ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Туреччина
ІНФОРМАЦІЯ


Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

Туреччина на роздоріжжі

Туреччина на роздоріжжі

Невдала спроба військового перевороту: плітки, версії, факти, побіжний аналіз
   Турецька республіка, що вдало ввібрала в себе лоск Сходу і раціональну організованість Заходу, 16 липня пережила невдалу спробу державного перевороту.
   Дана подія збила з пантелику навіть найбільш спокушених аналітиків. Доморощена журналістська братія як завжди вгледіла руку Москви, а турецька влада звинуватила суфійського шейха Гюлена, що мешкає в США. Колективний Захід прозоро натякнув, що спроба виглядала занадто театрально і заборонив повертати смертну кару...
  Розібратись з усім вище зазначеним українському медіа-центру допомагав Йонет Джан Тезель, надзвичайний і повноважний посол Турецької Республіки в Україні.
  До честі пана посла, англійська у нього майже без акценту, і манери виховання видають Лондонську школу. Півгодини він ретельно пояснював чому ж заколот військових не вдався. На це є ряд факторів: секуляризоване і зріле турецьке суспільство, ефективна робота спеціальних служб (заколотників, виявляється, вели два роки), здатність суспільства зброєно себе захищати (на мостах через Босфор пересічні жителі Стамбула голіруч зупиняли танки).
  Пана посла приємно вразила оперативна підтримка президента України Петра Порошенка, і це в той час, коли США вичікували, а Німеччина відмовила Ердогану в політичному притулку.
  Цікавою була також розповідь про цілу заколотницьку мережу, що охоплювала навіть приватні школи (цим пояснюються масові арешти та звільнення серед вчителів та викладачів).
  Журналісти поцікавились долею заарештованих турецьких колег і реакцією на це Європи. Пан посол спокійно відповів, що не має упередження до всіх журналістів, а ті, хто співпрацював з заколотниками, їм відомі. Щодо реакції Європи, то Туреччина вже 36 років веде перемовини про вступ в ЄС з перемінним успіхом. І він прозоро натякнув, що їхній досвід в цьому питанні Україні ще знадобиться.
Не по темі
  Ваш покірний слуга поставив питання, що виходить за межі даного дослідження. А саме, після початку російсько-українського конфлікту Росія заблокувала транзит українських вантажів. Україна звернулась до турецької сторони з  проханням про збільшення квот з її сторони і отримала відмову. Причина відмови політична чи економічна?
  Пан посол відповів, що українська сторона вчасно не надала належну інформацію, хоча він сподівається на формулу win – win, тобто переможе і Україна, і Туреччина.
  В будь -  якому разі, Кемалійська Туреччина закінчилась на наших очах. Якою буде нова країна -  велике питання. Навіть Візантійська імперія не встояла перед навалою варварів зі Сходу. Сучасній Туреччинні вже необхідно визначатись з друзями і ворогами. Адже, як говорить арабська приказка: “Bорог мого ворога — найкращий друг”.
  Віталій Литвиненко