ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

ІНФОРМАЦІЯ

Герб Прапор

 

Основні дані

Код КОАТУУ: 6820300000

Утворений:7 березня 1923 року

Населення: 28 700

Площа: 800 км²

Густота населення: 36,8 осіб/км²

Поштові індекси: 30200—30245

Телефонні коди: 380-3841

Населені пункти та ради

Районний центр:Білогір'я

Кількість міських рад:0

Кількість селищних рад:2

Кількість сільських рад:23

Кількість міст:0

Кількість смт:2

Кількість сіл:72

Районна влада

Адреса адміністрації: 30200, Хмельницька обл., Білогірський р-н., смт. Білогір’я, вул. Шевченка, 46, 2-16-0

Веб-сторінка: Білогірська РДА

Голова РДА:Кобера Володимир Васильович

Голова районної ради: Ямчук Михайло Дмитрович

Гімн

Ще не вмерла Україна,

И слава, и воля!

Ще намъ, браття-молодці,

Усміхнетця доля!

Згинуть наші вороги,

Якъ роса на сонці;

Запануємъ, браття, й ми

У своій сторонці.

Душу, тіло ми положим

За свою свободу

И покажемъ, що ми браття

Козацького роду.

Гей-гей, браття миле,

Нумо братися за діло!

Гей-гей пора встати,

Пора волю добувати!

Наливайко, Залізнякъ

И Тарасі Трясило

Кличуть насъ изъ-за могилъ

На святеє діло.

Изгадаймо славну смертъ

Лицарства-козацтва,

Щобъ не втратить марне намъ

Своего юнацтва.

Душу, тіло и д.

Ой Богдане, Богдане,

Славний нашъ гетьмане!

На-що віддавъ Україну

Москалямъ поганимъ?!

Щобъ вернути іі честь,

Ляжемъ головами,

Назовемся Украіни

Вірними синами!

Душу, тіло и д.

Наші браття Славяне

Вже за зброю взялись;

Не діжде ніхто, щобъ ми

По-заду зістались.

Поєднаймось разомъ всі,

Братчики-Славяне:

Нехай гинуть вороги,

Най воля настане!

 

НОВИНИ

ВР. ШИНЬКОВИЧ

ВР. ШИНЬКОВИЧ
звернувся до прем'єр-міністра

Шановний український народе!

Дорогі подоляни!

Починаючи з 2010 року власники житла, що опалювалось центральною тепломережею, враховуючи стрімке підвищення тарифів, почали активно відмовлятись від централізованого теплопостачання та встановлювати індивідуальне опалення. З кожним роком через збільшення тарифів індивідуальне опалення в квартирі набуває все більшої актуальності. Тому що люди хочуть платити за себе, а це відповідно значно (іноді в рази) менше, ніж за централізоване теплопостачання.

Але процедура встановлення індивідуального теплопостачання процедура була і нині залишається досить складною: окрім того, що  потрібно пройти бюрократичну тяганину, отримати всі можливі дозволи щоб законним шляхом від’єднатись від тепломережі, потрібно за власний кошт оплатити заходи з реконструкції інженерних систем житлового будинку, а це процедура високовартісна, і іноді  коливається від 90 до іноді 150 тисяч гривень. Тому для власників квартир в будинках з двома або трьома поверхами  довелось заплатити немалі гроші.

Але це ще тільки початок. Після цього необхідно придбати безпосередньо газовий котел (ціна коливається від 10 до 15 тисяч гривень), та весь матеріал для установки (газові труби, труби для подачі гарячої води до батарей, лічильники і т.д.).

Можна уявити, в яку суму людям обходиться здешевлення теплопостачання. Втім, це право людини. Але коли справа доходить до узаконення індивідуального опалення, люди зіткнулись з черговою проблемою – висока вартість проектних робіт.

Безпосередньо вартість розробки проекту, яку здійснюють проектні відділи облгазів, коливається від 3,5 до 4 тисяч гривень.

Розробка проекту із врахуванням супутніх робіт, а це може бути заміна газової труби, лічильника і т.ін., разом з різного роду зборами та комісіями, в сукупності досягає 7 - 8 тисяч гривень, що є непосильною для людей.

Отже, індивідуальне опалення в більшості неузаконене. І виникає нова проблема – люди отримують пільговий обсяг на газ для газової плити, а на опалення, відрізавшись від централізованого теплопостачання і не легалізувавши індивідуальне, оформити субсидію не можуть.

Виходить замкнене коло, складна ситуація, яка потребує прийняття термінових рішень. Вихід один – зниження вартості проектних робіт, адже нинішні розцінки, які людям виставляють облгази – абсолютно необгрунтовані.

Зниження вартості розробки проектної документації на індивідуальне газове опалення дасть змогу громадянам швидше узаконити таке опалення та отримати житлову субсидію.

Тому я закликаю Міністерство енергетики та вугільної промисловості зупинити це здирництво, та звернутись до керівництва облгазів з вимогою обґрунтувати тариф на розробку проектної документації на індивідуальне газове опалення та мінімізувати його, а краще взагалі зробити цю послугу соціальною, а значить безкоштовною. Врахувати треба і те, що ранку газу немає і облгаз – монополіст, тому в людини вибір невеликий: або платити облгазу 8 тисяч гривень за проект або платити за теплопостачання дві з половиною тисячі гривень в місяць за квартиру в 45 кв.м. Монополія і необгрунотовані тарифи та ціни на послуги – це основна проблема, яку українська влада має вирішити якомога швидше.

З відповідним депутатським запитом я звернусь і до Прем'єр-міністра України.