ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ

Герб Прапор

 

Основні дані

Код КОАТУУ: 1822300000

Утворений: 1926

Населення: 34 297

Площа: 1 735 км²

Густота населення: 19,77 осіб/км²

Поштові індекси: 11500—11583

Телефонні коди: 380-4142

Населені пункти та ради

Районний центр: Коростень

Кількість міських рад:0

Кількість селищних рад:1

Кількість сільських рад:37

Кількість міст:0

Кількість смт:3

Кількість сіл:105

Районна влада

Адреса адміністрації: 11500, Житомирська обл., м. Коростень, вул. Грушевського, 60/2, 4-30-35

Веб-сторінка: Коростенська РДА

Голова РДА:Костюченко Сергій Васильович

Голова районної ради:Гераймович Петро Павлович

Гімн

 

            Ще не вмерла Україна,

И слава, и воля!

Ще намъ, браття-молодці,

Усміхнетця доля!

Згинуть наші вороги,

Якъ роса на сонці;

Запануємъ, браття, й ми

У своій сторонці.

Душу, тіло ми положим

За свою свободу

И покажемъ, що ми браття

Козацького роду.

Гей-гей, браття миле,

Нумо братися за діло!

Гей-гей пора встати,

Пора волю добувати!

Наливайко, Залізнякъ

И Тарасі Трясило

Кличуть насъ изъ-за могилъ

На святеє діло.

Изгадаймо славну смертъ

Лицарства-козацтва,

Щобъ не втратить марне намъ

Своего юнацтва.

Душу, тіло и д.

Ой Богдане, Богдане,

Славний нашъ гетьмане!

На-що віддавъ Україну

Москалямъ поганимъ?!

Щобъ вернути іі честь,

Ляжемъ головами,

Назовемся Украіни

Вірними синами!

Душу, тіло и д.

Наші браття Славяне

Вже за зброю взялись;

Не діжде ніхто, щобъ ми

По-заду зістались.

Поєднаймось разомъ всі,

Братчики-Славяне:

Нехай гинуть вороги,

Най воля настане!

 

 

 

АНOНСИ

ПРОСТО НА ПОКРОВУ.

ПРОСТО НА ПОКРОВУ.
Юхимович фореве.

Цьогоріч

Всеукраїнське літературно-мистецьке свято

 «Просто на Покрову»

відбудеться 16 жовтня

 

        Є у кожному жовтні чарівна пора глибокого, безкрайнього синього неба, теплого щедрого сонця, сивих світанків і замріяної тиші, в якій квітнуть осінні пломенисті квіти. Саме в цю прекрасну пору напередодні Покрови за доброю традицією щороку льоноцвітна й чорнобривцева Коростенщина скликає до себе учасників  щорічного Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю „Просто на Покрову”. Здавна тут зберігали і примножували літературно-мистецькі, культурні й духовні традиції. Ця земля надзвичайно щедра на обдарованих особистостей. Вона виплекала відомих письменників Петра Клименка, Віктора Кордуна, Василя Юхимовича, Міху Козимиренка, Воло­димира Пригорницького, Петра й Миколу Сингаївських, Віктора Васильчука, Галину Цепкову, Василя Головецького, Валерія Нечипоренка, компо­зиторів Анатолія Білошицького, Василя Іванченка, Руслана Квінту, ху­дожників Трегубових.

      Всі вони так чи інакше гуртувалися і гуртуються довкола літературно-мис-тецького об`єднання «Древлянка», котре вже більше 20 років очолює головний редактор газети «Вечірній Коростень», письменник, заслужений журналіст України Віктор Васильчук (067-410-90-61), який досить щиро і добре опікується цікавим осіннім літературно-мистецьким святом та музеєм-садибою поета і журналіста, заслуженого діяча мистецтв України Василя Юхимовича. По-доброму і щедро сприяє йому в цьому районні адміністрація і райрада на чолі з Володимиром Арешонковим та Віктором Кутішенком (04142-96-5-50).  

      Ось і ця осінь 16-го жовтня збере у велику літературну світлицю районного будинку культури (04142-4-10-76) гостей з Коростенщини і Києва, Львова і Чернігова, Харкова і Севастополя, Малина і Житомира, Вінниці, Лугин і Брусилова. Гості з самого ранку відвідають музей-садибу Василя Юхимовича, ідейного нат-хненника літературного свята на Коростенщині, місце, де загинув князь Ігор, краєзнавчий музей, об”єкт „Скеля”.  

    Тут свого часу вже побували відомий гуморист, лауреат премії імені Остапа Вишні, заслужений діяч мистецтв України Євген Дудар, заслужені артисти України поет, прозаїк, Василь Довжик, поет, журналіст Володимир Савченко, лауреат премії імені Л. Українки. Микола Сингаївський, народний артист України, поет, компо-зитор Іван Сльота, письменники Роман Кухарук (Київ), Микола Андрієнко (м. Чернігів), Олексій Опанасюк (м. Житомир), Василь Кузан (Закарпаття), голова Житомирської обласної організації НСПУ Михайло Пасічник.

    – Я просто вдячний, що тут не забувають тих людей, які справді були окрасою Древлянського краю і України, – сказав Євген Дудар, – і які зробили чимало і для українського слова, і для української душі. Кожен є величина своя. Василь Лукич – це постать в Україні, в українській літературі, у Всесвіті. Ось і тепер продовжують тут робити добре слово, добрі справи…

     Стара селянська хата поета війне минувшиною і дасть своєрідний поштовх для літературних змагань („Поетичний марафон” та „Урок прози”), що відбудуться в районному будинку культури (м. Коростень, вул. І. Франка, 5). Затим станеться чергове вручення літературної премії імені В. Юхимовича номінантам 2010 року, віншування переможців літературних змагань та концерт.

     Отож оргкомітет свята „Просто на Покрову” чекає гостей у Корос-тені о 10-й годині, 16 жовтня 2009 року – біля районного будинку культури. Принагідно нагадуємо, що можна ще надсилати на адресу: 11504, м. Коростень, вул. Жовтнева, 50 або електронну адресу viktorchukv@mail.ru свої твори для номінування на премію імені Василя Юхимовича (vsevesti.com/.../polozhennja-pro-premiju-imeni-vasilja-juhimovicha-za-viznachni-tvori-v-literaturi-gumor-poezija-proza).

     До зустрічі!

Оргкомітет.