ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Запорізька
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Утворена:9 січня 1939 року

Код КОАТУУ:23000

Населення:1 877 200

Площа:27180 км²

Густота населення:70,84 осіб/км²

Телефонні коди:  +380-61

Обласний центр:Запоріжжя

Райони:20

Міста обласного значення:5

Міста районного значення:9

Райони в містах:7

Смт:23

Села:872

Селища:46

Селищні ради:23

Сільські ради:263

Номери автомобілів:AP

Інтернет-домени:zaporizhzhe.ua; zp.ua

Обласна влада

Адреса:пр. Леніна, 164, м. Запоріжжя, 69107

Веб-сторінка:www.zoda.gov.ua

Голова ОДА:Петров Борис Федорович

Рада:Запорізька обласна рада

Голова ради:Матвієнко Павло Дмитрович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ - ПНЕМЗАВОД

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ - ПНЕМЗАВОД

Досвід успішних підприємств використають для розробки дієвої стратегії розвитку тваринництва в Запорізькому регіон

Ситуація із тваринництвом в Україні непроста.  Навіть з огляду на зростання виробництва основних видів продукції — м’яса, молока, яєць 2012 року в країні, попри впровадження державних програм з підтримки сільгоспвиробників, не вдається наростити поголів’я великої рогатої худоби. Торішні  показники експорту українського м’яса — 20 тисяч тонн — порівняно з масштабами ввезення пригнічують. Про це повідомив голова департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства Андрій  Геть на виїзній  нараді з питань розвитку тваринництва  в регіоні на базі  ПАТ «Племзавод «Степний» у Заповітному Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області. Та,  за його словами, у Запорізькій області, попри несприятливий клімат, все-таки  знайшли важелі впливу на ситуацію і зуміли її істотно поліпшити.

Так, за інформацією департаменту агропромислового розвитку обласної держадміністрації, торік усі категорії підприємств сільського господарства виробили 31,9 тисячі тонн м’яса у живій вазі, 72,2 тисячі тонн молока та 238,1 мільйона штук яєць. Поголів’я великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств становить 123,4 тисячі голів, зокрема 60,7 тисячі корів. З початку року кількість корів зросла на 181 голову. Найбільший приріст забезпечили Розівський, Запорізький, Кам’янсько-Дніпровський та Великобілозерський райони. Завдяки збільшенню продуктивності сільськогосподарських підприємств та збільшенню поголів’я корів в області на 220 тонн зросло виробництво молока.

Місце зустрічі — племзавод «Степний» — було обрано не випадково, адже сьогодні він лідер серед найсучасніших сільськогосподарських підприємств регіону. Ще в 1983 році підприємство першим на території СРСР отримало статус племінного заводу: тут почали розводити нову тоді породу свиней дюрок. Відтоді  тваринникам «Степного» вдалося  не тільки зберегти, а й примножити досягнення.

Досвід племзаводу «Степний», як і інших успішних запорізьких сільськогосподарських підприємств, використають для розробки дієвої стратегії розвитку тваринництва в регіоні. Міністерство аграрної політики та продовольства планує розширити практику виїзних нарад на базі господарств з використанням їхнього успішного досвіду, розробити і впровадити стратегію подальшого ефективного розвитку галузі.

— Наша мета — розвивати не тільки молочне тваринництво, а й свинарство, птахівництво, вівчарство. Останнє, до речі, у Запорізькій області тільки зароджується, – уточнив заступник   голови Запорізької обласної державної адміністрації з питань АПК Сергій Грачов. Розвиток тваринництва надасть можливість створити робочі місця та підвищити додану вартість продукції.

Нещодавно обласна державна адміністрація затвердила порядок використання коштів обласного бюджету, що спрямовуються на виплату дотації сільськогосподарським підприємствам за приріст поголів’я корів молочного та комбінованого напряму. Дотацію в розмірі 5 тисяч гривень за одну прирощену або закуплену голову надають сільськогосподарським підприємствам на конкурсній основі.

ДОВІДКА «УК»     

ПАТ «Племзавод «Степний» (с. Заповітне Кам’янсько-Дніпровського району) спеціалізується на виробництві молока, зерна, соняшнику, м’яса, розведення та реалізації племінних свиней. Агропідприємство займається переробкою м’ясних продуктів і молока. На виробництві працюють  350 людей. Господарство обробляє 9712 гектарів орної землі. Тут утримують понад  2 тисячі  голів великої рогатої худоби, зокрема 600  дійних корів, і понад  7,5 тисячі  свиней.

Використовуючи переваги великого підприємства із повним циклом виробництва та переробки, господарство активно втілює прогресивні технології. Наприклад, у корівниках налагоджено вентиляційну систему, а годують телят автоматизовано за допомогою сучасного обладнання. Добові надої перевищують  14 тонн молока.

«Степному» присвоєно статус племінного заводу з розведення свиней породи дюрок, ландрас і велика біла та племінного заводу з розведення великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи, а також статус племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби абердин-ангуської породи. Нині  на підприємстві зводять новий доїльний зал.

ПРЯМА МОВА

Анатолій  ВОЛКОВ, 
керівник  ПАТ «Племзавод  «Степний»:

— Завдяки продукції побудованого два роки тому власного комбікормового заводу ми стали продавати удвічі більше свинини на тому самому поголів’ї. Підвищилась і якість м’яса. Завдяки поліпшенню умов утримання телят отримали стовідсоткове збереження молодняку. Наші плани — збільшення щорічного надою з корови з 7500 до 9000 літрів.

 

Наталя ЗВОРИГІНА

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/misce-zustrichi-plemzavod-stepnij/