ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ
 
Герб Прапор

Основні дані

Утворений:31.01.2001р.

Площа:156,35 км2

Населення:205 300

Влада

Адреса адміністрації: проспект 40-річчя Жовтня, 42


Телефон: 226-24-57 (приймальня голови);
Факс: 281-66-61;

Електронна пошта : grda@golosiiv.gov.ua,
Електронна приймальня громадян: golos@golosiiv.gov.ua

Веб-сторінка:

   http://www.golosiiv.gov.ua/ua

Голова :Садовой Сергій Миколайович

 

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
НОВИНИ

«Перша технологія фальсифікації – це розділ на владу і опозицію…»

«Перша технологія фальсифікації – це розділ на владу і опозицію…»
Василь Остапчук на 68 засіданні Європейського клубу

Дані слова Василя Остапчука можна основним мотивом 68 засідання «Європейського клубу» на тему : «БЕЗПЕКА І ПРОЗОРІСТЬ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ 2012 РОКУ», що відбулось 11 липня 2012 у Києві. Організаторами засідання виступили Товариство «Український клуб», Фонд «Українська політика», Інститут української політики та Центр «Свобода слова».
            На засіданні були обговорені можливі технології фальсифікації та зриву виборів. Експерти звернули особливу увагу на роль правоохоронних органів та громадських структур у спостереженні за чесністю і прозорістю виборчого процесу.
            Окремою темою для обговорення стали питання участі закордонних спостерігачів та європейський досвід проведення чесних виборів.
            Першим взяв слово Голова Правління Інституту української політики Кость Бондаренко, він наголосив на важливості майбутніх парламентських виборів для міжнародної спільноти : «Очікується дуже велика кількість спостерігачів, близько 3000, і це майже у 5 разів більше ніж на виборах у Росії. Тобто увага до України є дуже велика».
Також пан Бондаренко передбачає, що основні фальсифікації будуть на місцевому рівні, на його думку «депутати-мажоритарники можуть стати великою проблемою і великою загрозою для легітимності цих виборів».
           Роман Кухарук, Голова Правління Українського клубу, акцентував увагу на важливості іміджу силових структур, від якого і залежить проведення і сприйняття результатів виборів : «Правопорядок і безпеку на виборах забезпечує СБУ і МВС… У суспільстві довіра до цих органів мінімальна, влада розглядає ці структури як свій інструмент утримання влади і в цьому їй допомагають судова система і система прокуратури. Опозиція – це колишня влада, і ця опозиція у свій час не провела дієвих реформ і тому вона немає морального права на критику…Експерти Українського клубу вважають, що потрібно зробити 3 речі : треба ухвалити виборчий кодекс, реформувати МВС згідно європейських стандартів і започаткувати роботу із власниками ЗМІ, які мають нести відповідальність перед суспільством».
Катерина Шараг, представник Мінюсту, теж висловила свою думку щодо необхідності виборчого кодексу, пані Шараг зазначила : «Виборчий кодекс абсолютно необхідна річ, робота ведеться вже давно. Я б не була так впевнена у його дієвості, процедура внесення змін до закону і до кодексу є однакова. Кодекс не вбереже від стихійних змін законодавства перед самими виборами».
          Голова комітету виборців України, Олександр Черненко звернув увагу на можливість підкупу виборців : «Хто б що не говорив про новий виборчий закон – він обмежує грубі фальсифікації виборів або можливість втручання у вибори шляхом недопуску чи зняття кандидата з виборчої гонки. Обмежує фальсифікації під час голосування вдома. Але жодним законом обмежити фальсифікації неможливо, якщо є політична воля учасників виборів. Я б звертав увага в першу чергу на такий вплив на виборців, як підкуп. Гречка не є підкупом, це швидше заявка про участь у виборах, гречка безпосередній вплив на волевиявлення немає. Більш небезпечним буде безпосередній грошовий підкуп виборців, який буде перед самими виборами, таку технологію дуже важко довести, оскільки громадські організації можуть лише фіксувати такі випадки, але без спеціальних слідчих дій виявити ланцюг підкупу від політика до виборця доказати неможливо».
         Василь Остапчук у свою чергу зазначив : «Якщо говорити про можливі технології фальсифікації, то вони просто на поверхні. Без грошей жоден політик не буде вибраний, буржуазна держава і без грошей неможливо перемогти. Маніпулювати більшістю людей можливо тільки грошима. Я вважаю, що перша технологія фальсифікації – це розділ на владу і опозицію. Сьогодні кожен розуміє що він голосувати має або за тих або за інших, всі інші виглядають статистами. Тому у нас зараз 40 % людей не довіряють нікому, тому люди потребують нових облич, за ці голоси борються Королевська і Медвечук…»
         Нагадаємо, що Вибори до Верховної Ради України, згідно з чинним законодавством, повинні відбутися в кінці жовтня 2012 року.
Розподіл сил, згідно із соціологічними опитуваннями, зазнає незначних змін. Центр Разумкова в червні 2012 року одночасно провів вуличне опитування й опитування респондентів у помешканнях. За даними опитування на вулиці п’ятивідсотковий бар’єр подолали б Усеукраїнське об’єднання «Батьківщина», 27,9%, Партія регіонів (23,9%), партія «УДАР Віталія Кличка» (8,7%), КПУ (7,4%), «Свобода» (5,4%).
         За даними опитування в помешканнях, п’ятивідсотковий бар’єр долають Партія регіонів (28,3% тих, хто має намір взяти учать у виборах), ВО «Батьківщина» (26,2%), Партія «УДАР Віталія Кличка» (10,8%), КПУ (7,7%).
Виборчі перегони виходять на фінішну пряму, майбутній парламент має подвійну ціну, він у випадку перемоги опозиції стане плацдармом для зовсім нової політичної боротьби або, у випадку перемоги влади, лише закріпить  тотальне панування ПР і Януковича у всіх сферах політичного життя країни.

Василь Стадник, спеціально для ІА НАЦІЯ