ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Полтавська
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Назва:Полтавщина

Утворена:22 вересня 1937 року

Код КОАТУУ:53000

Населення:1496592

Площа:28748 км²

Густота населення:56,29 осіб/км²

Телефонні коди:+380-53

Обласний центр:Полтава

Райони:25

Міста обласного значення:  5

Міста районного значення:  10

Райони в містах:  5

Смт:21

Села:1783

Селища:43

Селищні ради:21

Сільські ради:467

Номери автомобілів:

Інтернет-домени:poltava.ua; pl.ua

Обласна влада

Адреса:36000, м. Полтава, вул. Жовтнева, 45

Веб-сторінка:adm-km.gov.ua

Голова ОДА:Удовіченко Олександр Васильович

Рада:Полтавська обласна рада

Голова ради:Марченко Володимир Олександрович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
НОВИНИ

ПОЛТАВА. ДНІ

ПОЛТАВА. ДНІ
міста на Полтві відвідало 17 000 осіб

Дні Львова у Полтаві, що відбулись 30 серпня – 2 вересня, загалом відвідало понад 17 тис осіб. Про це повідомили у відділі промоції міста. Волонтери роздали більше 6 тис листівок «Зустрінемось у Львові». Мер міста Львова запросив студентів на стажування у Львівську міську раду.

Нагадаємо, в рамках Днів Львова у Полтаві відбулась виставка картин учнів Львівської художньої школи ім. О. Новаківського, театралізоване дійство та вулична вистава «Глорія» від театру «Воскресіння» на пл. Театральній, яку відвідало 2 тис осіб. Також на площі просто неба лунав джаз, відбувся джаз-концерт у «Львівській кав’ярні». 200 маленьких полтавчан отримали міні-бібліотеку від львівських видавництв – 50 книжок. Ці книжки вручив школярам гімназії №17 міста Полтави міський голова Львова Андрій Садовий. Також мер Львова подарував учням шоколадного лева.

На вулицях Полтави працював львівський ярмарок. Волонтери роздавали перехожим листівки з запрошенням до міста Лева – «Зустрінемось у Львові». Відбулась презентація львівських туристичних продуктів та зустріч представників львівського туристичного бізнесу із місцевими туристичними операторами. Обговорювали спільні туристичні проекти двох міст. Участь у зустрічі взяло 30 компаній. Міський голова Львова Андрій Садовий та заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів провели для студентів відкриті лекції у Полтавському технічному університеті. Круглий стіл «Міжсекторальне партнерство. Співпраця влади та громадських організацій» відвідало понад 30 громадських організацій.

Як розповідають організатори, багато мешканців Полтави зацікавились Львовом і готові приїхати до Львова.  

Христина Процак

Сьогодні 200 маленьких полтавчан отримали міні-бібліотеку від львівських видавництв «Апріорі», «Видавництва Старого Лева» та книжки про Львів від видавництва «Фоліо». Ці книжки вручив школярам гімназії №17 міста Полтави міський голова Львова Андрій Садовий. Також мер Львова подарував шоколадного лева.

«В Україні ми маємо унікальні міста, такі як Львів та Полтава. Нам важливо, щоб саме школярі частіше їздили до Львова, тому сьогодні на прикладі цієї гімназії №17 ми плануємо відпрацювати таку схему: знайти львівського партнера, якийсь навчальний заклад, аби наші школярі їздили на канікули, до прикладу, у Полтаву, а полтавські діти - до нас», -  зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Ще одним сюрпризом для юних полтавчан став солодкий подарунок. Їм презентували скульптуру шоколадного лева, яку діти пообіцяли одразу ж з’їсти.

Серед подарованих книжок – твори Куркова, Івана Франка, зібрання Андрея Шептицького, книжка-альбом про Євро 2012.

У рамках Днів Львова у Полтаві, що тривають протягом 4 днів, з 30 серпня – 2 вересня діє львівський ярмарок. На вулицях Полтави волонтери зі Львова роздають перехожим листівки з запрошенням до міста Лева – «Зустрінемось у Львові». Презентували театралізоване вуличне дійство – виставу «Глорія» львівського театру «Воскресіння».

Крім того, у суботу, 31 серпня, відкрилася виставка картин учнів Львівської художньо школи ім. О. Новаківського.

Сьогодні ж, у рамках проекту відбулась презентація львівських туристичних продуктів та зустріч представників львівського туристичного бізнесу із місцевими туристичними операторами. Обговорювали спільні туристичні проекти двох міст. Участь у зустрічі взяло 30 компаній.  У рамках проекту на полтавчан ще чекають відкриті лекції про Львів – лекція заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Василя Косіва на тему «Львів – культурна столиця України» та відкрита лекція міського голови Львова Андрія Садового. Також у залі засідань Полтавської міської ради проводитиметься круглий стіл на тему: «Міжсекторальне партнерство. Співпраця влади та громадських організацій». Як повідомили організатори, за цей час події в рамках Днів Львова у Полтаві відвідало загалом понад 10 тис осіб, волонтери роздали 6 тис листівок «Зустрінемось у Львові».

Нагадаємо, протягом 2011-2013 років Дні Львова пройшли у Сумах, Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі, Луцьку, Маріуполі,  Харкові, Одесі, Луганську, а ще у Тбілісі, Відні та Копенгагені. Також Львів презентував себе у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка та Київському політехнічному інституті.

Юля Медвідь