.

З 1945 року тут працював Український національний театр, який на початку дев’яностих років було перейменовано на Театр ім. О.Духновича і виступає переважно на діалекті. У 1948-2003 роках тут працювала Українська студія Чехословацького радіо, згодом – Русинсько-українська редакція Словацького радіо. Пряшів був тим містом, де традиційно були розміщені редакції періодичної преси русинів-українців. Сьогодні українською мовою тут виходять газета «Нове життя», дитячий часопис «Веселка» та літературно-мистецький та публіцистичний журнал «Дукля».