ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Рівненська
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Назва:Рівненщина

Утворена:4 грудня 1939року

Код КОАТУУ:56000

Населення:1 160 700

Площа:20047 км²

Густота населення:58 осіб/км²

Поштові індекси33000—35867

Телефонні коди:+380-36

Обласний центр:Рівне

Райони:16

Міста обласного значення:4

Міста районного значення:7

Смт:16

Села:999

Селища:2

Селищні ради:16

Сільські ради:338

Номери автомобілів:

Інтернет-домени:rovno.ua; rv.ua

Обласна влада

Адреса:33028, м.Рівне, майдан Просвіти, 1

Веб-сторінка:http://www.rv.gov.ua/sitenew/main/ua

Голова ОДА:Берташ Василь Михайлович

Рада:Рівненська обласна рада

Голова ради:Данильчук Олександр Юрійович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

ДЕНЬ КРИМЧАНИНА У РІВНОМУ

ДЕНЬ КРИМЧАНИНА У РІВНОМУ

1 листопада 2014 року у вітальні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся День кримчанина – зустріч кримчан-переселенців, які живуть зараз у м. Рівне або в Рівненській області.

Його співорганізаторами стали Рівненське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека, а також Вікторія Харченко – переселенець з Луганська, нині доцент Национального университета «Острозька академія». Захід пройшов в рамках Кримського проекту Центру регіонального розвитку «Топ-Кая» та за підтримки Національного фонду демократії США.

 

Євген Новицький, соціальний працівник Рівненського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», в квітні переїхав з родиною до Рівного з Сімферополя:

– За офіційними даними, в Рівненській області мешкає 173 родини (315 осіб), які вимушено приїхали із Криму. З урахуванням тих, хто не зареєструвався, їх ще більше. Але кримські переселенці живуть на Рівненщині в роз’єднаності. Тут поки не сформувалася кримська «діаспора», як у Києві, Львові, інших регіонах. Тому мета нашої зустрічі полягає в тому, щоб люди, які покинули окупований Крим, змогли зустрітися і познайомитися, поділитися тим, що вони пережили цієї весни і влітку, своїми проблемами та досягненнями. На материкову частину України з півострова перебралися найактивніші, думаючі, і разом з тим ранимі люди. Вони виїхали не від військових дій, а через те, що не змогли жити за «новими порядками». Разом ми зможемо краще й ефективніше допомагати один одному, а також цьому чудовому місту, яке гостинно зустріло нас.

 

В затишному залі вітальні на четвертому поверсі бібліотеки зібралося суботнім ранком близько 25 кримчан, які вирішили переїхати на Рівненщину. Порівняно з 315 особами, про яких розповів пан Євген, це небагато. Але для першої зустрічі, мабуть, цілком очікувана кількість.

 

Вікторія Харченко, практичний психолог, психотерапевт, доцент Національного університету «Острозька академія»:

– Я теж перебралася сюди з Луганська. Рівне має репутацію спокійного міста. Тому багато людей вибрали його для переїзду, щоб на якийсь час «залягти на дно», «зализати рани», які заподіяла війна і втрата будинку. Але зараз, коли перший шок проходить, нам, переселенцям, потрібно знаходити один одного. Спільно ми зможемо набагато успішніше, ніж поодинці, вирішувати свої соціальні, побутові, юридичні проблеми, спілкуватися з державними та громадськими організаціями. Ніхто не зможе підтримати нас краще, ніж ті, хто самі пережили те ж саме.

 

Учасники Дня кримчанина, судячи з їхніх слів, залишилися задоволені, отримали багато корисної інформації. Вони зустрілися з представниками Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА, співробітниками Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, управління освіти. Своїм досвідом самоорганізації та вирішення соціальних проблем поділилися представники київських громадських організацій, які об’єднують кримчан: координатор громадської спілки «Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму» Андрій Щекун та інші. Експрес-консультації провели психологи та правозахисники.

 

Олександра Вісич, приїхала до Рівного з Феодосії:

– Шкода, що мені довелося піти до того, як зустріч закінчилася. Моя дитина більше години без мене не витримує. Але, сподіваюсь, ця зустріч далеко не остання. Рада, що змогла дізнатися багато корисного, і обмінятись контактами з молодою сімєю, яка переїхала з Севастополя.

 

Після всіх виступів і бесід присутні спілкувалися один з одним під час дружнього чаювання.

 

Валентина Максимчук, провідний бібліотекар Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки:

– Ми вирішили допомогти людям, які які пережили війну і окупацію, щоб вони могли збиратися в приміщенні бібліотеки та спілкуватися один з одним. Два тижні тому відбулася перша така зустріч. На неї було близько 10 осіб з Донецької та Луганської областей та з Автономної Республіки Крим. А сьогодні разом з іншими організаторами ми вирішили присвятити окремий день, кримським переселенцям. Надалі ми обов’язково будемо продовжувати такі зустрічі. Плануємо різні цікаві та корисні зустрічі, заняття. Наприклад, вже відбулося перше заняття для вимушених переселенців зі сходу з вивчення української мови.

 

Запрошуємо всіх, хто переїхали до Рівного з Криму і Донбасу, взяти участь в майбутніх зустрічах. Вони проходять в Рівненській бібліотеці (пл. Короленка, 6 – парк «Лебединка», за торговельним центром «Злата Плаза») по суботах, о 10.00.