ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Херсонська
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Назва:Херсонщина

Утворена:30 березня 1944 року

Код КОАТУУ:65000

Населення:1172689

Площа:28461 км²

Густота населення:41,15 осіб/км²

Телефонні коди:+380-55

Обласний центр:Херсон

Райони:18

Міста обласного значення:  3

Міста районного значення:  6

Райони в містах:3

Смт:31

Села:568

Селища:88

Селищні ради:30

Сільські ради:259

Номери автомобілів:  22, BT

Інтернет-домени:kherson.ua; ks.ua

Обласна влада

Адреса:73000, м. Херсон, пл. Свободи, 1

Веб-сторінка:Херсонська ОДА

Голова ОДА:Костяк Микола Михайлович

Рада:Херсонська обласна рада

Голова ради:Пелих Віктор Григорович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

ОКРЕМИЙ КРИМ

ОКРЕМИЙ КРИМ
Ці тези є частиною ширшої статті про наше майбутнє. Події на Півдні України підказують мені виокремити епізод, що стосується Херсонщини й Криму. Всеодно те, що сталося і ще відбудеться, розглядатиметься почергово і ніби під мікроскопом.
Учора, 16 травня 2022 року, окупований Херсон відвідала чергова " асвабалітєльниця". Володимир Сальдо привів її в дитячу лікарню, де головлікар заявив, що " заклад був у 10 -ці кращих в Україні, і в Росії залишиться серед ...( промовець зам"явся - Авт.)...не буде останнім".
Сальдо криво посміхнувся. Мабуть, помітив, як його, всіх лікарів та пацієнтів, всю область "опускають" привселюдно. Цьому колабораціоністу належить важливе формулювання, оприлюднене вперше, але приховуване від грудня 2016 року, коли в США надрукували статтю Віктора Пінчука під ганебної назвою "Україна має піти на болісні компроміси заради миру з Росією».
Через тиждень публікацією обурилися в тодішній АП. Гнівно засуджували капітулянську позицію Кучминого зятя народні депутати, патріотичні партії, деякі ЗМІ. Щось і моє надрукували, а докладніше нову проблему відвертої здачі національних інтересів я висловив тут, у FB. І не забуваю, що рана не загоюється.
"Відмова ж від боротьби за Крим означатиме зраду не лише кримських українців, але і цілого народу – кримських татар, які страждають від безправ’я в умовах окупації», – мовиться в заяві Фонду " Відродження", Пінчукового партнера в деяких гуманітарних ініціативах, оприлюдненій і січні 2017 року.
Хоча Крим захопили й " воз"єднали" з РФ у березні 2014 року, тема спалахнула пізно і СПІЛЬНИМИ зусиллями гасилася водоспадом заспокійливої брехні. В ті дні я відвідав " кримські" лекці в ХДУ Тараса Чухліба, ознайомився з роботою " Ханська Україна" істориків із Сімферополя, подивився фільми Сеїтаблаєва "Хайтарма" і " Чужа молитва". Не раз бував у Криму і вчив історію, згадуючи її епізоди біля погруддя киримли льотчика-героя Амет Хана Султана в Алупці.
Читаємо з Вікіпедії: Ха́нська Украї́на (також Ганьщина) — термін на окреслення території на півдні України та лівобережжі сучасної Молдови (османська назва — Єдисан), що заселявся українцями і молдованами у 1680-1791 роках. Ця територія офіційно належала Кримському ханству з 1520-х років, Османській імперії — з 1779 р. після укладення Айнали-Кавакської конвенції до моменту підписання Ясського миру у грудні 1791 р."
А тепер слова В. Сальдо з телесюжету московських пропагандонів для херсонських телеглядачів: " Херсонська область - українська територія під... управлінням Російської Федерації". Час переходити до " білого шуму" в наших ЗМІ про "Новоросію, референдум, ХерНР". Забудьте про цей пил нам межиочі! Згадайте краще, що на столі переговорних групи " Арахамія- Медінській" лежить фактичний ультиматум Хуйла, списаний з "міркувань" Пінчука. Його "довантажують" не словами - триває анексія регіону, що охоплює колишню "ХАНСЬКУ УКРАЇНУ".
Тому й Стамбул! На цей ультиматум та " оформлення територій" є різка заява Президента України про те, що " "переговори припиняться", якщо продовжуватиметься новіша анексія.
Я не політик. Та й не медійний маніпулятор. Бачу, що рано чи пізно може виникнути "рятівний" намір "тайванізувати" або " гонконізувати" проблему. Однак і цей варіант не підходить, бо там, справді, один народ - китайці, а в нашому випадку - українці, киримли і невідомохтоще. Тому історично Причорномор"я та Приазов"я має залишилися так, як у нашій Конституції, з можливою появою "Ханської України".
Віктор Тютюн