ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ


Герб Прапор

Основні дані

Код КОАТУУ:5323800000

Утворений:1923

Населення:36600

Площа:863,5 км2

Густота населення:42,3 осіб/км2

Поштові індекси:37000-37053

Телефонні коди:+380-3855

Населені пункти та ради

Районний центр:Пирятин

Кількість міських рад:1

Кількість селищних рад:0

Кількість сільських рад:14

Кількість міст:1

Кількість смт:0

Кількість сіл:42

Районна влада

Адреса адміністрації:37000,

Полтавська обл.,Пирятинський р-н..м.Пирятин вул.Леніна42

           т.3-16-34

Веб-сторінка:
http://www.obladmin.poltava.ua/pyryatyn

Голова РДА:Митропан Василь Дмитрович

Голова районної ради:Рябоконь Олексій Петрович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
РОЗМОВИ

Віктор Гаркуша: З кожного села можна і треба зробити село 21 сторіччя

Віктор Гаркуша:  З кожного села можна і треба  зробити село 21 сторіччя

Про те, наскільки вмілим керівником є директор АТ “Пирятинський сирзавод”, що на Полтавщині, з якою метою він іде в депутати Полтавської обласної ради та як відстоюватиме на рівні області інтереси пирятинців.

 

-          Вікторе Михайловичу, пирятинці знають Вас, перш за все, як керівника місцевого сирзаводу. Чого Вам вдалося досягти на цій посаді за більше 10-ти років правління?

-          Коли я став директором сироробного заводу, це підприємство переживало не кращі свої часи. Тож довелося докласти немало зусиль, аби поставити Пирятинський сирзавод на ноги та зробити його таким, яким він є сьогодні. Аби не бути голослівним, наведу деякі цифри. Так, порівняно з 1997 роком у 2009 році заготовки молока зросли у 14,4 рази, виробництво твердих сирів – у 39 разів (у 1997 році за добу вироблялося в середньому 1,2 тонни, у 2009-му – 45 тонн). Середньооблікова чисельність штатних працівників за період з 1998 по 2009 роки зросла на 515 осіб або у 2,9 рази. На сьогодні АТ “Пирятинський сирзавод” є одним із найпотужніших сироробних заводів України, займає перші місця в рейтингу як по кількості, так і якості продукції. На 8-ми виробничих дільницях виробляється 25 найменувань твердих сирів та понад 20 – плавлених, крім того – суха молочна сироватка, продукція з незбираного молока, сухі корми для тварин тощо. Загалом же на сирзаводі виробляється понад 130 найменувань продукції. Цього року наше підприємство потрапило до “Ліги кращих” в Україні й отримало статус “Підприємство року-2010”, а я як його керівник нагороджений Орденом “Почесний Хрест” та маю звання “Керівник року-2010”.

-          Ви не пропускаєте жодного семінару, який проводиться для керівників переробної галузі, відвідуєте різноманітні виставки, переймаєте досвід за кордоном, вкладаєте немалі кошти у придбання найсучаснішого обладнання… Для чого це Вам?

-          Підприємство не повинно стояти на місці, воно має відповідати усім вимогам і стандартам, розвиватися, нарощувати свої потужності, та й, зрештою, як мовиться, тримати марку. За всю більш ніж 35-річну історію заводу проведено кілька етапів розширення і реконструкції потужностей підприємства, але, по суті, повністю технічно переоснащено виробництво за 2005-2010 роки, на що витрачено близько 130 млн гривень. Нині маємо найсучасніше обладнання відомих фірм Польщі, Німеччини, Швеції. Завдяки проведеній реконструкції обсяги переробки молока збільшилися у 2,5 рази, за 8 місяців цього року перероблено 120,7 тис тонн молока, у 2,2 рази збільшилося виробництво сирів, у 4 рази – сухої молочної сироватки.

-          Як Ви дбаєте про соціальний захист своїх працівників?

-          На сьогодні на заводі працює 780 осіб. За 8 місяців цього року (в порівнянні з відповідним періодом 2009-го) середньомісячна зарплата працівників зросла на 11%. Працівникам щорічно видається матеріальна допомога на оздоровлення (до 700 грн), при одруженні та народженні дитини (500 грн), пільгові путівки в санаторії та на відпочинок у пансіонат із частковою оплатою за рахунок підприємства, щомісячно надаються продуктові набори продукції власного виробництва. Такі ж набори отримують і пенсіонери підприємства, а ще – грошову допомогу (за 8 місяців цього року виділено на матеріальну підтримку пенсіонерів 103 тис грн.).

