ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ


Герб Прапор

Основні дані

Код КОАТУУ:7423300000

Утворений:1923

Населення:32 687 

Площа:1 514 км2

Густота населення:21,5  осіб/км2

Поштові індекси:16621-16675

Телефонні коди:+380-4631

Населені пункти та ради

Районний центр:Ніжин

Кількість міських рад:0

Кількість селищних рад:1

Кількість сільських рад:29

Кількість міст:0

Кількість смт:1

Кількість сіл:68

Районна влада

Адреса адміністрації: 16600, Чернігівська обл., Ніжинський р-н, м. Ніжин, пл. Леніна, 1, 2-45-87

Веб-сторінка:
Ніжинська РДА

Голова РДА: Бузун Олег Віталійович

Голова районної ради: Марченко Валерій Анатолійович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

ВОДІЇ МАРШРУТОК, ВИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА СВОЇХ ПАСАЖИРІВ!

ВОДІЇ МАРШРУТОК, ВИ ВІДПОВІДАЛЬНІ  ЗА СВОЇХ ПАСАЖИРІВ!

Останнім часом, люди часто жаліються на водіїв громадського транспорту. На їхню поведінку,  ставлення до пасажирів, лексику і таке інше. Та це ні для кого не новина. Вже давно існує цей, так званий «конфлікт пасажира з водієм, або кондуктором». Який виникає досить часто і не передбачувано, зумовлюючись, різними причинами і факторами. У більшості випадків, він перетворюється, спочатку на величезне обурення, однієї зі сторін, чи «обливання брудом», а потім на жваву дискусію багатьох  пасажирів автобуса чи маршрутки. 

     До повсюдного хамства українцям не звикати. Нам можуть нагрубити будь де. На вулиці, в магазині чи навіть в державних органах.

   Чому ж тоді водії «маршруток», будуть чемні і толерантні? Якщо навіть, працівники державних установ, і ті, буває, «гримають» на громадян, вживаючи лексику зовсім не притаманну держслужбовцеві.

     З «водійським» хамством, зухвальством та неуважністю стикалася, напевне, переважна більшість українців.  Історій, які це все висвітлюють, люди розповідають багато. І це зовсім не прикрашає, ні водіїв, ні навіть власників громадського транспорту.

    - Ці «маршрутчики», занадто високо себе ставлять, - жаліються пасажири Ніжина. – Нас за людей, взагалі не рахують. Мало того, що постійно, маршрутку, повну повнісіньку набирають люду. Так ще й лаються, як собаки.

    - Я тепер навіть боюся, цих водіїв, - зізнається баба Галя. – все через один випадок. Якось взимку їхала на базар. Чекала транспорт. Приїхала маршрутка, всі люди сіли, я заходила останньою. Тільки поставила на сходинку ногу, а водій, немов здурів, як рушить з місця. Я так і поплила під маршрутку, якраз ожеледиця була. Якби жінки не закричали, може з вами зараз і не розмовляла б. Дочка, казала, щоб я пішла в міліцію, чи у міськвиконком. Та я не жалілася. Не хочу морочити голову їм, все одно нічого не зроблять.

     - А мене, - розповідає літня жінка, не називаючи свого імені, - дверима в автобусі, якийсь божевільний водій, нещодавно придавив. Я тільки виходити, а він уже двері закриває і рушає. Я затиснута дверима кричу. А він, нахабно каже мені: «Що ти кричиш, як різана, шевелитися швидше треба». Ну правду кажучи, хоч кондуктор – молоденька дівчина, вибачилася чемно, допомогла вийти. А за талони вони взагалі цих пенсіонерів з'їсти готові. Хоч не давай, бо рота як відкриє. Слава Богу, зараз їх трохи присадили, тепер беруть мовчки. Та з такою відразою, немов ми їм сміття якесь даємо.

     - Ви чули б, - обурюється Олена, - як ці водії розмовляють. Мат на маті. А ми з дітьми їдемо. Все таки повинна бути якась професійна етика, витримка. В мене одного разу, мало вуха не почервоніли від такого собі «водійського лексикону». Все збираємося жалітися піти, та ніяк не зберемося. Розуміємо, що в міськвиконкомі і без нас справ вистачає.

     Водії у свою чергу виправдовуються. Пояснюють все тим, що вони працюють з людьми. Мають напружену і нервову роботу. Всіх можна зрозуміти. Бувають і люди різні. Але, немає виправдання водіям, які так невиховано, зухвало і не професійно, вчинили з героями вищезгаданих історій. То ж, шановні водії, проявляйте повагу до людей, цінуйте їх. Щоб вони не обурювалися, а  почували себе комфортно у вашій же маршрутці. Адже вони ваші пасажири. А ви, у свою чергу, відповідальні за тих кого перевозите в салоні.

                                                                                        Михайло ЛОМОНОСОВ