ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ

Герб Прапор

 

Основні дані

Код КОАТУУ: 6122000000

Утворений: 1940

Населення: 52 915

Площа: 684 км

Густота населення: 77,3 осіб/км²

Поштові індекси: 8600—48686

Телефонні коди: 380-35544

Населені пункти та ради

Районний центр: Заліщики

Кількість міських рад:1

Кількість селищних рад:1

Кількість сільських рад:35

Кількість міст:1

Кількість смт:1

Кількість сіл:53

Районна влада

Адреса адміністрації: 48600, Тернопільська обл., м. Заліщики, вул. С.Бандери, 15-Б, 2-16-31

Веб-сторінка: Сторінка на сайті ОДА

Голова РДА: Навольський Ярослав Михайлович

Голова районної ради: Чухерзій Ярослав Миколайович

Гімн

Ще не вмерла Україна,

И слава, и воля!

Ще намъ, браття-молодці,

Усміхнетця доля!

Згинуть наші вороги,

Якъ роса на сонці;

Запануємъ, браття, й ми

У своій сторонці.

Душу, тіло ми положим

За свою свободу

И покажемъ, що ми браття

Козацького роду.

Гей-гей, браття миле,

Нумо братися за діло!

Гей-гей пора встати,

Пора волю добувати!

Наливайко, Залізнякъ

И Тарасі Трясило

Кличуть насъ изъ-за могилъ

На святеє діло.

Изгадаймо славну смертъ

Лицарства-козацтва,

Щобъ не втратить марне намъ

Своего юнацтва.

Душу, тіло и д.

Ой Богдане, Богдане,

Славний нашъ гетьмане!

На-що віддавъ Україну

Москалямъ поганимъ?!

Щобъ вернути іі честь,

Ляжемъ головами,

Назовемся Украіни

Вірними синами!

Душу, тіло и д.

Наші браття Славяне

Вже за зброю взялись;

Не діжде ніхто, щобъ ми

По-заду зістались.

Поєднаймось разомъ всі,

Братчики-Славяне:

Нехай гинуть вороги,

Най воля настане!

 

 

ПАНОРАМА

ЗАЛІЩИКИ: ЦИНК НЕ ПРОЙДЕ

ЗАЛІЩИКИ: ЦИНК НЕ ПРОЙДЕ

15 березня 2011 року в м.Заліщиках у районному будинку народної творчості відбулись громадські слухання з обоговорення містобудівного обгрунтування та визначення можливості будівництва цеху по випуску оцинкованого дроту (нанесення цинкового покриття на "чорний дріт", який проходить хімічну обробку та горячу оцинковану). Вперше за всю історію міста міська влада наважилася вийти на відвертий діалог з громадою. На зістрічі з владою та замовником будівництва цеху МПП "Роммар" зал районного будинку народної творчості був заповний вщент. Видно, що тема хвилювала і громада бажала аби її голос почули ті, хто не чув раніше, хто відверто демонструє незалежність від громади і законів України. Адже при введені цеху в експлуатацію виробництво оцинкованого дроту здійснюватиметься з використанням високотоксичних речовин, зокрема: лугу у ванні обезжирювання (клас небезпеки II),соляної кислоти у кислотній ванні (клас небезпеки II), розплавлений цинк (клас небезпеки теж 2). Все це може позначитися на екологічній ситуації в місті і найважливіше на здоров’ї жителів міста. Тож чи бути цеху на території Заліщицької міської ради вирішували цього дня не одну годину.
Спочатку представники дозвільних офісів, які погодили містобудівне обгрунтування розповіли присутнім про безпечність, високоефективність та економічну доцільність. Однак це зовсім не тішило та не вселяло жодної надії обуреним жителям нещасного регіону. Обурення заліщан абсолютно зрозуміле, оскільки місто Заліщики віднесено до четвертої категорії Чорнобильської зони займає перше місце в області по онкозахворюванях . А тут ще цинк при вдихані парів якого відбувається тяжке ураження підшлункової залози, затруднюється ріст, порушується мініралізація кісток, зниження сухожильних рефлексів. Подумалось, чи думав про дітей та онуків заліщан той хто замовляв і той хто погоджував таке будівництво. Крім того дане містобівне обгрунтування виготовлене з грубим порушенням законодавства.
Промови рядових заліщан ветеранів праці, пенсіонерів, молоді свідчили про їхнє різко негатвне ствалення до майбутнього будівництва. У кожному виступі звучала тривога за майбутнє міста в екологічному сенсі, бо фактично люди не впенині в тому що для їхнього здоров"я це позитивна ознака. Прозвучав заклик одного з виступаючих і до більш рішучих актів протесту - перекриття автодороги та колії. На масові обурення громади виважено та спокійно реагував Заліщицький міський голова Володимир Бенев’ят, просив присутніх щоб не робили галасу, бути толерантними, оскільки при їх мотивованих відмовах та заперченнях, кожне зауваження не залишиться відкинуте, а навпаки обв"язково прийметься до уваги.
В процесі громадських слухань зясувалось кілька знакових фактів.
Факт перший. Зал був поділений на дві частини. Гасла, котрі люди завчасно приготували і поприносили із собою та тримали в руках красномовно свідчили, про прихильників будівництва такого цеху. Хто вони і за яких обставин були у залі здогадатися неважко. Іншу частину зали, а це переважаюча більшість складали ті хто у своїх висловлюваннях був незадоволений існуючим станом речей.
Факт другий. Бажання мешканців міста захистити своє право на безпечне життя і здоров"я зацікавило провідні ЗМІ: телеканал Інтер та СТБ. Правда приїзд їх представників був несподіванкою як для влади так і для замовника даного будівництва.
Факт третій. Хотіла громада почути відповіді на болючі питання і від перших осіб районної влади, але ні голова райдержадміністрації Ярослав Навольський, ні голова районної ради Іван Дрозд не побажали зустрітися з людьми.
Факт четвертий. Велику надію громадськість міста на своїх депутатів які в передвиборних програмах обіцяли захищати своїх виборців, але як видно не всіх міських депутатів хвилювала піднята проблематик. Із 32-х народних обранців на громадське слухання прийшло лише 16.
Факт пятий. Сподівались мешканці міста почути позицію щодо будівництва цех і від місцевих партійних організацій БЮТу, УНП, НРУ, Нашої України та не залишилась осторонь цієї проблеми лише міська партійна організація ВО "Свобода" яка висловила рішучу позицію українців. Варто зазначити, що в присутніх зачитана заява уповноваженим представником фракції ВО «Свобода» в Заліщицькій міській раді Юрком Якимчуком, викликала інтерес та хвилю оплесків.
Факт шостий і останній. Сам замовник містобудівного обгрунтування на цих зборах так і не наважився виступити перед громадою.
Після достатнього обговорення шляхом голосування було створено погоджувальну комісію, яка має вирішити спірне питання в процесі громадських слухань. І тут знову подумалось: слухали - але чи почули ті хто замовляв і ті хто погоджував те містобудівне обгрунтування? Що ж час покаже.....

Михайло Львівський