ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Черкаська
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Назва:Черкащина

Утворена:1954 року

Код КОАТУУ:71000

Населення:1 315 500 (2008)

Площа:20900 км²

Густота населення:66,9 осіб/км²

Телефонні коди:+380-47

Обласний центр:Черкаси

Райони:20

Міста обласного значення:6

Міста районного значення:10

Райони в містах:2

Смт:15

Села:723

Селища:101

Селищні ради:15

Сільські ради:525

Номери автомобілів:СА

Інтернет-домени:cherkassy.ua; ck.ua

Обласна влада

Адреса:18001, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 185

Веб-сторінка:http://www.oda.ck.ua

Голова ОДА:Тулуб Сергій Борисович

Рада:Черкаська обласна рада

Голова ради:Гресь Володимир Анатолійович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

ЧЕРКАСИ НЕ ЛЮБЛЯТЬ СПОЖИВАЧІВ ДУРЯТЬ І НА...

ЧЕРКАСИ НЕ ЛЮБЛЯТЬ СПОЖИВАЧІВ ДУРЯТЬ І НА...

95,7% перевірених підприємств та підприємців регіону порушували права споживачів.

 

 - Протягом першого півріччя нами було перевірено 164 суб'єкти господарської діяльності – і порушення законодавства про захист прав споживачів було виявлено у 157 перевірених підприємств та підприємців – тобто, у 95,7% випадків, - констатує начальник інспекції захисту прав споживачів у Черкаській області Ігор Гук. - У ході перевірок встановлено 296 різного роду порушень: 57 порушень продажу товарів або послуг без відповідних супровідних документів, 39 порушень продажу  товарів, які не відповідають вимогам нормативних документів, 188 порушень прав споживачів щодо ненадання доступної достовірної та своєчасної інформації.

Загалом, протягом першого півріччя цього року, інспекцією було перевірено продукції майже на півмільйона гривень.  У 27 випадках встановлено порушення вимог щодо нехарчової продукції, а саме: розповсюдження продукції без національного знаку відповідності; відсутність декларації про відповідність на продукцію; неналежне маркування тощо. Винесено 52 рішення щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами та тимчасової заборони реалізації продукції. До розповсюджувачів такої продукції застосовані штрафні санкції на загальну суму 70,0 тисяч гривень. 

Перевірено якість товарів, робіт та послуг на 2563,607 тисяч гривень – у результаті, їх було забраковано та знято з реалізації загалом на 228,044 тисяч гривень. За допущені порушення вимог  законодавства про захист прав споживачів, на порушників було накладено штрафи на  95,272 тисяч гривень, притягнуто до адміністративної відповідальності 126 осіб на   21,318 тисяч гривень.

Протягом цього року інспекцією перевірено до 2100 одиниць нехарчової продукції загальною вартістю 426,64 тисяч гривень. За результатами перевірок, застосовано штрафних санкцій на  70,13 тисяч гривень. 

За результатами перевірок побутової техніки, порушення встановлено у 13 із 22 перевірених суб'єктів. За результатами перевірок ігор та іграшок, порушення встановлено у 9 з 11 перевірених суб'єктів. Найчастіше, це  відсутність Національного знака відповідності на продукції та декларації про відповідність, відсутність повних даних про виробника чи уповноважену особу. За результатами перевірок мийних засобів, порушення встановлено  у 2 з 5 перевірених суб'єктів.

Протягом першого півріччя цього року,  до інспекції надійшло 322 звернення від громадян. У результаті, споживачам за неякісні товари, виконані роботи та надані послуги повернуто 42,431 тисяч гривень. 

За скаргами споживачів, перевірено 19 суб'єктів підприємницької діяльності, до яких застосовано адміністративних та адміністративно-господарських стягнень на загальну суму 10,946 тисяч гривень. 

13 звернень споживачів стосувались питань якості продовольчих товарів, 217 - якості непродовольчих товарів, 66 звернень стосувалося платних послуг (із них 14 - якості житлово-комунальних послуг, зокрема - щодо не здійснення перерахунку за неякісно надані послуги, порушення законодавства під час проведення повірки газових та електролічильників).

- У рамках співпраці   інспекцією захисту прав споживачів у Черкаській області,   було відібрано 12 зразків харчової продукції для випробування в наших лабораторіях, - зазначає начальник ДП «Черкасистандартметрологія» Андрій Мирошниченко. -   з них 25% відсотків було   забраковано. Це було  масло вершкове - фальсифікат і молоко згущене, в якому виявлено наявність консерванта.  З  відібраних 3 зразків мийних засобів  67% були забраковані з причини завищених показників наявності луги.