ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
НОВИНИ

КИЇВ. ДЕПУТАТИ

КИЇВ. ДЕПУТАТИ
українського парляменту відповіли на запитання інформаційного агентства УКРАЇНСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ КЛУБ НАЦІЯ

Розшифровка питань Романа  Кухарука на заході круглого столу з приводу результатів публічного опитування громадян Україні про якість політичних реформ 2020.

 

Кухарук (К) - Хочу скористатися можливістю того, що народні депутати присутні тут. Мене звати Роман Кухарук, Інформаційне Агентство УКРАЇНСЬКИЙ ПАРЛЯМЕНТСЬКИЙ КЛЮБ НАЦІЯ.
У мене питання до представника партії “Слуга Народу”.
Скажіть, будь ласка, яка офіційна позиція вашої політичної сили з приводу законопроекту Бужанського по державній мові?
Також, яка ваша позиція щодо заяви лідера вашої фракції, Арахамії, стосовно можливого припинення, чи призупинення, Україною асоціації з ЄС?

Запитання до представника “Європейської Солідарности”.
Назвіть, будь ласка, якщо можете, цивілізовану Європейську країну, де політичний лідер, програвши вибори, не йде з політики?

І до представника партії “Голос” кілька запитань.
Як ваша політична сила спілкується з вашими виборцями?
Коли останній раз була велика прес-конференція вашого лідера, для українських журналістів?
Чим ви відрізняєтесь від Слуги народу у парляменті, і чому ви в унісон з ними у парламенті голосуєте? Дякую.

Відповіді

Представник партії “Слуга народу” Галина Янченко:
- Дякую вам, пане Кухарук за запитання.
Те що стосується законодавчої ініціативи окремого депутата. Я не готова, і більше того, не хотіла-б коментувати таку ініціативу. У нас велика фракція, кожен нардеп, за реґламентом, має право вносити законопроекти. Але, як ви знаєте, далеко не всі законопроекти далі підтримуються. Деякі навіть не підтримуються профільними комітетами, не кажучи уже про … Ну, це моя така коротка відповідь.
Що стосується заяви, хоча це навіть не заява, а фраза. Мені здається вона не те, щоб вирвана з контексту, але є деякі особливості того, як її інтерпретували в ЗМІ, і як її подали ви. Ви це сказали: “заява пана Арханія, про призупинення інтеграції з ЄС”.
По-перше, формулювання було зовсім не таке.
По-друге, те формулювання, яке мало місце, воно можливо було не зовсім вдале.  Але, що закладає наша політична сила, і що ми вважаємо правильним, що має бути у взаємовідносинах з будь-якими міжнародними стейкхолдерами, це те, що ми маємо працювати на паритетних засадах партнерства. І Україна повинна бути суб’єктною. Тобто переговори, які мають місце, звичайно, я можу вам підтвердити, що ми, як країна, маємо співпрацювати з МВФ, і з рядом инших організацій. Але ми маємо бути суб’єктними. Тобто це має бути обмін думок. Це має бути обмін пропозицій. І вихід на якісь умови, які є взаємовигідними.
Ми вважаємо, що практика, коли ми при організації будь-якого іноземного заходу, або якоїсь спільної події, коли Україна приймала абсолютно усі умови, навіть не ставлячи якісь питання, не намагаючись просунути якісь українські інтереси, вона є шкідливою для країни. Тому жодного призупинення інтеґрації з ЄС немає. У цьому я можу вас запевнити. Також немає і призупинення гармонізації законодавства України з законодавством ЄС.
І по-третє, усі законопроекти, які були подані і зареєстровані у ВР, які стосуються гармонізації з законодавством ЄС, вони станом на сьогоднішній день усі розглянуті і ухвалені. Тобто жоден із законопроектів, простіше кажучи, не “злетів”. Дякую.

Відповідь представника партії “Європейська Солідарність” Ростислава Павленка:
-Дякую. Дуже коротко.
Насправді у будь-якій цивілізованій країні це право політичного лідера, після будь-якого результату виборів продовжити політичну діяльність. Будь-який результат виборів - це не вирок. Ми бачимо дані соціологічних опитувань, що підтримка політичної сили зростає, що теж про дещо свідчить. Дякую.

ВІдповідь представника партії “Голос” Ярослава Юрчишина.

- Дякую дуже.
З виборцями спілкуємося всіма доступними методами. Зараз розбудовуються реґіональні структури. Іде пряма комунікація з виборцями, пріоритет на західні та центральні області. Тому,що там більше активності. Я гадаю, що до кінця цього року буде понад 20 обласних осередків повноцінно діючих, і далі, до місцевих виборів, будемо працювати над збільшенням цієї цифри. Ми взяли участь в усіх виборчих кампаніях до новостворених об'єднаних  територіальних громад. З 12 кандидатів, яких ми подали, 9 стали депутатами місцевих рад. Гадаю що для партії, якій трошки більше ніж півроку від початку діяльності, це результат звичайно не оптимальний, але прийнятний. Також здійснюється комунікація через соціальні мережі,ЗМІ, найближчим часом депутатські приймальні з'являться відповідно до закону, в усіх обласних центрах. Стосовно прес-конференції Святослава Вакарчука, остання, поза межами ВР, була 10 грудня 2019 року, напередодні нормандської зустрічі. На ній була зазначена позиція партії.
Робити частіше прес-конференції немає змісту, тому що, я гадаю, журналісти достатньо зайняті люди. Особливо в такому потоці інформації. Потрібно доносити новації. Але кожен пленарний день, з паном Святославом можна поспілкуватися у кулуарах Верховної Ради. Дуже часто він дає розгорнутий бриф по нагальних політичних питаннях, та виходить до преси.
Чим відрізняється Голос від “Слуги Народу”?
“Слуга народу” - більшість. Ми не є більшістю. Тому ми маємо розкіш не голосувати за ті проблематичні речі, які ми бачимо. Навіть часто наражаючись на критику від експертів. Ми не голосували за судову реформу. Ми  не голосували за ринок землі, у першому читанні, тому що у першому читанні він суттєво сприяв монополізації цього ринку, навіть за умови його відкриття. Ми не підтримали реформу Генпрокуратури, перетворення в офіс Генерального Прокурора, при всіх позитивах, розуміючи що те керівництво, яке прийшло - набагато більш прогресивніше. Але централізація стосунків у генпрокуратурі нас насторожила. Дуже сподіваємося що в даному випадку ми не помилилися, бо це дуже важливий правоохоронний орган.
Ми дуже часто пропонуємо правки. Останню з них було підтримано конституційною більшістю. Коли було уперше за 10 років піднято ліміт для фізичних осіб/підприємств що до оподаткування - правка Галини Васильченко. Профільний комітет її НЕ підтримав, але зал, слава Богові, пішов на зустріч малому і середньому бізнесу.
Тому ми і далі підтримуємо усі конструктивні пропозиції більшості, і намагаємося їх покращити у межах наших можливостей, а там де ми бачимо помилки, ми без істерик, без конфліктів, намагаємося конструктивно критикувати з пропозиціями.
Аналогічно ми не підтримали скасування депутатської недоторканности, тому що до процедури у нас величезна кількість питань. У нас, з Галиною (представниця “Слуга Народу”) була величезна кількість дискусій. Дуже сподіваємося, що в даному випадку імплементація буде краща за текст. Дякую .

 

 

До друку підготував парламентський  кореспондент агенції Петро Рибалко.