ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ
 
Герб  

Основні дані

Утворений:1921

Населення:280 400

Площа:40,05 км²

Густота населення:7 001,25 осіб/км²

 

Влада

Адреса адміністрації:03020, м. Київ, пр. Повітрофлотський, 41. Телефон : 207-09-00. Електронна пошта: zagal@solor.da-kyiv.gov.ua

Веб-сторінка:
http://www.solor.da-kyiv.gov.ua/

Голова :  Сидоров Іван Петрович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
АНOНСИ

ЖУЛЯНИ. ТРИ і

ЖУЛЯНИ. ТРИ і
Фонд Ріната АХМЄТОВА

16 вересня 2010 р., 12.00, аеропорт Жуляни – Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» оголошує запуск програми грантів для незалежних мистецьких проектів і [ідея – імпульс – інновація] та запрошує на інаугураційний мистецький проект програми і «Я запізнююся на літак, на який запізнитися неможливо» Алевтини Кахідзе.

 

Акредитація обов’язкова – 044 502 52 12, 050 474 34 42

 

Спеціально для цього проекту Кахідзе отримає у своє повне розпорядження приватний літак, який – можливо – відвезе художницю з аеропорту Жуляни до вказаного нею місця призначення і назад. «Можливо» – оскільки все залежатиме від бажання самої авторки. Маршрут, час відльоту, багаж, який занесуть до салону літака – про все це художниця вирішуватиме просто на місці, керуючись власною інтуїцією. Проект «Я запізнююся на літак, на який запізнитися неможливо» стане метафорою свободи художника і його здатності підпорядкувати цю свободу творчості, а відтак і відповідальності художника. Проект відсилатиме до загально знаного висловлювання «у мистецтві мрії стають реальністю».

Цей проект Алевтини Кахідзе стане продовженням її ж проекту 2008 р. в рамках виставки «Безкрайня сфера» куратора Томаса Труммера. Наприкінці 2008 р. Кахідзе надіслала дивного листа-картину кільком найбагатшим людям країни з таким текстом: «… Я – художниця. Коли мене питають, чи можу я намалювати чийсь портрет, натюрморт, море, – я завжди відповідаю, що можу намалювати все. Точніше, я так відповідала раніше. Зараз я так не кажу. Справа в тому, що я зіткнулася з тим, що не можу намалювати одну річ. Я не можу намалювати Землю, якби вона була намальована з вікна мого власного літака. …» Такий наївний і незрозумілий лист потрапив – зрештою – і до Фонду Ріната Ахметова. І фонд вирішив діяти. Раз художниця не може намалювати Землю з борту власного літака, ми спробуємо їй таку можливість надати.

 

Алевтина Кахідзе – у свою чергу – піде далі. Вона не тільки малюватиме Землю. І – можливо – взагалі не малюватиме. Вона зробить усі неможливі, абсурдні й заборонені речі для звичайного пасажира. Випробує свою мрію на міцність.

 

Подібним чином, програма грантів і [ідея – імпульс – інновація] стане відповіддю на сформований суспільний запит – потребу в незалежному фінансуванні для незалежних мистецьких проектів. Нагадаємо, досі в Україні було вкрай мало програм грантів для митців, що блокувало розвиток художніх ініціатив. Програма і стане відповіддю на таку ситуацію. Надасть можливість творчого розвитку у чотирьох сферах культури: візуальне мистецтво, театр, література і музейна справа. В рамках і надаватимуться гранти інституціям та індивідуальним митцям на створення мистецьких проектів, а також на професійні подорожі закордон (для участі у фестивалях, конференціях, виставках тощо). Рішення про надання грантів прийматиме незалежна Експертна рада. Програма і прагне стати гнучкою і зручною платформою підтримки української культури, котра чутливо реагує на запити культурного середовища. Метафорично кажучи, і стане літаком, що надається творчим людям на їхню вимогу. Подібно до літака Алевтини Кахідзе, на котрий не можливо запізнитися.

 

Довідка

Алевтина Кахізде – художниця, лауреат Премії Малевича для українських художників 2008 р., переможець конкурсу серед молодих художників і кураторів Центру сучасного Мистецтва при НаУКМА 2002 р. Учасниця багатьох міжнародних та українських мистецьких проектів, зокрема, виставок «Якщо» (Музей сучасного мистецтва PERMM, Перм, Росія), «Мінливий світ – розказаний час» (Академія мистецтв, Берлін, Німеччина, Національний художній музей України, Київ, Державний центр сучасного мистецтва, Москва, Росія тощо), «Безкрайня сфера» (Центр сучасного мистецтва при НаУКМА) тощо. Стипендіат Академії Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди), резидент Open House Iaspis (Стокгольм, Швеція), Центру сучасного мистецтва «Уяздовський замок» (Варшава, Польща) тощо. Співзасновник приватної резиденції для іноземних художників у с. Музичі та он-лайн видання про мистецтво www.kram.in.ua. Більше інформації www.alevtinakakhidze.com.