ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

 

Утворений:XI ст.

Населення:126 200

Площа:27 км²

Влада

Адреса адміністрації:01010, вул. Суворова, 15, Телефон : 226—2693, Електронна пошта : letter@pechersk.kmda.gov.ua

Веб-сторінка:
http://www.pechersk.kiev-city.gov.ua/

Голова : Сущенко Сергій Миколайович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

Міністр Віталій ЗАХАРЧЕНКО

Міністр Віталій ЗАХАРЧЕНКО
100 днів роботи

Добрий день, шановні співгромадяни, представники

засобів масової інформації!

 

Це моя перша велика прес-конференція у якості Міністра внутрішніх справ. Я розповім про діяльність та модернізацію Міністерства внутрішніх справ України, що вже вдалося зробити та що ще планується.

Я хочу висловити своє особисте ставлення до трансформації найбільш потужного правоохоронного відомства.  Усі ми бажаємо щоб ці зміни призвели до зміцнення правової, демократичної, соціальної держави. Я живу в Україні, це моя Батьківщина, Батьківщина моїх дітей. Для мене важливо змінити систему органів внутрішніх справ таким чином, щоб громадяни бачили у людині у погонах свого захисника. Адже  охорона прав та свобод людини — це основа держави та запорука її вдалого розвитку.

Вивчаючи результати соціологічних досліджень ми бачимо, що 80 відсотків громадян України бажають докорінних реформ міліції. Кредит довіри людей до правоохоронців майже вичерпаний і нам необхідно повернути довіру громадян. Для цього потрібний системний підхід.

 

 

 

 

        Після призначення мене на посаду Міністра внутрішніх справ я, перш за все, провів так би мовити внутрішній аудит. Почав вивчати ситуацію, яка склалася у відомстві. Я кадровий офіцер, та в міліції прослужив майже 30 років. Тому можу об’єктивно  судити про існуючі проблеми. Незважаючи на те, що неодноразово лунали гучні заяви про початок докорінних змін у міліції, я застав тут ті самі проблеми, які існували ще коли я тільки прийшов на службу молодим сержантом. Менталітет працівника міліції не змінився.

        Я знову бачу, що немає довіри населення, а це наслідки поверхневого ставлення до проблем людей, внутрішньої корупції, низької професійної підготовки працівників. Міліціонер так само як і 30-ть років тому отримує низьку зарплатню, не має належного соціального захисту, не може вирішити свої побутові проблеми.

 

        Зараз у міліції працює 194 тисячі людей. З них 150 тисяч носять погони, безпосередньо виконують міліцейську роботу – запобігають злочинності. Тільки одних крадіжок щотижня скоюється близько 5000.  Минулого року у провадженні слідчих підрозділів знаходилось майже 516 тисяч кримінальних справ. Але цю величезну роботу не завжди можна оцінити «на перший погляд», натомість будь-який ганебний випадок відразу стає предметом обговорення у суспільстві.

        Ми аналізуємо факти зловживань міліціонерів. Інформацію про такі випадки я черпаю не лише з матеріалів підрозділів внутрішньої безпеки, a й із засобів масової інформації та повідомлень громадян. Наприклад, зі звернень на мій особистий блог. Саме після перевірки інформації про зловживання у Державтоінспекції Одеської області з посади був звільнений її керівник.

 

 

        Корупціяявище соціальне! Воно  притаманне не лише нашій, а й іншим країнам.  Це одна з найбільших проблем суспільства, вона як іржа роз’їдає основи державності. Нам слід створити такі умови, аби люди вважали неприйнятним для себе взагалі давати комусь хабарі. Задля того, що змінити суспільну мораль буде доречна й ваша допомога, шановні журналісти.

         Ми доволі успішно навчилися виявляти та документувати злочини з ознаками корупції. За перші два місяці цього року вже викрито 330 хабарників. Загальна сума задокументованих хабарів зросла з 8 до 11 млн. грн. Втім, разом з цією роботою я, як Міністр розумію, що ми повинні долати й корупцію внутрішнютобто у наших власних лавах.

        За три останні місяці лише за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки порушено майже 30 кримінальних справ стосовно «не чистих на руку» працівників міліції. Переважно це факти зловживання владою, хабарництво.

        Я неодноразово звертався до особового складу. І зараз з вашою допомогою ще раз закликаю працівників міліції діяти за Законом! Не використовувати у своїй роботі незаконних методів. Адже через поодинокі випадки навішуються ярлики на всю міліцію загалом. Але у Міністерстві внутрішніх справ працюють професіонали і більшість міліціонерів це порядні та чесні люді. У цю професію, як і в багато інших – медицину, журналістику чи освіту, люди приходять за покликанням. У нас працюють цілі міліцейські династії.  Ці люди бажають жити у справедливій та правовій державі. І я, як Міністр, буду завжди підтримувати порядних міліціонерів.

