ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Херсонська
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Назва:Херсонщина

Утворена:30 березня 1944 року

Код КОАТУУ:65000

Населення:1172689

Площа:28461 км²

Густота населення:41,15 осіб/км²

Телефонні коди:+380-55

Обласний центр:Херсон

Райони:18

Міста обласного значення:  3

Міста районного значення:  6

Райони в містах:3

Смт:31

Села:568

Селища:88

Селищні ради:30

Сільські ради:259

Номери автомобілів:  22, BT

Інтернет-домени:kherson.ua; ks.ua

Обласна влада

Адреса:73000, м. Херсон, пл. Свободи, 1

Веб-сторінка:Херсонська ОДА

Голова ОДА:Костяк Микола Михайлович

Рада:Херсонська обласна рада

Голова ради:Пелих Віктор Григорович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

У КОЖНОГО СВОЄ ПЕКЛО

У КОЖНОГО СВОЄ ПЕКЛО
Хвороби і війна. Два взаємопов'язані явища постали перед нами, незалежно від віку чи стану здоров'я кожного з нас. Якщо ви літня людина, то болячки повилазять на фоні військових дій. Молодих можуть поранити, що призводить до інвалідності.
Під час війни, навіть на відстані, людина переживатиме потрясіння, які можна назвати пекельними муками. Військові й цивільні в зоні бойових дій живуть у самому пеклі. Розмірковуючи над цим, замислююсь про феномен пекла у різних релігіях.
Всього нам пізнати до строку не дано. Однак президент США католик Джозеф Байден обіцяв " пекельні санкції" путіну та росії, якщо їхні війська " на крок зсунуться в бік української території". Схоже, що в уяві вірних римській церкві пекло нагадує басейн з персональними джакузі, на відміну від православного пекла з казанами киплячої смоли.
Наш Котляревський згадує ще про розпечені сковороди для тих, котрі плещуть язиками і не дотримують слова.
Нещодавно Томас Грем, з Ради міжнаціональних відносин США, порадив "обом сторонам конфлікту відмовитися від максималістських вимог" і прийти до згоди.
Важко зрозуміти порадника. Про що він говорить, до кого звертається?! Чому "обом", якщо ООН визнала " конфлікт" збройною агресією РФ проти України". А в нашої держави протягом всіх років Незалежності не було жодних вимог до РФ.
Щось не так в американській адміністрації. Тут забули про власні зобов"язання за Будапештським меморандумом? Не можна порушника міжнародного порядку, який переходить всі межі людського, погрожуючи заборонено зброєю, зрівнювати в правах із жертвою.
Називаючи каральну воєнну інтервенцію путіна в Україну " конфліктом" чи " спецоперацією", молотники язиками підіграють кремлівському лютому гному. " Фронт визволення ОРДЛО" поосунувся вперед на 6 кілометрів, а тим часом окупанти вже під Києвом.
Південь взагалі залишається десертом для Хуйла. Але "поборники загальнолюдських цінностей" не помічають руїн та жертв у Харкові й Маріуполі.
Оточений Херсон, щодня всією громадою протестуючи проти окупантів, все болючіше відчуває наслідки війни. Втрачено рідних та близьких, зруйновано житло, не вистачає харчів та ліків. Напоготові окупанти з посіпаками й дарами. Зустрічаю друзів та знайомих, які або самі хворі, або це нещастя спіткало рідних. Лікуватися нічим.
Мені наснилося, ніби мер Колихаєв повіз повернути нагороду міста - героя Херсона у Офіс Президента. Прокинувшись, згадав, що її не вручали. Не заперечуватиму, якщо всім " героям" видадуть ( потім) по два ордени.
Часто проходжу повз колишні книжкові ятки на Центральному базарі. Вони запалали вночі, коли вперше обстрілювали місто. ( на фото). Навіть не запитую, чому першими жертвами були люди на мосту і книги. До хвороб і війни додам ще культуру. Все це пов"язане кров"ю.
Віктор ТЮТЮН