-          Ви дбаєте не тільки про розвиток підприємства, яке очолюєте, про своїх працівників, а й про екологічне благополуччя у районі. Скільки коштів сирзавод уже витратив на ці цілі?

-          Для поліпшення екологічної ситуації, що склалася навколо міських очисних споруд, сирзавод у стислі строки за рахунок власних коштів провів у минулому році комплекс робіт по ремонту й переобладнанню першої черги очисних споруд на суму 1,5  млн грн. та надав матеріалів і послуг на 200 тис грн. Уже цього року наше підприємство виділило 300 тис грн. для запуску в роботу освітлювача- перегнивача. Крім того, за додаткові кошти з метою покращення якості стоків на сирзаводі по цехах вставлено ємкості-усереднювачі для доведення до норми показника рН. Побудовано заводську насосно-каналізаційну станцію (вкладено 120 тис грн.).

-          Вікторе Михайловичу, Ваше підприємство – процвітає, Ваші працівники – соціально захищені. З якою метою Ви йдете в обласну раду?

-          Ви знаєте, я багато країн обїздив, бачив, як там живуть люди. І часто думаю:коли так буде у нас? Тож і вирішив балотуватися в депутати до обласної ради, щоб на рівні області піднімати наболілі проблеми пирятинців та домагатися їх вирішення, щоб всіляко захищати інтереси своїх виборців. Я маю непоганий досвід, у мене є своє бачення вирішення багатьох проблем і я маю велике бажання допомагати людям, покращувати їхнє життя.

-          Які основні засади Вашої передвиборчої програми, які саме інтереси жителів Пирятинського району будете захищати передусім?

-          Я – не політик, а господарник. Тож, беручи участь у виборах, ставлю таку мету: розвиток сільської місцевості, підвищення рівня життя селян та осучаснення сільського господарства. Переконаний, що саме економічне зростання сіл та покращення добробуту населення, - це ті позитивні зміни, які необхідні для перетворення занепаду в процвітання. Щодо моїх першочергових завдань на шляху до реалізації поставленої мети, то це, перш за все, такі: у соціально-економічному напрямку – всебічно сприяти розвитку малого і середнього бізнесу в сільській місцевості; залучати максимум інвестицій для розвитку м’ясо-молочного тваринництва, створюючи необхідні умови для сільського товаровиробника; сприяти у наданні пільгових кредитів виробникам сільгосппродукції; створювати нові робочі місця; стабілізувати цінову політику щодо приймання молочної сировини та втілити заохочувальну систему для здавачів молока; надавати фінансову допомогу у вирішенні питання заготівлі кормів; втілити у життя району програму “Хайфер”, за якою потребуючим громадянам надаються сільськогосподарські тварини, агроматеріали, ветеринарні препарати й обладнання; завершити приватизацію земельних ділянок і виготовлення державних актів на землю та встановити суворий контроль за ефективним використанням землі; створити єдиний громадський реєстр осіб району, котрі потребують цільової матеріальної допомоги, пільг на проїзд, оплату комунальних послуг тощо; реалізувати програму “Сільський автобус” для поліпшення регулярного сполучення з райцентром; вирішити питання повної газифікації населених пунктів району, телефонізації, безперебійного енергозабезпечення та ремонту доріг; у культурно-освітньому напрямку – сприяти збереженню закладів освіти на територіях сільських рад; комп’ютеризації шкіл; всебічно підтримувати дошкільні заклади; сприяти безперебійному функціонуванню програми “Шкільний автобус”; підтримувати сільські заклади культури, які мають стати для молоді альтернативою безконтрольного проведення дозвілля; залучення спонсорської допомоги для ремонту та відновлення приміщень Української православної церкви у селах; у напрямку охорони здоров’я – сприяти ремонту приміщень сільських амбулаторій, ФАПів, забезпеченню їх необхідними ліками; наданню необхідних ліків окремим категоріям населення, в тому числі, інвалідам війни, учасникам бойових дій, чорнобильцям, онкохворим; відкриттю аптечних пунктів із соціально орієнтованими цінами.

Ось така моя програма. Мого досвіду роботи – як теоретичного, так і практичного – вистачить для подолання всіх можливих перешкод на шляху становлення українського села. Я впевнений, що з кожного сільського населеного пункту можна зробити село ХХІ століття. Звісно, спільними зусиллями, і я готовий у цьому допомагати жителям Пирятинщини.

 

Розмовляла Оксана Бондаренко.