 

 

 

 

 

        Сьогодні міліцейське відомство України відповідає європейським стандартам ще не в повній мірі. Ми вивчаємо досвід розбудови та діяльності поліцейських відомств багатьох країн. Найбільш близькі для нас моделі - це поліція Польщі та Франції. Але у країнах Європи поліцейський має гарний соціальний пакет, який реально діє. Забезпечити такі умови праці міліції в Україні за наявного фінансування наразі неможливо. Зараз кожний десятий міліціонер перебуває на квартирному обліку, але коли отримає житло невідомо. Недостатнє матеріально-технічне устаткування, відсутність соціальних гарантій та низька зарплатня – все це негативно впливає на добір та просування кадрів. Але ще раз хочу повторити вже відому цитату – «Злиденний міліціонер надто дорого обходиться суспільству»  (Нищий милиционер слишком дорого обходится обществу)

        Система МВС повинна запрацювати таким чином, щоб до нас на роботу йшли найкращі. І для цього необхідне сприяння як держави, так і громадськості, у тому числі і цикл оприлюднених у  ЗМІ історій про героїзм повсякденної роботи міліціонера.

 

        Результати соціологічного дослідження, з яким я нещодавно ознайомився, свідчать про те, що більшість громадян України (57 %) в цілому не підтримує діяльність міліції. Але є й позитивний сигнал  - 70 відсотків так чи інакше готові допомагати міліції.

 

        Проаналізувавши ситуацію, яка склалася у МВС, я  спланував конкретні заходи, виконання яких допоможе модернізувати систему МВС. До цієї роботи залучені науковці та відповідні спеціалісти. Міліція повинна стати структурою, яка відповідає вимогам сучасності, перш за все - потребам людей. Звертаючись до МВС, людина повинна бути упевненою, що її вислухають та нададуть допомогу.

 

На шляху перетворення МВС зроблені вже перші кроки.

 

  • Проведені необхідні кадрові зміни. За останні три місяці заміщено майже 150 посад керівників апарату Міністерства, обласних управлінь та підрозділів на місцях. Я хочу, щоб ці люди впроваджували нові підходи до роботи. Та здійснювали зміни не тільки на папері. Ми подивимось як вони будуть працювати, і якщо зміни на краще не відбудуться - доведеться попрощатися і з ними.
  • У рамках можливостей держбюджету вдалося збільшити зарплатню міліціонера на 150 грн. Але навіть з цим підвищенням щойно призначений сержант отримує 1600 грн., а лейтенант — 1800. Це дуже мало й ми докладаємо всіх зусиль щоб змінити ситуацію на краще.
  • Я ініціюю впровадження у системі Міністерстві внутрішніх справ курсів підвищення кваліфікації, проведення тренінгів та створення учбових фільмів задля того, щоб працівник міліції постійно розвивався. До цієї роботи залучаються науковці, громадськість, журналісти тощо. Адже, зазвичай, рядовий працівник, або сержант після проходження першопочаткової підготовки, далі професійно не розвивається.  А це ті люди які безпосередньо спілкуються з громадянами: патрульна служба, Державтоінспекція, дільничні. Ми зробимо обов’язкові щорічні курси, після яких працівники здаватимуть заліки. Для мене важливо, щоб міліціонер знав як правильно діяти у тій чи іншій ситуації, міг спілкуватися з людьми, надавати громадянам фахову допомогу тощо.

 

        Робота міліціонера входить до п’ятірки самих небезпечних професій. За роки незалежності при виконанні службових обов’язків загинуло 1011 та травмовано 7,5 тисяч працівників МВС. Міліція це велика родина та ми не залишаємо рідних загиблих наодинці. Позавчора я говорив із вдовою прапорщика Розмаріци, який загинув на Одещині, Анною Вікторівною. Частина її проблем вже вирішена, інші знаходяться на моєму особистому контролі.  Турбота про родини загиблих працівників - це наш обов’язок і ми робимо для них все можливе. Як приклад, при Академії внутрішніх справ діє ліцей, де навчаються діти загиблих, які потім мають пільги для вступу до навчальних закладів системи МВС.

 

Одне з найважливіших завдань на майбутнє   - це збереження спокою та забезпечення правопорядку під час проведення  ЄВРО 2012. Міліція готова  гідно виконати свої функції. Працівники пройшли відповідні тренінги, мовну підготовку, належним чином інструктовані. Навіть соцдослідження свідчать про те, що більшість громадян (60%) впевнена в тому, що міліція впорається.

 Я б хотів звернутися і до своїх колег, і до уболівальників з проханням ставитися один до одного з повагою та розумінням. Адже це велике свято, свято  футболу та не варто його псувати.

У цьому році відбудуться вибори. Що також додасть роботи правоохоронцям. Одна із ключових функцій міліціїце охорона громадського порядку. Протягом 2011 року у державі проведено понад 172 тисячі масових заходів, у яких взяли участь більше 68 млн. людей. Лише 53 заходи пройшли із порушеннями порядку їх проведення. На організаторів та активних учасників складено 145 адмінпротоколів.

І я ще раз звертаюся до організаторів таких акцій — не порушуйте закон, не провокуйте міліцію, адже ви несете відповідальність за безпеку людей, яких вивели на вулицю. Міліціонера не можна хапати за формений одяг, чіпати руками і заважати йому виконувати свій обов’язок. Такі дії носять провокативний характер 

 

        Головне моє завдання, як Міністра внутрішніх справ – забезпечити безпеку людей. Мій ключовий пріоритет - захист прав і свобод особисті. Саме на це буде націлена система МВС.

 

 

 

 

Прес-конференція

Міністра внутрішніх справ України

Віталія ЗАХАРЧЕНКА

 

За матеріалами Управління зв’язків з громадськістю МВС України