ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
ПАНОРАМА

УКРАЇНА ПОТРЕБУЄ ДУХОВНОГО ГОСПОДАРЯ

УКРАЇНА ПОТРЕБУЄ ДУХОВНОГО ГОСПОДАРЯ

 

Книжка Юрія СТЕЛЬМАЩУКА  УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ: БУДЬ ГОСПОДАРЕМ (Київ, Задруга, 2018) побачила світ якраз тоді, коли українське суспільство шукає нелегку дорогу в успішне українське майбутнє.

Протягом останніх десятиріч нація і держава пройшли нелегкий шлях становлення повноцінної європейської держави в умовах посттоталітарного, постколоніального та постгеноцидного суспільства, в умовах несприятливої для новоутвореної країни політичної та економічної кон’юнктури, в умовах постійних інформаційних воєн з сусідами, а з 2014 року – ще й в умовах гарячої війни з Московією і втрати частини територій, окупованих ворогом. Дві революції з розривом у 10 років, неймовірні зусилля кращих громадян нації дають свої плоди, проте суспільство невдоволене повільністю а  то й відсутністю реальних реформ, тіньовою економікою, корупцією, нечистоплотністю популістичних політиків тощо.

Юрій Стельмащук належить до нового покоління політиків, які не бояться білого кольору, що символізує чистоту у політиці,  і не бояться надати новий зміст подекуди знівельованим поняттям.

Саме таким поняттям є слово ГОСПОДАР. Господарем себе називав Павло Лазаренко. Господарем себе називав Володимир Бондаренко.

Стельмащук пропонує читачеві – і громадянину – наповнити слово господар духовним змістом. «Господар – це гідна, відповідальна людина, яка свідомо бере на себе місію служіння сім’ї, роду та народу» -- зауважує він.

Господар – не споживач, а творець. В основу своєї діяльности  він кладе Закон Божий і християнські цінності.

ПРАГНЕННЯ ДО НАДІЇ: «Значущість людини визначається сенсом, заради якого вона живе, та ціною, яку вона готова за це заплатити».

КАЯТТЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. У цьому розділі автор відверто мовить про свої гріхопадіння і внутрішню духовну боротьбу. Гіркий досвід приводить до солодкої істини – «перемога була моєю , я воскрес до нового життя».

ПРОЩЕННЯ ТА ПРИМИРЕННЯ. У цьому розділі автор доводить важливість прощення і примирення. «гордість – каже він – образа, самолюбство заважають діяти».

СПОВІДЬ І ПРИЧАСТЯ: «Сповідь – одне з семи християнських таїнств, у якому ті, хто каються сповідаються  за свої гріхи перед священиком, при видимому прощенні гріхів невидимо визволяються від них самим Господом Ісусом Христом».

ПОКЛИКАННЯ: ВИРІШУЙ! «Як важливо, стоячи на роздоріжжі, знайти його, свій шлях, що судив Господь саме тобі. Як важливо вчасно почути голос Бога та відгукнутися на нього. Бог завжди враховує твою волю. Часто люди не розуміють. які багатства мають всередині. І тільки Господь може відчинити двері до наших сердець, явити ці скарби».

СЛУЖІННЯ ТА ЛЮБОВ: «любов та служіння – це речі, які тісно взаємопов’язані, вони спонукають  на допомогу людям, бажання стати кращим, жити з метою, знаходити в кожній людині зерно добра».

ВІЧНА МРІЯ. «Сьогодні – перший день усього вашого життя, яке залишилося; все, що  у вас є, -- майбутнє. Дозвольте Богу реалізувати Його бажання допомогти вам».

ВІРА, ЩИТ МІЙ. «Той, хто вічно сподівається на чудо, але нічого не робить. Нічого й не отримає, тому, що віра без справ мертва».

МУДРІСТЬ БОЖА. «Божа мудрість набагато вища за людську. Ми повинні дякувати Господу за те, що, коли наша мудрість і сили слабкі перед життєвими обставинами, Він завжди посилає нам свою мудрість і допомогу».

ВЧИТЕЛЬ ТА УЧЕНЬ.  «Поганий учень використовує вплив учителя. Середній учень захоплюється добротою вчителя. Добрий учень росте сильним під мудрістю й тиском дисципліни вчителя».

БУДЬ ЛІДЕРОМ. «Змінюйте обставини і творіть виняткове. Станьте людиною діла! Будьте лідером!»

ЛЮБОВ. «Що в нашому серці – тим ми і є».

ГОСПОДАР: БУДЬ ПЕРЕМОЖЦЕМ.

Після цього знакового розділу ідуть розмови з однодумцями. Кожен з них має свою позицію, своє покликання, свій життєвий досвід, свій погляд на речі, а разом – це могутній оркестр радости, світла і духовної сили. Прикметно, що Юрій Стельмащук не боїться давати творити иншим, і ділиться з ними тими можливостями, які має сам.

Голоси з оркестру:

«Наш вибір – жити разом. Але жити вільними».

В’ячеслав БОГУСЛАВСЬКИЙ, громадський діяч.

«Батьківщина є домом для вільної людини, а не для раба».

Володимир ГОНСЬКИЙ, музикант.

 «Політична нація – це нація, яка володіє волею будувати своє майбутнє».

Оксана ГОРКУША, доктор філософії.

 «Єдність в русі. Щоб нам усім було по дорозі до перемоги».

Анатолій ЖОРНОВИЙ, майданівець.

«Не будемо ми єдині – нічого не здобудемо. Будемо єдині – здобудемо все».

Анатолій ГОРОВИЙ, поет.

Безперечно, ми тільки пунктиром накреслили основний зміст книжки Юрія Стельмащука – її варто читати вдумливо, непоквапно, з олівцем у руці.

Автор книги – священик, директор Українського дому, лідер партії Український дім – кожного дня реалізує постулати своєї книги. Тож побажаємо йому і його однодумцям радости співтворення і успіху на шляху, який веде до перемоги.

Роман КУХАРУК,

голова правління Українського клубу.