ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Івано-Франківська
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Назва:Івано-Франківщина

Утворена:4 грудня 1939 року

Код КОАТУУ:26000

Населення:1380716

Площа:13928 км²

Густота населення:99,1 осіб/км²

Телефонні коди:+380-34

Обласний центр:  Івано-Франківськ

Райони:14

Міста обласного значення:5

Міста районного значення:10

Райони в містах:0

Смт:24

Села:745

Селища:20

Селищні ради:24

Сільські ради:477

Номери автомобілів:AT

Інтернет-домени:

ivano-frankivsk.ua;if.ua 

Обласна влада

Адреса:76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21

Веб-сторінка:    http://www.if.gov.ua

Голова ОДА:Вишиванюк Михайло Васильович

Рада:Івано-Франківська обласна рада

Голова ради:Олійник Ігор Мирославович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
НОВИНИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. ПРОВЕЛИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. ПРОВЕЛИ
унікальну операцію

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні відбулася унікальна операція. Провів її лікар-уролог, заступник головного лікаря Хмельницької обласної лікарні, кандидат медичних наук Олексій Підмурняк, який приїхав на операцію за запрошенням івано-франківських медиків.

«Таке оперативне втручання на Прикарпатті відбулося вперше, - зазначає головний лікар закладу Тарас Масляк. - Оперували пухлину лівої нирки за допомогою ендовідеохірургічного методу – операції, яка виконується під контролем телебачення з використанням малоінвазивних інструментів».

«Ми проводили ретроперитонеальне ендовідеоскопічне втручання, тобто операцію без доступу в черевну порожнину. Унікальність її полягає в тому, що пацієнт зазнає значно меншої травматизації, немає розсічення великого масиву м’язів, шкіри і підшкірної клітковини. Спочатку перев’язується судинна ніжка, а це попереджує потрапляння пухлинних клітин у кровообіг і розвиток метастазів, а потім уже проводиться видалення самої нирки», – розповідає Олексій Підмурняк.

За його словами, тривалість такої операції аналогічна відкритому оперативному втручанню, але період реабілітації значно менший – не звичні два місяці, а лише 2-3 тижні. Після відкритої операції хворий перебуває на лікарняному 26-28 днів, а після таких операції – лише 15-16 днів.

Олексій Підмурняк зауважує: «Особливість такої операції і в тому, що дане оперативне втручання виконувалося без доступу в черевну порожнину, а це означає відсутність таких ускладнень, як спайкова хвороба, пошкодження кишківника, селезінки, печінки. Складність операції в тому, що її виконують лише інструментами, а отже у лікаря має бути великий досвід маніпуляції ними. Та й бачить усе хірург лише у двомірному зображенні на моніторі».

Такі оперативні втручання на теренах України виконуються рідко. І уміють їх проводити лише у Донецьку, Хмельницькому і відтепер у Івано-Франківську .

Завідувач відділом урології лікарні Володимир Котурбаш подякував колезі із Хмельницького «за блискуче проведену показову операцію», сподіваючись, що така співпраця буде продовжуватися. Адже івано-франківські лікарі прагнуть оволодівати новими, найсучаснішими методиками проведення операцій і працювати на світовому рівні.

Володимир Котурбаш наголошує: лікарям Центральної міської клінічної лікарні допомогли організувати та провести оперативне втручання працівники кафедри урології Івано-Франківського національного медичного університету.

«Не тільки в урології, але й в усіх наших відділеннях – офтальмології, хірургії, кардіології, терапії кардіохірургії – ми підтримуємо запровадження новітніх методик. Приємно, що наші лікарі багато їздять і вчаться, запрошують провідних спеціалістів до нас. Адже ми можемо прооперувати і оздоровити нашого хворого, а під час показових операцій навчаються і наші лікарі», – сказав головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.
Медики наголошують: новітня методика буде широко використовуватися, адже такі операції можна робити не тільки на пухлинах, але й при наявності каміння у нирці, кісті, різних вадах розвитку.