ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ

Герб Прапор

 

Основні дані

Код КОАТУУ: 1822300000

Утворений: 1926

Населення: 34 297

Площа: 1 735 км²

Густота населення: 19,77 осіб/км²

Поштові індекси: 11500—11583

Телефонні коди: 380-4142

Населені пункти та ради

Районний центр: Коростень

Кількість міських рад:0

Кількість селищних рад:1

Кількість сільських рад:37

Кількість міст:0

Кількість смт:3

Кількість сіл:105

Районна влада

Адреса адміністрації: 11500, Житомирська обл., м. Коростень, вул. Грушевського, 60/2, 4-30-35

Веб-сторінка: Коростенська РДА

Голова РДА:Костюченко Сергій Васильович

Голова районної ради:Гераймович Петро Павлович

Гімн

 

            Ще не вмерла Україна,

И слава, и воля!

Ще намъ, браття-молодці,

Усміхнетця доля!

Згинуть наші вороги,

Якъ роса на сонці;

Запануємъ, браття, й ми

У своій сторонці.

Душу, тіло ми положим

За свою свободу

И покажемъ, що ми браття

Козацького роду.

Гей-гей, браття миле,

Нумо братися за діло!

Гей-гей пора встати,

Пора волю добувати!

Наливайко, Залізнякъ

И Тарасі Трясило

Кличуть насъ изъ-за могилъ

На святеє діло.

Изгадаймо славну смертъ

Лицарства-козацтва,

Щобъ не втратить марне намъ

Своего юнацтва.

Душу, тіло и д.

Ой Богдане, Богдане,

Славний нашъ гетьмане!

На-що віддавъ Україну

Москалямъ поганимъ?!

Щобъ вернути іі честь,

Ляжемъ головами,

Назовемся Украіни

Вірними синами!

Душу, тіло и д.

Наші браття Славяне

Вже за зброю взялись;

Не діжде ніхто, щобъ ми

По-заду зістались.

Поєднаймось разомъ всі,

Братчики-Славяне:

Нехай гинуть вороги,

Най воля настане!

 

 

 

ПАНОРАМА

ДРЕВЛЯНИ У КИЄВІ

ДРЕВЛЯНИ У КИЄВІ

 

У п’ятницю, 20 січня, у Київському міському будинку учителя відбулась урочиста подія «Різдвяні зустрічі», основною метою якої було представлення Коростенщини у всій її красі та заклик до співпраці.

 

Умовно, захід можна поділити на дві частини - Концерт та виставку.

 

Виставка проводилася до початку концерту, який був запланований на 13:00. Своїми роботами і досягненнями поділились талановиті митці, майстри народної творчості та успішні підприємства міста Коростень.

 

Анатолій Гаєвський та його син Микола привернули увагу гостей своїми роботами в різьбі по дереву. Їхнє сімейство займається цією справою вже декілька поколінь.

 

Живописні картини Сергія Кирієнко та Катерини Лисової притягували своїми барвами, придавали виставці атмосфери тепла і загадковості водночас.

 

Свої книжки і збірки презентували майстри пера і слова поетеса Галина Цепкова та заслужений журналіст України, за сумісництвом дитячий письменник, Віктор Васильчук. Працівники міської Центральної бібліотеки міста Коростень показали велику кількість книжок про землі та людей Житомирщини.

 

Для зацікавлених вишивками, рушниками і килимами ручної роботи Лідія Власенко зібрала вражаючу колекцію. Розповіла присутнім про етнічні та сучасні технології вишивки, мережива, ткацтва. Поділилася подробицями і відмінностями виробів із різних регіонів. Продемонструвала рушник, створення якого датується 1920 роком.

 

Відомі коростенські підприємства завод Янтар і завод МДФ також взяли участь у виставці. На стендах було представлено зразки продукції, буклети, фотографії. Представники підприємств ділилися подробицями і досягненнями із усіма зацікавленими.

 

О першій години почалася головна подія – концерт «Різдвяні зустрічі». За кілька хвилин до початку зал міського будинку вчителя повністю заповнився, а глядачі зацікавлено очікували. Концерт відкрили із пишністю та короваєм під чудову оркестрову музику. Велика кількість талановитих артистів Коростенщини приїхали до Києва, щоб поділитись скарбами свого серця із глядачами. Народний-етнографічний ансамбль «Тещі та свекрухи», тріо «Спокуса», Лариса Бондар, корост енський духовий оркестр із солодкоголосою Юлією Матвієнко, гурт «Завзяті холостяки» та багато інших талановитих людей. Жартівливі народні пісні, пісні, що торкаються струн душі, божевільні соло на баянах! Кожний виступ закінчувався бурними оплесками і викриками “браво!”.  Усією процесією керував ведучий Андрій Степанчук, який навіть звичайні паузи між виступами артистів перетворював у щось незвичне, завдяки харизмі, жартам і прекрасному декламуванні віршів. Окрім душевних народних пісень, також розповідалося про землі Житомирщини, піднімалась тема захисників України всіх часів, від Другої Вітчизняної війни до героїв, що зараз захищають нас на сході країни. Усіх присутніх було запрошено на Міжнародний фестиваль дерунів та на Фестиваль льону, що проводитимуться у Коростені. Наприкінці всі учасники концерту вийшли на сцену та заспівали хором.

 

Незабутні враження та відчуття. Древлянська земля дійсно має цілу скарбницю талантів.

 

Володимир ШТЕРНОВ